sobota, 16 lutego 2019

CBN: Comic Book News #246


Mieliśmy kilka tygodni spokoju, ale minione siedem dni obfitowało już w całą masę ciekawych komiksowych informacji. Dotyczą one miedzy innymi nowej inicjatywy planowanej przez DC, nielubianych kasacji/przesunięć, spoilerów z najnowszych zeszytów, czy też zbliżającego się wielkimi krokami DETECTIVE COMICS #1000. Zapraszamy do lektury!

*Na początek chyba najważniejsza informacja tego tygodnia. SECOND COMING, czyli seria ongoing, która miała ukazać się lada moment w ramach imprintu Vertigo (#1 planowany na 6 marca) została anulowana. DC ugięło się tym samym pod falą sprzeciwów, jakie w ostatnim czasie pojawiły się odnośnie tego komiksu. Ponad 200 tysięcy osób podpisało w USA petycję, w ramach której nie zgadzali  się z "niewłaściwą" oraz "niegodną" interpretacją postaci Jezusa Chrystusa. I to wszystko na podstawie opisów i zapowiedzi, zanim pierwszy zeszyt ujrzał światło dzienne i mogliśmy przekonać się o faktycznej zawartości...


Scenarzysta Mark Russell nie ma pretensji do DC w związku z tą decyzją i jest zadowolony, że nie robiono żadnych problemów z przekazaniem mu praw autorskich do tej historii. Russell jednocześnie zapewnia, że mimo sprzeciwu konserwatywnych środowisk, SECOND COMING doczeka się wkrótce premiery, gdyż jest zainteresowanie ze strony innych wydawców.


*W maju ruszy roczna inicjatywa zatytułowana "Year of the Villain".

1 maja ukaże się one-shot liczący 32 strony w cenie jedynych 25 centów. Ten specjalny zeszyt będzie antologią historii skupioną na złoczyńcach, łączącą się z nadchodzącymi story arcami w seriach BATMAN, SUPERMAN i JUSTICE LEAGUE.


Scenariusz: Brian Michael Bendis, Scott Snyder i James Tynion IV. Rysunki: Alex Maleev, Jim Cheung i Francis Manapul. Okładka: Greg Capullo, okładki alternatywne: Maleev, Cheung, i Stanley "Artgerm" Lau.

Lex Luthor oraz jego Legion of Doom szykują się do zadania decydującego ciosu, aby zastąpić Ligę Sprawiedliwości i stać się liderami nie tylko ludzkości, ale i całego wszechświata. W tym celu wykorzystają moc Perpeui - pierwszej istoty uwięzionej wewnątrz Source Wall. Wątek Luthora oraz Perpetui będzie wiodącym w 2019 roku. dodatkowo Snyder pracuje nad nową (zaplanowaną na lato) serią, która będzie kontynuacją obecnej mini serii THE BATMAN WHO LAUGHS.

Bendis oraz Maleev stworzą kolejny etap historii, która została zainicjowana w ACTION COMICS #1007, i w której główną rolę odgrywa organizacja Leviathan. Szykuje się nowe status quo w mrocznym świecie zdominowanym przez szpiegostwo oraz terroryzm. Ten nowy stan rzeczy wpłynie istotnie na to, co będzie się tego lata działo w zakątku związanym z Człowiekiem ze Stali.

Tom King natomiast przedstawi wstęp do "City of Bane", czyli historii związanej z jego runem w BATMANIE. 


*James Tynion IV i Freddie Williams II po raz trzeci łączą siły przy crossoverze Batmana z Wojowniczymi żółwiami Ninja. Trzecia część BATMAN/TMNT ma być zamknięciem trylogii.Już w maju ruszy składająca się z sześciu odsłon mini seria, w której Krang z Wymiaru X wejdzie w posiadanie najniebezpieczniejszych technologii  uniwersum DC.

Część rysunków wykona współtwórca Żółwi - Kevin Eastman.


*Tradycyjnie DOOMSDAY CLOCK #9 ponownie zostało przesunięte. Tym razem o dwa tygodnie w stosunku do informacji z poprzedniej edycji CBN. #9 ma ukazać się 13 marca. Co ciekawe #10 wciąż jeszcze jako datę premiery ma wpisaną 27 marca.

*Zmiana, jakiej doświadczył Bruce pod wpływem toksyny Jokera w BATMAN WHO LAUGHS #1 wpłynie na jego postrzeganie świata. Wpłynie to również na stronę wizualną (w tym czcionkę) mini serii i pozwoli czytelnikom spojrzeć na Gotham w zupełnie nowym świetle. Bruce zacznie widzieć świat oczami innych wersji samego siebie, będzie miał wgląd w Mroczne Multiwersum.

Relacja pomiędzy komisarzem Gordonem i jego synem sprawia, że komiks jest w pewnym sensie sequelem MROCZNEGO ODBICIA. James Gordon Junior bierze leki i jego postrzeganie świata uległo dużej zmianie. Zyskał moralność i czuje wyrzuty sumienia. Toczy wewnętrzną bitwę.


Ta i inne prace Snydera (bieżące i przyszłe) traktują o ludzkiej naturze, czy jesteśmy zaprojektowani do bycia samolubnymi, czy nasze impulsy w stronę heroizmu to ewolucyjna pomyłka i powinniśmy byś jeszcze bardziej samolubni, a może mamy większy i lepszy cel. Każdy z projektów scenarzysty dotyka tych kwestii z różnych punktów widzenia. BATMAN WHO LAUGHS jest o tym, co czyni nas najszczęśliwszymi i czy bycie dobrą osobą ma w ogóle sens, gdy można oddać się hedonizmowi.

Batman Who Laughs pokazuje Bruce'owi inne wersje, które są szczęśliwsze niż on. Czy Bruce nie jest, bo powinien być zły i samolubny? A może w głębi siebie boi się zrobić coś, co uczyniłoby go lepszym Batmanem? Może w rzeczywistości jest najgorszą wersją Batmana? Historia dotyka kwestii dobra, zła i szczęścia.

Batman Who Laughs nazywa się tak, bo zawsze wygrywa i jest szczęśliwy. W #4 dowiemy się, jak widzi przez obręcz na oczach. W tym samym numerze powrócą również koszmarni Robini. Poznamy również wersję Bruce’a, który w swoim świecie zreformował Azyl Arkham. Miał już dość ciągłych ucieczek i nieskuteczności placówki. Połączył Arkham z Blackgate i po zreformowaniu problem przestępczości w mieście właściwie zaniknął.


*Tom Taylor pracuje nad nowym projektem dla DC i wygląda na to, że nie będzie to kolejny komiks z serii INJUSTICE. Scenarzysta wrzuca na swojego facebooka posty otagowane #DCEASED. Do tej pory były to cytaty i grafika nawiązująca do MISTER MIRACLE:Cytaty z profilu autora znajdziecie tutaj.

Pojawiła się również pierwsza plansza:
*Pierwotnie miał się ukazać 13 marca, a następnie premierę przesunięto na 27 marca. Teraz natomiast wszelkie zamówienia na BATMAN: DAMNED #3 zostały anulowane, ale według zapewnień DC finałowa odsłona mini serii będzie ponownie dostępna, w ramach majowego preordera. Premierowa grafika z tego zeszytu - klik.

*Znamy już oficjalny, komplety skład twórców, których historie znajdziemy wewnątrz jubileuszowego DETECTIVE COMICS #1000. Komiks ten liczyć będzie 96 stron i ukaże się 27 marca.


- Peter Tomasi/Doug Mahnke stworzą historię zatytułowaną "Medieval"
- Scott Snyder/Greg Capullo - "Batman's Longest Case"
- Kevin Smith/Jim Lee - "Manufacture for Use"
- Paul Dini/Dustin Nguyen/Derek Fridolfs - "The Legend of Knute Brody"
- Denny O'Neil/Steve Epting - "Return to Crime Alley"
- Christopher Priest/Neal Adamas - "Heretic"
- Brian Michael Bendis/Alex Maleev - "I Know"
- Geoff Johns/Kelley Jones - "The Last crime in Gotham"
- James Tynion IV/Alvaro Martinez - "The Precedent"
- Tom King/Tony Daniel/Joelle Jones - "Batman's Gratest Case"

Krótkie opisy znajdziecie tutaj.

Dodatkowo, na swojej stronie DC udostępniło całą, ośmiostronicową historię, jaką w ramach tego numeru stworzyli Bendis oraz Maleev.

*Spoilery z JUSTICE LEAGUE #17.
  
Monitor, Anty-Monitor i World-Forger są synami Perpetui. Wszechświat został stworzony w nienaturalny sposób, wraz z siedmioma mrocznymi wersjami kreacyjnych sił. Najpotężniejszym organizmem zostali ludzie, inni niż dzisiejsi. Byli oni połączeniem DNA Marsjan, ludzi i Thanagarian (to ostatnie Snyder wspomniał po raz pierwszy w wywiadzie): perfekcyjnych, nieśmiertelnych łowców. Mieli oni pomagać Perpetui w jej niecnych celach. Byli stworzeniami, które nie powinny istnieć, kosmiczną abominacją. Widząc to, synowie Perpetui uwięzili ją wraz z jej poplecznikami w Ścianie, wszystko zostało zrestartowane i ludzie zamiast być potężnymi istotami, stali się jednymi z najsłabszych we wszechświecie.


Martian Manhunter i Lex Luthor znali się jako dzieci. Klub, którego członkiem był ojciec Lexa chciał odtworzyć pierwotną armię Perpetui miksując DNA ludzi i Marsjan. Nieudanym efektem tych badań są Biali Marsjanie. J'onn  jako dziecko został ściągnięty przez Klub i poddawany badaniom, wtedy też zaprzyjaźnił się z małym Lexem. Gdy baza Klubu miała zostać odkryta przez Blackhawks Klub wymazał pamięć zarówno Lexa jak i Lionela Luthora. Pamięć J’onna wymazano na Marsie, by ustrzec jego i resztę przez poznaniem pogrzebanych sekretów genezy uniwersum. J’onn niedawno odzyskał wspomnienia i podczas spotkania z Luthorem na Marsie - w ostatnim zeszycie serii - podzielił się nimi z Lexem. Klamka stanowiąca fragment Perpetui  (jeden z kilku, rozsianych w czasie) to klucz do sił, których poszukuje Legion of Doom. Lionel Luthor zostawił i ukrył klamkę dla siebie lub dla Lexa chwilę przez wymazaniem pamięci. Znając utracone przeznaczenie ludzkości obaj Luthorowie mieli ten sam cel: przywrócić ludzkości należną im wielkość. Pozbawiony wspomnień Lionel nigdy nie odnalazł klamki, ale jego synowi to się udało.

Więcej: 1, 2.

*Takich informacji nikt chyba nie lubi. DC anulowało właśnie zamówienia na trzy, wyczekiwane przez wielu komiksy: ABSOLUTE DAYTRIPPER, ABSOLUTE SWAMP THING VOL. 1 BY ALAN MOORE oraz NEW TEEN TITANS OMNIBUS VOL. 4.

*Paul Dini, jeden z wielu twórców DETECTIVE COMICS #1000 postanowił postawić w swojej historii na złoczyńców. Historię "The Legend of Knute Brody" narysuje Dustin Nguyen.


Na 8 stronach Harley Quinn, Poison Ivy, Riddler i inni dzielą się wspomnieniami dotyczącymi Knute'a Brody'ego, pomocnika, który pracował dla każdego z nich. Brody jest legendarny ze względu na swoje porażki. Wszystko pokazane jest w formie raportu telewizyjnego.


*Spoilery z BATMAN #64 - klik.

*Zack Kaplan dołączy do Scotta Lobdella jako współscenarzysta serii NIGHTWING  #57. Więcej.

*Scott Free to mistrz ucieczek, który postanawia uciec życiu i popełnia samobójstwo. Taki jest punkt wyjściowy hitowej mini serii serii Toma Kinga i Mitcha Geradsa. Ich MISTER MIRACLE to coś dużo bardziej osobistego, politycznego i oczywiście czerpiącego z dorobku Jacka Kirby'ego.


Komiks Kinga to metafora rodziny mierzącej się z życiem. Scott jest postacią chrystusową, dosłownie jest synem boga. Tyle, że nie on sam złożył swe życie w ofierze, a zrobił to jego ojciec.

To również w dużej mierze historia o depresji i kontinnum. W ostateczności Scott musi zdecydować co będzie prawdziwe - czy chce być w kontinuum czy też nie. To również historia dwóch światów: rodzinnego i „profesjonalnego”. Wszyscy żyjemy w dwóch światach.

Rysownik został ojcem w trakcie wydawania serii.

Uczucie wyalienowania postaci jest bliskie Kingowi, bo sam czuł się podobnie będąc dzieckiem. Jako ojciec stara się dać nowemu pokoleniu coś lepszego, jednocześnie nie negując tego kim jest. Będąc rodzicem zaczynasz lepiej rozumieć swoich rodziców, na dobre i złe. Aspekt rodziny jest bardzo ważny dla scenarzysty i widać to na kartach MM.


*Spoilery z THE FLASH #64, czyli drugiej części crossover "The Price".

*Scenarzysta Ram V. i rysownik John Timms będą gościnnymi twórcami CATWOMAN #9. Więcej.

*Plansze z lutowych premier Egmontu.

*McFarlane Toys i DC połączą siły w celu stworzenia linii figurek z postaciami DC Comics.

*Rzut oka na sporą ilość figurek oraz statuetek, które ukażą się jeszcze w tym roku:
*13 lutego w USA ukazały się:

Batman The Caped Crusader Volume 2 TP,
Batman Who Laughs #3 (z 6),
DC The New Frontier TP (Black Label Edition),
Detective Comics #998,
Electric Warriors #4 (z 6),
The Flash #64,
Goddess Mode #3,
Hawkman #9,
House Of Whispers #6,
Justice League Dark #8,
Mister Miracle TP,
Neil Gaimans And Charles Vess' Stardust TP (New Edition),
Red Hood Outlaw #31,
Scooby Apocalypse #34,
Suicide Squad Hell To Pay TP,
Supergirl #27,
Superman #8,
Titans #34,
Titans Volume 5 The Spark TP,
Torso TP (New Edition),
Wonder Twins #1 (z 6),
Wonder Woman #64,
Wonder Woman By Phil Jiminez Omnibus HC.

Damian "Damex" Maksymowicz & Dawid Scheibe

Źródło: Newsarama, BleedingCool, CBR

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz