piątek, 1 lutego 2019

DC Movieverse News #116

Patrzcie kto to wrócił z niebytu? Po dwóch miesiącach przerwy reaktywujemy naszą rubrykę "DC Movieverse News". Z nowym prowadzącym, który obiecuje postarać się utrzymać ją przy życiu w trybie około dwutygodniowym. Ostatnio wiele się działo w kinowym zakątku DC Comics, więc pora najwyższa zebrać to wszystko w jednym miejscu.
O tym Damian wspominał już w osobnym newsie, ale powtórzmy: THE BATMAN Matta Reevesa zaplanowano na 2021 rok i w roli głównej na pewno nie zobaczymy Bena Afflecka. Obraz ma być filmem noir, opowiedzianym z perspektywy tytułowego bohatera. Scenarzysta/reżyser stawia na detektywistyczny aspekt postaci. Na ekranie mamy zobaczyć całą galerię złoczyńców - wkrótce ruszy casting.

Będziecie tęsknić za Batffleckiem?

Źródło: 1
-----------------------------------------------------------------------------
Jeszcze niedawno mówiło się, że James Gunn zastanawia się nad reżyserowaniem kontynuacji filmu SUICIDE SQUAD: LEGION SAMOBÓJCÓW, dziś już można to potwierdzić - stojący za sukcesem "Strażników Galaktyki" twórca nie tylko napisze, ale i nakręci owy obraz. Jednakże wiadomo już, że nie będzie to kontynuacja, a tak zwany miękki reboot, co oznacza iż będziemy udawać, że "jedynki" nie było. Nowy film ma przedstawić widzom częściowo zmienioną obsadę, lecz nie zostały jeszcze podane szczegóły. Nieoficjalnie mówiło się, że swoje role powtórzą Margott Robbie (Harley Quinn), Will Smith (Deadshot) i Viola Davis (Amanda Waller), lecz było to zanim w projekt zaangażowano Gunna.

Producentem filmu będzie Zack Snyder :D

Film ma ustaloną datę premiery na 21 maja 2021 roku.

Źródła: 1, 2 i 3
-----------------------------------------------------------------------------
Skoro już wspomnieliśmy tego legendarnego twórcę, to warto napisać też o tym, co na łamach swojego podcastu ujawnił Kevin Smith. Lubiany scenarzysta ujawnił, jak wyglądały plany Zacka Snydera na drugą i trzecią część filmowej LIGI SPRAWIEDLIWOŚCI.

Otóż pierwotny plan zakładał, że pod koniec pierwszej części filmu mieliśmy zobaczyć Darkseida spoglądającego na członków Ligi przez portal wytworzony przez Boom Tube.

W dwójce Liga miałaby się udać na Apokolips, by zmierzyć się z Darkseidem. W całość zaangażowane miało być New Genesis, a na ekranie zadebiutowałby jeden z Green Lanternów. W jednym z trailerów LIGI widzieliśmy scenę, gdy Alfred mówi do kogoś, że "ma nadzieję iż nie przybył za późno". Okazuje się, że w zamierzeniu Snydera, kierował te słowa właśnie do Lanterna, a nie Supermana, jak wszyscy myśleli. Tak czy inaczej Liga miała zostać pokonana, a Darkseid i jego świat ruszyliby na Ziemię.

Trójka miała być w sporej mierze realizacją wizji Batmana z BATMAN V SUPERMAN: ŚWIT SPRAWIEDLIWOŚCI. W tym filmie Liga miała raz jeszcze zebrać się w sobie i ruszyć na ostateczne starcie z Darkseidem i jego świtą.

Źródło: 1
-----------------------------------------------------------------------------
Pojawiła się pierwsza zajawka filmu BIRDS OF PREY, którą możecie zobaczyć TUTAJ.

TUTAJ oraz TUTAJ z kolei kilka zdjęć z planu, które pokazują Harley Quinn w kilku nowych kreacjach.
-----------------------------------------------------------------------------
Patty Jenkins uaktywniła się w mediach ostatnio i powiedziała kilka słów na temat... filmów, których nie ma. Najpierw zdradziła, iż ma już swój plan na ewentualną trzecią część WONDER WOMAN i jeśli dostałaby możliwość realizacji tego filmu, działby się on w czasach bardziej zbliżonych do współczesnych. Jednocześnie wyraziła ona nadzieję, że DC w najbliższym czasie nie będzie kręcić drugiej części LIGI SPRAWIEDLIWOŚCI. Reżyserka chciałby, aby skupiono się na solowych projektach, twierdząc iż znacznie mocniej chciałby zobaczyć drugą część przygód Aquamana czy solówkę z Flashem.

Tymczasem Chris Pine (Steve Trevor) powiedział, że jego zdaniem losy granej przez niego postaci powinny zakończyć się na WONDER WOMAN 1984. Aktor uważa, że historia Trevora jest tam dobrze domknięta. Tymczasem Patty Jenkins nie jest już tak pewna, czy aby w ewentualnej trzeciej części nie skorzysta z tej postaci.

Źródła: 1 i 2
-----------------------------------------------------------------------------
Mark Strong udzielił wywiadu, w którym opowiedział nieco o Sivanie z SHAZAM! Jego zdaniem będzie to mroczna, chociaż niejednoznaczna postać, którą odpowiednio skrojono do grupy docelowej filmu. Oznacza to, iż będziemy wiedzieć, że postać ta jest zła, lecz obędzie się bez dużego rozlewu krwi. Strong podkreśla, że SHAZAM! to jednak przede wszystkim lekko komediowa opowieść o młodym chłopaku w ciele dorosłego superbohatera, którego mocy i możliwości totalnie nie rozumie.  Gdyby zrobić z Sivany postać bliższą komiksowemu odpowiednikowi, powstałyby pewne trudności. Zwłaszcza, że jak dopowiada reżyser David Sandberg, SHAZAM! od początku był planowany jako film o znacznie lżejszym tonie i finansowa klapa LIGI SPRAWIEDLIWOŚCI w żaden sposób nie wpłynęła na proces powstawania tego obrazu.

Źródła: 1 i 2
-----------------------------------------------------------------------------
No i stało się - AQUAMAN został najlepiej zarabiającym filmem z bohaterem DC w historii. 29 stycznia osiągnięty został pułap 1 090 000 000 dolarów i tym samym o dziesięć milionów wyprzedzony został poprzedni rekordzista, czyli MROCZNY RYCERZ Christophera Nolana. Serwis CBR zauważa jednak, że gdyby uwzględnić inflację, Batman wciąż byłby na czele.

Tymczasem Warner rozpoczął rozmowy z Jamesem Wanem w sprawie reżyserii kontynuacji. Twórca jednak powiedział, że z decyzją wstrzyma się dopóki nie zobaczy scenariusza.

Źródła: 1 i 2
-----------------------------------------------------------------------------
Zazie Beets w wywiadzie dla stacji MTV zdradziła, że w trakcie kręcenia scen do filmu JOKER wielokrotnie i na bieżąco zmieniano scenariusz. Jak twierdzi aktorka, miało to na celu ulepszenie wymowy odpowiednich scen, które nieco inaczej wyglądały na papierze, a nieco inaczej podczas kręcenia. Dodała ona także, że Scott Silver - oryginalny scenarzysta - był cały czas na miejscu i służył swoją pomocą. Kilka ujęć zostało nakręconych na nowo nawet po trzech tygodniach, co logistycznie nie było zbyt łatwe. Ponadto Joaquin Phoenix po zakończeniu pierwszej tury zdjęć musiał mocno stracić na wadze. Gdyby dokrętki zarządzono później, różnica w jego wadze byłaby bardzo widoczna na ekranie.

Źródło: 1
-----------------------------------------------------------------------------
Tymczasem pojawiły się pogłoski, że po sukcesie filmu "Spider-Man: Uniwersum" od Sony, Warner dał zielone światło na realizację pełnometrażowego filmu BATMAN BEYOND. Obecnie ponoć poszukiwany jest aktor o azjatyckich korzeniach, który mógłby się wcielić w rolę Terry'ego McGinnisa.

Źródło: 1
-----------------------------------------------------------------------------
Khary Payton, którego znać możecie z podkładania głosu całej masie postaci z animacji DC, ujawnił iż już jakiś czas temu zakończył swoją pracę nad filmem TEEN TITANS: GO! VS TEEN TITANS. Wcieli się on tam w obie wersje Cyborga.

Film nie ma podanej daty premiery. Nie wiadomo także gdzie i jak zostanie wyemitowany.

Źródło: 1

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz