wtorek, 26 czerwca 2018

Kilka słów o nowych pozycjach od wydawnictwa AMEET!

Dzięki uprzejmości wydawnictwa AMEET możemy dziś zająć się tematem, który dzieciaki (oraz masa dorosłych) lubią najbardziej. Klocki LEGO - któż z nas nie bawił się nimi w dzieciństwie, a nierzadko także pielęgnuje swoje kolekcje po dziś dzień? Do lamusa już odeszły czasy, gdy ten duński gigant musiał drżeć o swój byt - ratunkiem okazały się licencje i dziś chyba nikt nie ma wątpliwości, że firma LEGO czuje się bardzo dobrze. Świadczy o tym fakt, że charakterystyczne, czerwone logo pojawia się na każdym zakręcie: w kinach pojawiają się filmy animowane, w kioskach kupić można masę gazetek, a w sklepach bez trudu znajdziecie gry komputerowe z klockowymi bohaterami. W tym także te z udziałem herosów DC. I to coraz więcej, a o trzech takich pozycjach dziś opowiem słów kilka.
Na dobry początek LEGO ® DC SUPER HEROES: SZYBSZY NIŻ BŁYSKAWICA! jest to licząca 32 strony pozycja, do której dodana jest minifigurka. Jak nietrudno się domyślić, książeczka skupia się na Flashu i jego też prezentuje dodany gadżet, który widzicie poniżej. Minifigurka wygląda całkiem fajnie i z pewnością będzie stanowić ciekawy dodatek do Waszych kolekcji.
Zeszycik przybiera formę odrobinę interaktywnego komiksu, stanowiącego połączenie sił czytelnika z głównym bohaterem. Ten udaje się w pościg za Kapitanem Chłodem i Gorylem Groddem, a żeby złapać tych dwóch rzezimieszków, należy pomóc Flashowi rozwiązać zagadki, które są efektami działań jego przeciwników. Tym samym każda kolejna strona prezentuje dalszy ciąg opowieści, ale uwaga! Aby do niej przejść musimy najpierw rozwiązać zadania. Te docelowo są skierowane dla dzieciaków w wieku minimum siedmiu lat i faktycznie trudno się z tym nie zgodzić. Przed młodymi pomagierami Flasha stosunkowo proste ćwiczenia na spostrzegawczość, liczenie czy kreatywność, zaś całość powinna wystarczyć na kilkadziesiąt minut zabawy z ulubionymi bohaterami. Oczywiście młody czytelnik ma tu okazję poznać znacznie więcej postaci z uniwersum DC, ale nie aż tyle, co dzięki kolejnym dwóm pozycjom, do których lada moment przejdę.

LEGO ® DC SUPER HEROES: SZYBSZY NIŻ BŁYSKAWICA! kosztuje okładkowo 17,99zł i jest to odpowiednia kwota. Niemniej jeśli poszukacie w odpowiednich miejscach, nie powinno być zbyt trudne znalezienie bardziej atrakcyjnych ofert.

Kolejne dwa tytuły, o których chciałbym napisać parę zdań, nie posiadają już dodatków pod postacią minifigurek, ale za to w obu znajdziecie naklejki.

LEGO ® DC SUPER HEROES: WSTĄP DO LIGI SPRAWIEDLIWOŚCI - NIEZBĘDNIK SUPERBOHATERA to licząca 64 strony książeczka, która przygotuje młodych bohaterów do walki u boku największych herosów świata DC.
Całość podzielona jest na dwa etapy. Najpierw młodzi czytelnicy będą musieli wymyślić sobie pseudonim, moce, gadżety i narysować kostium, co wydaje się być doskonałą zabawę wzbudzającą kreatywność. Gdy już się to uda, dołączają oni do szeregów Ligi i poznają sekrety kolejnych bohaterów jak i złoczyńców. Towarzyszą temu oczywiście kolejne zagadki, labirynty i inne zadania, zaś nagrodą za wykonanie wszystkich jest zestaw 60 naklejek, które znajdują się na końcu tomu. Kolejna, bardzo przyjemna pozycja, którą można nabyć za 15,99zł. To mniej, niż w przypadku wcześniej wspomnianego tytułu, chociaż otrzymujemy tutaj dwa razy więcej stron. No ale minifigurki też muszą być wliczone w cenę.

No i wreszcie LEGO ® DC SUPER HEROES 1001 NAKLEJEK. Ponownie 64 strony, znów bez minifigurki, tym razem także bez kolorów (pozycja utrzymana jest w tonacji czarno-biało-niebieskiej), ale za to z masą naklejek wielokrotnego użytku.
Podobnie jak w przypadku wcześniej omawianych pokrótce pozycji, także i tutaj młodzi czytelnicy otrzymują szereg szarad i łamigłówek, ale tym razem wzbogacone są one o zabawę płynącą z naklejania na kolejnych stronach masy naklejek, których tytułowa ilość wydaje się nie być przesadzona. Te zajmują aż dwanaście arkuszy i z cała pewnością to właśnie przy tej pozycji Wasze pociechy spędzą najwięcej czasu. Cena okładkowa wynosi 24,99zł, więc również do szczególnie wysokich nie należy.

Wypatrujcie kolejnych postów na naszym blogu. Już wkrótce ruszy konkurs, w którym do wygrania będą dwie z trzech pokrótce omówionych dzisiaj pozycji.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz