wtorek, 12 lutego 2019

Nerdgasm #49


Zgodnie z zeszłotygodniową obietnicę z fb, chciałem zaprezentować foty jednej z wersji Monopoly, kultowej gry planszowej, którą zna chyba każdy. Nie będę przybliżał zasad, bo te są z grubsza niezmienne przy większości wariantów, których liczba przyprawia o zawrót głowy! Z Monopoly jest jak z Funko POP! i pornosami - jeśli coś jest wystarczająco popularne to doczeka się swojej wersji. W moje ręce trafiła retro edycja DC Comics, którą dostałem od żony na urodziny. Nie ma wersji polskiej, a tej widocznej poniżej musicie szukać w zagranicznych sklepach.Przejdźmy do zawartości pudełka.

Standardowa instrukcja, kostki i domki (w tej odsłonie pełniące rolę agencji detektywistycznych).


Po ilustracji na pudełku można sądzić, że pionki są złotego koloru. Na szczęście tak nie jest. Rolę pionków pełnią, metalowe (?) popiersia herosów z DCU.


Trafiła mi się szowinistyczna wersja i zamiast Wonder Woman mam drugiego GL Hala Jordana :(

Pieniądze i karty dostosowano do tego, by zadowolić fanów komiksów.

Już po pudełku widać, że retro wygląd sięga do połowy lat 80 - sprzed KRYZYSU NA NIESKOŃCZONYCH ZIEMIACH. Logo na pudełku jest jeszcze starsze. Przejdźmy do zdjęć planszy.Musicie przyznać, że wygląda to naprawdę dobrze :) Największym plusem są pola parkingu i więzienia, które dostosowano do komiksowej stylistyki reszty planszy. Nie jest to regułą i widziałem kilka wersji gry (w tym grałem w Monopoly: Gra o tron), gdzie zostawiono te pola takimi, jak w standardowym Monopoly. Co gryzło się z resztą layoutu.

Minusy Monopoly DC Comics Originals: pomyłka przy pionkach i losowość gry, ale tym charakteryzuje się zarówno ta gra, jak i jej rodzimy odpowiednik Eurobiznes.Damian "Damex" Maksymowicz

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz