sobota, 23 lutego 2019

CBN: Comic Book News #247


W najnowszym podsumowaniu komiksowego tygodnia pod kątem DC, znajdą coś dla siebie fani serii TEEN TITANS, NIGHTWING, czy też YOUNG JUSTICE. Nie brakuje oczywiście solidnej porcji nowych okładek alternatywnych, spoilerów z JUSTICE LEAGUE oraz standardowo, informacji dotyczącej DOOMSDAY CLOCK - tym razem wyjątkowo nie związanej z kolejnym opóźnieniem.

*Adam Glass od początku planował, że dodając do zespołu Nastoletnich Tytanów nowe postacie, z czasem zacznie przedstawiać przeszłość każdego z nich i powody, dla których znaleźli się w drużynie. Niektórzy skrywają mroczne sekrety (nawet sam Robin), które właśnie zaczęły wychodzić na jaw.


Djinn żyje już od tysięcy lat i od dawna nie miała kontaktu z innymi ludźmi. Nie jest do końca pewna, czy stanowi część zespołu, ale coś ją przyciąga do pozostałych, zwłaszcza Robina. Ze względu na swoją sytuację uwięziona jest w ciele nastolatki, a więcej szczegółów poznamy w kolejnych odsłonach. Na tą chwilę nie wiadomo, co w jej opowieści jest prawdą, a co nie.

Historia Crush jest po części odpowiedzią na pytanie: co by się stało, gdyby rakieta Supermana wylądowała w zupełnie innym, skrajnie odmiennym od farmy Kentów miejscu?

W zbliżającym się crossover dojdzie do konfrontacji pomiędzy Teen Titans, a Deathstroke, która mocno wstrząśnie drużyną. Kolejne sekrety wyjdą na jaw i dojdzie do wewnętrznego konfliktu, a w konsekwencji podziału. Ciężko będzie ponownie scalić poszczególne elementy w jedno, o ile w ogóle jest to możliwe. Na horyzoncie widać nieuniknione zmiany.


*W kilku pierwszych zeszytach serii YOUNG JUSTICE zobaczymy gościnne występy różnych twórców, którzy odpowiedzialni będą za krótkie sekwencje. Większą część każdego numeru nadal będzie rysować Patrick Gleason.


W #2 pojawiły się prace  Emanueli Lupacchino, w #3 zobaczymy w akcji Viktora Bogdanovicia (fragmenty z udziałem Superboya), w #4 Johna Timmsa (fragmenty z udziałem Amethyst), zaś w #5 zapowiadanego już wcześniej Krisa Anki (fragmenty poświęcone Timowi Drake'owi oraz Stephanie Brown). W czerwcu natomiast poznamy origin Jinny Hex zilustrowany przez Elenę Casagrande.

*Nancy Spears awansowała na stanowisko wiceprezydenta ds. sprzedaży, zastępując w tej roli zwolnionego niedawno Johna Cunninghama.

*Alex Ross zaprezentował swój wariant okładkowy do DETECTIVE COMICS, który jest hołdem dla pierwszego komiksu, w którym pojawił się Człowiek-Nietoperz:


Z kolei w tym miejscu można zobaczyć cztery ekskluzywne warianty do tego zeszytu autorstwa Jima Lee.

*Historia Vandala Savage'a i Lionela Luthora oraz tajemniczej klamki będącej częścią Totality, czyli spoilery z JUSTICE LEAGUE #18 - klik.

*228,000.00 dolarów – za tyle sprzedano oryginalną grafikę okładki WATCHMEN #1.

*O DCEASED Toma Taylora możecie poczytać tutaj.

*W oczekiwaniu na DOOMSDAY CLOCK #9, Gary Frank udostępnił planszę pochodzącą z #10, na której widać obradujących członków Justice Society of America:


*W czerwcu ruszą dwie nowe serie z supermanowego zakątka DCU. Komiks z Jimmym Olsenem stworzą Matt Fraction i Steve Lieber. Z kolei tytuł z Lois Lane w roli głównej wezmą na siebie Greg Rucka i Mike Perkins.

*Zack Kaplan pełniący rolę tymczasowego scenarzysty serii NIGHTWING (bazując na pomysłach Scotta Lobdella), chce pokazać głównego bohatera wybierającego pomiędzy dwiema sytuacjami - byciem normalnym unikając bólu oraz konfliktów, oraz zapisaną w genach chęcią pomocy tym, którzy są w potrzebie.


Nightwing którego znamy i uwielbiamy jest gdzieś ukryty wewnątrz Ricka i tylko czeka, aby powrócić. Pewne rzeczy nigdy się nie zmienią i Ric wkroczył właśnie na drogę, która pomoże mu na nowo odkryć swoją prawdziwą tożsamość. Porozrzucane elementy  znów trafią na swoje miejsce, a pomoże w tym m.in. spotkanie z grupą osób zainspirowanych superbohaterem z Blüdhaven.

W dwóch kolejnych zeszytach pojawi się Joker's Daughter, tym razem zdrowa na umyśle. W przeszłości doświadczyła wiele złego i poznała, co to znaczy być bezdomnym, opuszczonym. Teraz, gdy Blüdhaven zmienia się w znacznie większe miasto, narasta m.in. problem ubóstwa oraz  bezdomności. Joker's Daughter staje do walki w obronie pokrzywdzonych. Oczywiście jej sposób niesienia pomocy nie do końca pasuje głównemu bohaterowi tej serii, ale niewykluczone, że w końcu dojdą do porozumienia.


*DC MEETS LOONEY TUNES VOL 2 to kolejny trejd, który wyleciał z grafika zapowiedzi wydań zbiorczych.

*Mark Russell przyznał, że poprosił o zwrócenie mu praw do publikacji SECOND COMING po tym, jak DC chciało dokonać kilka - dla niego znaczących - zmian w komiksie. Chodzi między innymi o brak zgody na profanację symboli/miejsc religijnych oraz nagość ukazaną w rajskim ogrodzie. Scenarzysta oznajmił, że DC zwróciło się do niego w tej sprawie jakiś czas przed tym, jak rozpętało się zamieszanie mediów i wystartowała petycja o anulowanie serii.

*Wcześniej zapowiadano, że Jorge Jimenez stworzy okładki do JUSTICE LEAGUE #19-21, które tworzyć będą jedną, trzyczęściową ilustrację, widoczną poniżej:


Plany uległy jednak zmianie i teraz wszystkie trzy części tego obrazka stanowić będą odpowiednio okładkę główną oraz dwa warianty do JL #20. Nową wiodąca okładkę do JL #19 znajdziecie tutaj, natomiast ta do JL #21 ujawniona będzie za jakiś czas.

*Tom King i Lee Weeks pracują nad sequelem BATMAN/ELMER FUDD. Ma do niego dość na kartach BATMAN #67 I będzie to część historii „Nightmers”. Wypowiedź Kinga sugeruje, że w historii ma pojawić się Struś Pędziwiatr.

*Sam Tom King pisał, że MISTER MIRACLE będzie wydany tylko w miękkiej oprawie i nie ma planów edycji HC. A jednak będzie, tylko dostępna w sklepach stacjonarnych.

*Świeża porcja alternatywnych okładek, które zdobić będą część najbliższych zeszytów - zobacz.*W zeszłym tygodniu Briana Michael Bendis odpowiadał na dowolne pytania fanów, związane z pisanymi przez niego komiksami dla DC. kilka faktów wyłuskanych z odpowiedzi scenarzysty:

- Arrowette lub Secret pojawią się w drużynie Young Justice, której aktualny skład jeszcze nie jest tym finalnym. Seria będzie ukazywać się tak długo, jak będzie zainteresowanie fanów. Bendis jest podekscytowany tym, co przyszykował na koniec pierwszego story arcu.

- Problem dwóch Robinów oraz dwóch Superboyów w DCU wiąże się z pewnymi zmianami, nie tylko w wyglądzie, które czekają nas w najbliższej przyszłości.

- W ACTION COMICS #1010 Clark będzie działał w ukryciu jako Chaz i zapuści zarost.

- Uczynienie z Jona nastolatka była samodzielną decyzją Bendisa. Nie zamierza czynić z niego złoczyńcy.

Pełen zapis z tego A&Q znajdziecie tutaj.

*Newsarama podsumowuje wszystko to, co wiemy dotychczas na temat masakry w Sanctuary oraz zastanawia się, kto (lub co) może tak naprawdę odpowiadać za wydarzenia w HEROES IN CRISIS - przeczytaj.

*20 lutego w USA ukazały się:

American Carnage #4,
Aquaman #45,
Batgirl Year One Deluxe Edition HC,
Batman #65,
Black Lightning Brick City Blues TP,
Catwoman #8,
Damage #14,
DC Universe By Len Wein HC,
Elseworlds Justice League Volume 3 TP,
He-Man And The Masters Of The Universe Omnibus HC,
High Level #1,
Justice League #18,
Lucifer #5,
MAD Magazine #6,
Naomi #2,
Nightwing #57,
Scooby-Doo Where Are You #97,
Teen Titans #27,
Transmetropolitan Volume 1 TP,
Wild Storm #20,
Wonder Woman The Rebirth Deluxe Edition Volume 3 HC.

Dawid Scheibe & Damian "Damex" Maksymowicz

Źródło: Newsarama, BleedingCool, CBR

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz