poniedziałek, 11 czerwca 2018

Hot News - Nowa rola Geoffa Johnsa!


Geoff Johns przestał pełnić funkcję DC President & Chief Creative Officer -  na tym drugim stanowisku zastąpił go Jim Lee (łącząc nowe obowiązki z dotychczasową funkcją wydawcy). Johns nadal będzie pracował dla DC Entertainment oraz Warner Bros., tyle że w nowej roli, angażując się w pisanie scenariuszy do seriali, filmów, czy też komiksów. 

W ramach podpisanej właśnie umowy na wyłączność, Johns m.in. stworzy imprint komiksowy o nazwie "The Killing Zone", w którym skupi się na tych zupełnie nowych oraz na tych mniej znanych postaciach ze świata DC. Dodatkowo powoła do życia dwa nowe tytuły. Pierwszy z nich to SHAZAM! (komiks pod takim samym tytułem Johns pisał w ramach New 52), który wystartuje jesienią. Drugi to THREE JOKERS z rysunkami Jasona Faboka.

SHAZAM! będzie kontynuacją przygód Billy'ego Batsona i jego paczki, jakie widzieliśmy kilka lat temu w back-upie autorstwa Johnsa oraz Gary'ego Franka. Dzieciaki będą odkrywać tajemnice Rock of Eternity, zagłębiając się w świat magii oraz poznając swoje przeznaczenie.

THREE JOKERS dotyka tajemnicy, której odkrycie rzuca zupełnie nowe światło na Batmana oraz jego bliskich. Prawda na temat Jokera stawia wielki znak zapytania w kwestii tego, co Mroczny Rycerz do tej pory wiedział o swoim nemezis, a co wydawało się pewne.

Oprócz komiksów oraz seriali, pod banerem świeżo utworzonej firmy - Mad Ghost Productions (MGP), Geoff Johns przyczyni się również do powstania nowych filmów. Jako producent wykonawczy oraz scenarzysta stworzy na początek filmy GREEN LANTERN CORPS (bazujący na 9-cioletnim runie tego twórcy spędzonym przy komiksie GREEN LANTERN) oraz WONDER WOMAN 2.W GLC wiodącymi postaciami mają być Hal Jordan oraz John Stewart.

Strona internetowa MGP - klik.

Źródło: 1, 2, 3, 4

1 komentarz:

  1. No i git: gość napisał tyle świetnych histori (Latarnie, Flashpoint Liga i Aquaman z New52 oraz wiele, wiele innych) więc aż szkoda, że nic w Rebirth nie pisał (no chyba, że się mylę).
    Niech tworzy kolejne świetne komiksy.
    Mam nadzieję, że nie zepsuje tego wątku trzech Jokerów.

    OdpowiedzUsuń