poniedziałek, 4 czerwca 2018

DC TV Series News #56

Co prawda większość seriali z bohaterami DC udała się już na odpoczynek przed nowymi sezonami (nie licząc rzecz jasna skasowaną produkcję - LUCIFER), to jednak pojawiło się kilka interesujących informacji dotyczących tego, co czeka nas w najbliższych miesiącach. Na dobry początek ciekawostka z przesłuchań do seriali TITANS i DOOM PATROL.
Ujawniono trzy nagrania z przesłuchań do roli Cyborga, który pojawić ma się w obu wspomnianych produkcjach. Jedno z nich niestety zdążyło już zniknąć z sieci, ale dwa pozostałe ocalały i dają nam interesujący wgląd na to, w jakim klimacie mogą być utrzymane wspomniane seriale. Na jednym z nagrań widzimy Michaela Xaviera, zaś na drugim Buom Tihnganga. Nie są to jakieś szczególnie interesujące sceny, lecz pokazują, iż najprawdopodobniej DOOM PATROL może być skierowany dla nieco dojrzalszych odbiorców niż na przykład produkcje z Arrowverse. Wskazuje na to używany język (pojawiają się pojedyncze przekleństwa), a także nieco mroczniejszy ton i tematyka poruszana w dialogach. Czy tak będzie w rzeczywistości? No cóż, na odpowiedź musimy poczekać przynajmniej do ujawnienia pierwszych trailerów.
------------------------------------------------------------------------------------
Ujawniono opisy głównych postaci serialowego wcielenia komiksu SWAMP THING. Zaskoczeń w tym przypadku nie ma akurat żadnych i prezentują się one następująco.

[ABBY ARCANE] Female, 30s, smart, private, professional, something of a loner, Abby works for the Center for Disease Control in Atlanta, which has sent her to her hometown of Houma after ten years away to check out the worrying “Houma Flu.” After losing her mother at age 8 and bouncing through a series of foster families, Abby suddenly left Houma after high school to study medicine. Abby is good at her job but currently in the doghouse with her boss. Struggling with a secret that’s prompted her leaving and now the need to pop pills when necessary, Abby is apprehensive about going back home to Houma, and things are indeed awkward with her high school ex, Matt, who remained in Houma and became a cop. Abby hits it off immediately with a Sunderland Corporation researcher, Alec Holland, but soon discovers that her own efforts, like those of Alec, are considered suspect by the townsfolk, who aren’t happy with her feeling that it’s best to shut down the swamp (where the locals make their living) as they investigate the flu. Abby has her hands full with a potential epidemic, a town full of hostiles, and a strange but alluring “Shape Of Water” romance with a creature borne from the swamp. SERIES REGULAR

[ALEC HOLLAND] Male, 30s, smart, a bit of a hot-head, determined, passionate about his work, Alec works for the Sunderland Corporation (which is apparently building a hospital in Houma) as an independent researcher, where he’s discovered a connection between the swamp and the Houma flu. Alec hits it off immediately with CDC researcher and Houma native Abby Arcane, and the two of them are much alike, each wanting more out of life, interested in science, and not having much of a love life. Alec is not a big hit with the rest of Houma, however, who view him with suspicion if not open hostility. Alec is determined to persevere despite the town’s hostility, but it’s clear that the Swamp has its own plans for Alec when he undergoes a strange transformation into a swamp-based creature with abilities he could never imagine. SERIES REGULAR

Źródło: 1
------------------------------------------------------------------------------------
Pojawił się pierwszy zwiastun trzeciego sezonu serialu PREACHER.
------------------------------------------------------------------------------------
Hollywood Pipeline ujawnił kilka zdjęć z planu pilota serialu WATCHMEN. Widzimy na nich Dona Johnsona w mundurze parapolicyjnej organizacji z miasta Tulsa. Oczywiście od razu pojawiły się spekulacje dotyczące postaci, w jaką wcieli się aktor (część osób wskazuje nawet Hollisa Masona - pierwszego Nocnego Puchacza), lecz my tu się w to bawić nie mamy zamiaru :)
------------------------------------------------------------------------------------
W najnowszym odcinku SUPERGIRL Erika Durance pojawiła się w delikatnie inspirowanym komiksami kostiumie. Co prawda jej Alura nie nosi peleryny, a i sam strój jest utrzymany w zupełnie innej palecie barw niż ten z komiksów, to jednak wierzymy ludziom odpowiedzialnym za kostiumy na słowo.

Źródło: 1
------------------------------------------------------------------------------------
Plotki, ploteczki, plotunie. Twórcy ARROW poszukują aktora do takiej roli:

[DANIEL PORTER] mid-30s, successful, gay technological entrepreneur who has suffered tragic losses. Altthat he attempts to hide from those around him.

I tu rozpoczęły się podejrzenia. Jak dotąd za niemal każdym razem, gdy do ARROW chciano wprowadzić kogoś nowego z komiksów, w notce castingowej używano fałszywego imienia i nazwiska. Co ciekawe, w przypadku ról męskich (konkretnie Ray'a Palmera i Curtisa Holta) używano imienia "Daniel". Biorąc pod uwagę, iż obaj co bohaterowie wykazują się nieprzeciętną inteligencją, szybko uznano iż opis sugeruje pojawienie się w ARROW kolejnego "mózgowca". Co więcej, szybko pojawiła się teoria, iż na antenie serialu swego debiutu doczeka się wreszcie nieśmiało teasowany od samego pierwszego sezonu Ted Kord.

O ile nie wypowiem się o samej tej teorii zbyt mocno, tak dopowiem tylko, iż wprowadzenie do serialu postaci, która zapowiada się na mocno podobną do Mister Terrifica uważam za pomysł co najmniej dziwny.

Źródło: 1
------------------------------------------------------------------------------------
Tymczasem ostatnio mocno rozgadał się Justin Hartley - Oliver Queen z serialu TAJEMNICE SMALLVILLE. Najpierw przyznał, że stacja CW planowała zrobić spin-off tego serialu, w którym główną rolę mieli grać on i wspomniana już dziś Erika Durance jako Lois Lane, ale projekt szybko zawieszono. Następnie dopowiedział, iż cieszy się z kierunku, jaki obrała stacja w sprawie Arrowverse, który uważa za ciekawsze miejsce niż świat zaprezentowany na antenie dziesięciu sezonu genezy Supermana. Wreszcie w innym miejscu dodał, że z największą przyjemnością pojawiłby się epizodycznie w ARROW, ale wygląda na to, że twórcy tego serialu podchodzą do sprawy nieco inaczej, niż na przykład na planie SUPERGIRL, gdzie co jakiś czas pojawiają się aktorki i aktorzy z wcześniejszych produkcji z bohaterami DC.

Źródło: 1
------------------------------------------------------------------------------------
I na koniec jak zwykle wyniki oglądalności z ubiegłego tygodnia.

TEEN TITANS: GO! 4x50 - około 1 116 000 widzów (spadek o 1,3%)

SUPERGIRL 3x20 - około 1 569 000 widzów (wzrost o 6,66%)

IZOMBIE 4x13 - około 737 000 widzów (wzrost o 15,70%)
Na przestrzeni całej serii średnia oglądalność wynosiła około 754 000 widzów, co stanowi wynik o 13,33% gorszy od sezonu trzeciego.

LUCIFER 3x25 - około 2 580 000 widzów (spadek o 19,45%)
LUCIFER 3x26 - około 2 256 000 widzów (spadek o 12,56%)
Jak widać oba specjalne odcinki serialu nie przyciągnęły zbyt wielu widzów. Wpłynęły za to na podsumowanie sezonu, które teraz wygląda tak: średnia oglądalność każdego odcinka trzeciego sezonu wynosiła 3 297 000 widzów, co stanowi wynik o 9,77% gorszy niż w sezonie drugim.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz