sobota, 9 lutego 2019

CBN: Comic Book News #245


W tym tygodniu wspominamy między innymi o nowej serii z imprintu Wonder Comics, o powrocie Trybunału Sów, tyle że na kartach książki, serwujemy najświeższą porcję alternatywnych okładek oraz informujemy o kolejnym przesunięciu DOOMSDAY CLOCK #9. Po najciekawsze komiksowe wieści z minionego tygodnia zapraszamy poniżej.

*Zan i Jayna, czyli dwoje kosmicznych bliźniaków znanych z kreskówki SUPER FRIENDS powraca na łamach nowej serii z imprintu Wonder Comics. Scenarzysta Mark Russell ma duży sentyment do tej animacji i cieszy się, że może pisać przygody postaci, które w dzieciństwie należały do jego ulubionych.


Wonder Twins będą musieli zmierzyć się z problemami, które na co dzień dotyczą każdego nastolatka, jak pierwsze randki, upokorzenie, czy poczucie, że nikt nie traktuje ich poważnie. Bliźniaki są na Ziemi zaledwie parę miesięcy, a znajdując się pod opieką Ligi Sprawiedliwości oczekuje się od nich trudnego zadania zrozumienia ludzkich problemów i próby ich rozwikłania. Chodzi o bardzo aktualne problemy, które od dłuższego czasu infekują i niszczą cywilizację. Będzie dosyć poważnie, ale jednocześnie z charakterystycznym dla Russella poczuciem humoru.


Jayna jest bardzo inteligentna, ale jednocześnie nieśmiała. Jej brat to zupełne przeciwieństwo. Współpracując tworzą jedną całość, dobrze zgraną maszynę.

Członkowie Ligi raczej podchodzą z dystansem do Wonder Twins, z wyjątkiem Supermana, który pełni dla nich rolę opiekuna, przyrodniego ojca.

W pierwszych sześciu zeszytach nie będzie gościnnych występów innych nastoletnich bohaterów, ale być może zmieni się to w drugim story arcu. Zan i Jayna walczyć będą z bardziej "egzotycznymi" przeciwnikami, niż Legion of Doom. Tych czwartoligowych złoczyńców scenarzysta określa mianem League of Annoyance.


*W tym miesiącu Trybunał Sów powraca do Gotham w książce Grega Coxa.

W BATMAN: THE COURT OF OWLS tajna organizacja wychodzi z cienia, gdy w mieście zostają znalezione zwęglone ciała. Batman znajduje na jednym z nich znak Szpona i wzywa do pomocy Nightwinga i Batgirl.


Akcja powieści dzieje się kilka miesięcy po wydarzeniach w pierwszej komiksowej historii z Sowami Scotta Snydera w New 52.

Wszystko związane jest ze stuletnią tajemnicą, a Trybunał wolałby by pozostała pogrzebana.


*DC wycofało się z planów publikacji dwóch wydań zbiorczych. Nie ukażą się zatem BATGIRL OF BURNSIDE OMNIBUS (cały run Camerona Stewarta, Brendena Fletchera oraz Babs Tarr) oraz nowe wydanie ABSOLUTE DARK KNIGHT franka Millera.

*Cóż za niespodzianka: ponownie przesunięto premierę DOOMSDAY CLOCK #9. Tym razem na 27 lutego. Nie zdziwimy się, jeśli w przyszłym tygodniu będziemy musieli poinformować o kolejnej obsuwie.

*Finałowy, szósty zeszyt serii COVER ukazującej się w ramach imprintu Jinxworld, został przesunięty z 20 lutego na 13 marca. Brian Michael Benids oznajmił jednak, że rysowany przez Davida Macka komiks składać się będzie z 29 stron, a cena pozostaje 3,99$. Nowy story arc w ramach serii COVER pojawi się w przyszłym roku.

*Nowa porcja wariantów okładkowych do wybranych zeszytów - zobacz.

*Trzy nowe, ekskluzywne okładki do DETECTIVE COMICS #1000 - klik.*Odświeżona geneza Wonder Girl – spoilery z YOUNG JUSTICE #2.

*DC udostępniło wcześniej, niż zazwyczaj (ten trend ma być kontynuowany) wszystkie warianty okładkowe do kwietniowych zeszytów, co natychmiast odbiło się na statystykach Diamond Comic Distributors. Wśród najczęściej zamawianych zeszytów są BATGIRL #32 z okładką Dennisa Chew oraz WONDER WOMAN #65 z okładką Stanleya Lau.

*Jackson Lanzing przyznał, że dopiero w trakcie pisania wspólnie z Collinen Kelly GREEN ARROW #48 (pierwszy ich autorstwa) dowiedzieli się, że seria zostaje zakończona wraz z #50. Planowali obaj przez dwa pierwsze numery uporządkować sprawy rozpoczęte przez poprzednich twórców, a jubileuszowy zeszyt wykorzystać do startu swojego długiego runu w ramach tej serii. Z różnych względów DC, mimo wcześniejszego wsparcia, zmieniło ich plany i trzeba było na szybko tak pozmieniać #49-50, aby zamiast otwierać nowy etap, zamykały one całą serię.

*Joshua Williamson krótko na temat crossover THE PRICE:


Spoilery z pierwszej części tej historii znajdziecie tutaj.

*Jim Lee ujawnił jedynie fragment swojego szkicu do DETECTIVE COMICS #1000. Widać, że w krótkiej historii rysowanej przez Jima dojdzie do konfrontacji z Bane'em.

*I na koniec smutna wiadomość. W sobotę 2 lutego, w wieku 48 lat przedwcześnie zmarł James Rochelle. Specjalizował się w kolorowaniu komiksów, a swoją karierę rozpoczął pracując nad GEN 13 #1 należącym do imprintu WildStorm, gdzie spędził kilka udanych lat.

*6 lutego w USA ukazały się:

Adventures Of The Super Sons #7 (z 12),
Aquaman Suicide Squad Sink Atlantis TP,
Batman #64,
Blackest Night Saga DC Essential Edition TP,
Curse Of Brimstone #11,
Deathstroke #40,
The Dreaming #6,
Female Furies #1 (z 6),
Green Arrow #49,
The Green Lantern #4,
Harley Quinn #58,
Justice League #17,
Man And Superman 100-Page Super-Spectacular #1,
New Super-Man And The Justice League Of China TP,
Powers Volume 3 TP (New Edition),
Shazam! The Monster Society Of Evil TP (New Edition),
Suicide Squad Black Files #4 (z6),
The United States Vs Murder Inc #6 (z 6),
Young Justice #2.

Dawid Scheibe i Damian "Damex" Maksymowicz

Źródło: Newsarama, BleedingCool, CBR

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz