sobota, 23 czerwca 2018

CBN: Comic Book News #209

Mroczny Rycerz i Maxx w jednym komiksie autorstwa Sama Kietha; seria CYBORG skasowana po raz drugi; Bendis napisze BATMANA, a King SUPERMANA specjalnie dla...  Wal-Marta; THE CHALLENGERS obfitujące w mnóstwo tajemnic; Nowe standardy w zeszytach DC. To i kilka innych ciekawostek oraz premierowych grafik związanych z komiksami ze świata DC znajdziecie poniżej. zapraszamy do lektury :)

*Sam Kieth napisze oraz narysuje w całości crossover BATMAN/THE MAXX: ARKHAM DREAMS. Pierwszy numer pięcioczęściowej mini serii ma się ukazać we wrześniu.


W Arkham pojawia się nowy doktor, który przeprowadza niekonwencjonalne eksperymenty związane z ludzką psychiką. Inicjuje destrukcyjną reakcję łańcuchową w momencie, gdy obiektem jego badań staje się najnowszy pacjent zakładu - Maxx. Wkrótce Gotham oraz Outback - alternatywna rzeczywistość zrodzona w umyśle Maxxa - zaczynają się przenikać nawzajem. Tylko Batman jest w stanie zapanować nad tym chaosem i przywrócić miasto do dawnego stanu. W tym celu musi współpracować z fioletowo-żółtym humanoidem  i przy okazji odbyć szaloną podróż w głąb pokręconych umysłów swoich największych przeciwników.

Warianty okładkowe do wszystkich zeszytów wykona Jim Lee.

*W CATWOMAN #1 zadebiutuje nowy, wedle słów Toma Kinga - niezwykle istotny dla świata DC złoczyńca.

*Ta informacja była jedynie kwestią czasu. Seria CYBORG dostała cancela, a czerwcowy 23 zeszyt był jednocześnie ostatnim opowiadającym o solowych przygodach Vica Stone'a. Anulowano figurujące już w preorderach #24 oraz #25. Co ciekawe to już drugi cancel dla CYBORGA w ramach Odrodzenia. Pierwotnie tytuł ten miał zakończyć się wraz ze styczniowym #20. Po trzech miesiącach serię reaktywowano z Marvem Wolfmanem odpowiedzialnym za scenariusz, ale jak widać nie wpłynęło to zbytnio na zainteresowanie czytelników tym komiksem.


#24 został już w całości narysowany, a Wolfman był właśnie w trakcie finalizacji scenariusza do #25. Ponieważ historia została urwana w samym środku, być może jej dokończenie ukaże się kiedyś w wersji cyfrowej - DC nie raz już taką taktykę stosowało. 

*W SUPERMAN #2 pisanym przez Bendisa pojawi się znany z filmowej ekranizacji przygód Człowieka ze Stali, Nuclear Man. Bendis wyjaśnia, że podjął tym samym wyzwanie postawione mu przez część fanów.

*Kevin Maguire krótko na temat pracy nad czwartym zeszytem serii MAN OF STEEL - przeczytaj.

*Każdy zeszyt serii NEW CHALLENGERS dostarcza nowych, fascynujących pytań odnośnie tajemnic, ludzi oraz artefaktów przedstawionych na początku pierwszego numeru. Po lekturze #3 będziemy mniej więcej wiedzieć, co takiego zaplanowali Aaron Gillespie, Scott Snyder oraz Andy Kubert.


Grupa wybranych ludzi staje się częścią Challengers of the Unknown po swojej śmierci. Dostają dodatkowe życie, dodatkowy czas, w którym mogą przysłużyć się ludzkości.

Artefakty przypominające odłamki kości, jakie próbuje zgromadzić tajemniczy Profesor stanowią najważniejszą oś, wokół której wszystko się kręci w tym komiksie. Gillespie nie chce zdradzić, czy Profesor oraz Prof z runu Jacka Kirby'ego są jakoś ze sobą powiązani.

W każdym numerze twórcy poświęcają część miejsca na flashbacki z udziałem jednej postaci. Gillepsie ma plany odnośnie kolejnych arców, gdyby w przyszłości DC zdecydowało się na kolejną serię z udziałem Pogromców Nieznanego.


*Wbrew wcześniejszym zapowiedziom Seana Murphy'ego, wydanie zbiorcze BATMAN: THE WHITE KNIGHT (premiera 8 października) nie będzie zawierało niecenzurowanej sceny miłosnej pomiędzy Jokerem a Harley. Twórca nie wiedział, że jego komiks zakwalifikowany do imprintu BLACK LABEL posiadać będzie kategorię "Teen+", zamiast "Adult". Murphy zapewnia jednak, że wersja pozbawiona cenzury prędzej czy później ujrzy światło dzienne.

*Świeża porcja wariantów okładkowych do wybranych zeszytów - klik.*Spoilery Z JUSTICE LEAGUE #2.

*Teoria na temat tego, kim może być tajemnicze dziecko z kart JUSTICE LEAGUE #2 - klik.

*BATMAN HUSH: UNWRAPPED, który wcześniej został usunięty z zapowiedzi, ostatecznie ukaże się jesienią tego roku. Jim Lee przygotował z tej okazji nową okładkę - zobacz.

*6 lutego 2019 ukaże się wydanie zbiorcze SHAZAM!: THE MONSTER SOCIETY OF EVIL DELUXE EDITION HC, zawierające 24-częsciowy arc autorstwa Otto Bindera oraz C.C. Becka z lat 1943-45. 272 strony za cenę 49,99$.

*Finalne wersje okładek do BATMAN #50 oraz CATWOMAN #1 - zobacz.

*Shane Davis rysuje Czerwonego Latarnika Dex-Starra w ramach najnowszej odsłony cyklu DC Art Academy:*Regularna oraz alternatywna okładka do DOOMSDAY CLOCK #7 - zobacz.

*30 października ukaże się JOHN CONSTANTINE, HELLBLAZER: 30TH ANNIVERSARY CELEBRATION, do którego przedmowę napisze... Sting!

*Według niepotwierdzonych jeszcze informacji, zeszyty DC z ceną okładkową 3,99$ wrócą do dawnego standardu i zwiększą swoją objętość z 20 do 22 stron "czystej" historii (nie licząc reklam). Dodatkowo DC rezygnuje z wydawania swoich zeszytów na lśniącym papierze.

*1 lipca, tylko i wyłącznie w sieci sklepów Walmart, pojawią się cztery specjalne komiksy z bohaterami świata DC. SUPERMAN 100-PAGE GIANT #1, JUSTICE LEAGUE OF AMERICA 100-PAGE GIANT #1, BATMAN 100-PAGE GIANT #1 oraz TEEN TITANS 100-PAGE GIANT #1 kosztować będą 4,99$ każdy i zawierać będą zarówno przedruki wybranych historii z New 52, czy Rebirth, jak i zupełnie nowy materiał (12 stron ze 100) autorstwa Kinga, Bendisa, Conner, czy Jurgensa.Kolejne odsłony tej antologii pojawiać się będą każdego miesiąca.

Scenariusz do nowej historii z udziałem Mrocznego Rycerza napisze Brian Michael Bendis, zaś ilustracje wykona Nick Derington (DOOM PATROL). Rozpocznie się ona w BATMAN GIANT #3 i ciągnąć się będzie przez 12 miesięcy, a głównym przeciwnikiem głównego bohatera będzie Riddler.

Dwunastoczęściową historię z Supermanem w roli głównej (również po 12 stron na miesiąc) przedstawią począwszy od SUPERMAN GIANT #3 Tom King oraz Andy Kubert. Człowiek ze Stali uda się w kosmos, aby odnaleźć porwaną dziewczynkę.

Więcej na temat zawartości #1 tych komiksów znajdziecie tutaj.

*Seria INJUSTICE VS. HE-MAN AND THE MASTERS OF THE UNIVERSE zmienia swój tytuł, pozbywając się członu "HE-MAN". #1 ukaże się 18 lipca.

*4 lipca światło dzienne ujrzą nowe edycje dwóch komiksów, stworzonych przez duet Geoff Johns/Gary Frank. Są to SUPERMAN: BRAINIAC oraz SUPERMAN: SECRET ORIGIN, oba w miękkiej okładce.

*W zeszłym tygodniu w Burbank odbyło się spotkanie ze scenarzystami DC, podczas którego mieli oni m.in. dowiedzieć się, kiedy będą mogli zacząć sięgać ponownie po "zarezerwowane" wcześniej przez Geoffa Johnsa postacie, jak przykładowo Shazam, Legion Superbohaterów, czy JSA. Pierwotnie miały one być dostępne dopiero po zakończeniu DOOMSDAY CLOCK, ale najprawdopodobniej stanie się to szybciej.

*Julian Voloj oraz Thomas Campi stworzyli ilustrowaną biografię Joe Shustera.Szczegóły na temat THE JOE SHUSTER STORY: THE ARTIST BEHIND SUPERMAN, w tym przykładowe plansze, znajdziecie tutaj.

*Jason pilnuje Seliny na jej wieczorze panieńskim, czyli kilka spoilerów z BATMAN: PRELUDE TO THE WEDDING - RED HOOD VS. ANARKY #1.

*20 czerwca w USA ukazały się:

Aquaman #37,
Aquaman Tempest TP,
Batman #49,
Batman Detective Comics Volume 6 Fall Of The Batmen TP,
Batman Prelude To The Wedding Red Hood Vs Anarky #1,
Batman Sins Of The Father #5 (z 6),
Batman The Dark Prince Charming Volume 2 HC,
Batman The Golden Age Omnibus Volume 5 HC,
Batwoman #16,
Brave And The Bold Batman And Wonder Woman #5 (z 6),
Cave Carson Has An Interstellar Eye #4,
Damage #6,
Dark Nights Metal Dark Nights Rising HC,
Deathbed #5 (z 6),
Future Quest Presents #11,
Green Lanterns #49,
Harley Quinn #44,
Injustice 2 #28,
Justice League #2,
Justice League Volume 6 The People Vs The Justice League TP,
Man Of Steel #4 (z 6),
Mystik U TP,
New Challengers #2 (z 6),
Superman Zero Hour TP, $29.99
Teen Titans Go #28,
Trinity Volume 2 Dead Space TP,
Wild Storm #14.


Dawid Scheibe i Damian "Damex" Maksymowicz

Źródło: NewsaramaCBRBleedingCool

4 komentarze:

 1. Co oznacza "DC rezygnuje z wydawania swoich zeszytów na lśniącym papierze."? Na gazetowym teraz będą drukować?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aż tak skrajnie to nie ;) Podejrzewam, że zamiast papieru kredowego błyszczącego używać będą kredowego matowego. Poczekajmy jednak na potwierdzenie tych zmian oraz konkrety z bardziej wiarygodnego, niż BC źródła.

   Usuń
  2. No to odetchnąłem :) Po tym co się ostatnio dzieje w DC i całym WB zacząłem się martwić, że szukają kolejnych oszczędności (po podwyżce cen zeszytów). Zatem czekam na to co będzie dalej.

   Usuń
 2. " *Teoria na temat tego, kim może być tajemnicze dziecko z kart JUSTICE LEAGUE #2 - klik."
  A jakie są teorie nt. tego, co Lex miał na myśli, każąc Groddowi "połączyć się" z tym dzieckiem? Przecież Goryl stracił swoją telepatię nie dalej niż 2 miesiące temu - edytorzy już zapomnieli?

  OdpowiedzUsuń