sobota, 2 czerwca 2018

CBN: Comic Book News #206


Tym razem nieco skromniejszy, niż zazwyczaj, ale z pewnością obfitujący w kilka ciekawych i wartych uwagi informacji przegląd komiksowy ląduje na blogu. Poniżej znajdziecie spoilery z najnowszych odsłon DOOMSDAY CLOCK, NO JUSTICE, czy też MAN OF STEEL plus kilka nowych grafik oraz kasacja kolejnego tytułu z linii Odrodzenie. Zapraszamy!

*One-shot THE FLASH/SPEED BUGGY SPECIAL #1 powinien szczególnie mocno zainteresować fanów Flash Family.

Nie jest to wyjątkowo udany zeszyt, ale wydaje się być osadzony w kontinuum i to jakiś czas w przyszłości. Czytelnicy TITANS pamiętają, że wątek Lindy urwał się na tym, że kobieta nie przypomniała sobie ich związku z Wallym Westem sprzed FLASHPOINT. Od miesięcy Linda przestała się pojawiać inaczej niż w formie zdawkowego wspomnienia o niej. Tymczasem w THE FLASH/SPEED BUGGY SPECIAL, Wally i Linda są razem i widać, że ich uczucie jest równie silne jak dawniej.


Jednak najbardziej spoilerujący jest epilog. W tle widzimy, że Ted Kord ponownie założył kostium Blue Beetle'a. Na drugim planie, pomiędzy jednym i drugim Wallym stoi Jay Garrick, a obok Lindy jest Bart Allen!

Czy zatem możemy oczekiwać, że trwające obecnie FLASH WAR zakończy się powrotem przynajmniej wyżej wymienionych speedsterów ze Speed Force? A co z dziećmi Wally'ego i Lindy?

*Spoilery z JUSTICE LEAGUE: NO JUSTICE #4, dotyczące Luthora, Martiana Manhuntera oraz Green Arrowa - 1, 2.

*Wbrew wcześniejszym oficjalnym zapowiedziom, Jason Fabok narysuje dwie strony każdej z pięciu pierwszych części MAN OF STEEL. #6 będzie w całości jego autorstwa.

*Spoilery z DOOMSDAY CLOCK #5!

Po walce z Komediantem w biurze Luthora (DC #3), ciężko ranny Ozymandiasz wylądował w szpitalu. W telewizji podawana jest informacja o aresztowaniu Hawka i Dove przez rosyjską drużynę Rocket Red. Na ulicach Metropolis podjudzani przez Luthora obywatele protestują przeciwko działaniom Batmana. W tej nieodległej przyszłości superbohaterowie, z wyjątkiem Supermana, nie są mile widziani. Rząd federalny chce przesłuchać znalezionego w kolorowym kostiumie Veidta, ale temu udaje się w porę uciec ze szpitala razem ze swoim pupilem.


W związku z "Teorią Supermanów" oraz ostatnim atakiem Hawk i Dove, Rosja wchodzi w koalicję z Markowią i oba kraje zamykają swoje granice, w obawie przed napływem wykreowanych przez Amerykanów metaludzi.

Saturn Girl oraz Rorschach uciekają z Arkham i łączą siły w celu odnalezienie Dr. Manhattana. Wkrótce oboje natrafiają na Johnny'ego Thundera, który wybrał się do Pittsburgha, aby odnaleźć latarnię Alana Scotta.

Veidt dociera do "Archiego", gdzie zastaje Batmana. Bruce wie wszystko na temat Ozymandiasza z dziennika Rorschacha. Gdy policja atakuje statek, Adrian siada za sterami i razem z Batmanem odlatują. Ozymandiasz strzela do siedzących im na ogonie policyjnych helikopterów, a Nietoperz próbuje przejąć stery. W efekcie Batman wylatuje z pokładu i ląduje prosto w protestujący na ulicy tłum, który zaczyna go bić.

Komediant jest na tropie Mime oraz Marionette. Ci ostatni z kolei nadal szukają Jokera. Osiągają cel na dachu siedziby policji, gdzie członkowie gangu klauna niszczą bat-sygnał.


Więcej na temat znaczenia odkrycia zielonej latarni - klik.

*Scenarzysta Tim Seeley potwierdził, że pisana przez niego seria THE HELLBLAZER dobiega końca.


Ostatnim zeszytem będzie ten lipcowy, z numerem 24 na okładce.

*Szczegółowa analiza DOOMSDAY CLOCK #5 - część 1, część 2.

*Spoilery z GREEN LANTERN ANNUAL #1.

*Kilka nowych wariantów okładkowych - zobacz.


*TEEN TITANS #20 przesunięto o trzy tygodnie, z 4 na 25 lipca. Z kolei TITANS #23 ukaże się o tydzień wcześniej, niż planowano, czyli 11 lipca.

*Aż 21 artystów odpowiadać będzie za szatę graficzną w BATMAN #50. Oczywiście większość z nich zilustruje tylko jedną stronę tego komiksu. Pełną listę twórców znajdziecie tutaj.

*Kolejne etapy tworzenia alternatywnej okładki do BATMAN #50 stworzonej przez Joe Jusko - zobacz.

*Zaproszenie na ślub Seliny oraz Bruce'a z punktu widzenia Jokera - klik.

*Stuart Immonen chwilowo kończy z rysowaniem komiksów, ale nie wyklucza jeszcze kiedyś do tej pracy powrócić.

*Kilka słów na temat wydarzeń w MAN OF STEEL #1 - klik.

*Majowe premiery od Egmontu - klik.

*W ramach cyklu DC Art Academy próbkę swoich umiejętności prezentuje Cat Staggs:*David Finch (rysownik), Michael Cho (rysownik okładki) oraz Jeff Lemire (scenarzysta) znaleźli się wśród nominowanych do prestiżowych, kanadyjskich nagród Joe Shuster Awards. Pełna lista nominowanych - klik.

*Animacja BATMAN: NINJA ukaże się również w formie mangi - szczegóły.

*30 maja w USA ukazały się:

Aquaman/Jabberjaw Special #1,
Bane Conquest #11 (z 12),
Batman Knightfall Omnibus Volume 3 Knightsend HC,
Batman Prelude To The Wedding Robin Vs Ra's Al Ghul #1,
Batwoman Volume 2 Wonderland TP,
Black Lightning/Hong Kong Phooey Special #1,
Doomsday Clock #5 (z 12),
The Flash/Speed Buggy Special #1,
Green Arrow Annual #2,
Green Lanterns Annual #1,
Injustice Ground Zero Volume 2 TP,
Justice League No Justice #4 (z 4),
Man Of Steel #1 (z 6),
Raven Daughter Of Darkness #5 (z 12),
Super Sons/Dynomutt Special #1,
Supergirl Being Super TP,
Superman By Mark Millar TP.


Dawid Scheibe i Damian Maksymowicz


Źródło: NewsaramaCBRBleedingCool

1 komentarz:

  1. Warto też dodać,że DOOMSDAY CLOCK #5 kończy się tym, że jokersi przynoszą Jokerowi nieprzytomnego Batmana.

    OdpowiedzUsuń