sobota, 30 czerwca 2018

CBN: Comic Book News #210

Przed Wami kolejna, cotygodniowa porcja komiksowych newsów dotyczących wydawnictwa DC. W tej odsłonie między innymi o końcu przygody Roberta Vendittiego ze światem Zielonych Latarni, a także przełomowym punkcie w świetnej historii "The Flash War". Oprócz tego poniżej znajdziecie również kilka newsów lżejszego kalibru. Wśród nich pierwsze konkrety dotyczące nowego projektu Franka Millera, czy też kolejne szczegóły związane z wallmartową inicjatywą DC. Zapraszamy do lektury!

*Robert Venditti kończy swój run w HAL JORDAN AND THE GREEN LANTERN CORPS wraz z #50, który będzie również ostatnim zeszytem serii. Licząc numery serii GREEN LANTERN z New 52, Venditti skończy z wynikiem 85 zeszytów z Latarnikami na koncie.


Finałowa historia, opowiadająca o starciu z nowymi Darkstars spina wątki i umożliwia powrót postaci, które pojawiały się w serii od #1.

Scenarzysta chciał pod koniec pozwolić zabłysnąć każdemu z czwórki ziemskich Green Lanternów i dlatego mają oni w tych ostatnich zeszytach solowe misje.

DC ma dalsze plany wobec Latarników, ale Venditti nie będzie w nie zaangażowany i nie może nic na ten temat powiedzieć.

DAMAGE i HAWKMAN to nie jedyne serie w DC, nad którymi scenarzysta będzie pracować. Wydawnictwo powinno wkrótce ogłosić o jakie projekty chodzi.


*JUSTICE LEAGUE ODYSSEY #1 został przesunięty z 11 lica na 29 sierpień. Jednocześnie #2 zanotuje opóźnienie i zamiast 8 sierpnia pojawi się na sklepowych półkach 26 września. Oba zeszyty był już gotowe, ale artysta Stjepan Sejic został zmuszony do ich ponownego narysowania. Przyczyna podjęcia takiej akcji nie została wyjaśniona.

*THE FLASH #49, stanowiący kolejny rozdział w "Flash War" rzuca nowe światło na siły działające we wszechświecie. Uwaga SPOILERY!


Wally - zgodnie z sugestią Zooma/Huntera Zolomona - chce zniszczyć Speed Force, by uwolnić uwięzioną tam dwójkę swoich dzieci. Barry ściga się z nim i próbuje przekonać do znalezienia innego, bardziej bezpiecznego sposobu. Barry wciąż ma wyrzuty sumienia z powodu "Flashpointu" i nie chce by jego przyjaciel popełnił podobny błąd. Allen wyjawia wreszcie Wally'emu, że pracuje z Batmanem nad zagadką zmian w linii czasu (crossover BATMAN/FLASH: PRZYPINKA). To zwierzenie tylko napędza Westa, teraz wściekłego na swego mentora za to, że nie podzielił się z nim tą informacją wcześniej.

"Wyścig" Flashów może mieć poważne konsekwencje dla całego świata, lecz Liga nie ma szans by ich powstrzymać (konstrukt Hala Jordana nie wytrzymuje, Superman nie jest dość szybki...). Ostatecznie dowiadujemy się, że to Wally jest szybszym Flashem, a zamiast Speed Force zniszczeniu ulega Force Barrier.

Wtedy na scenę wkracza Zoom, który wyjawia, że dzieci Westa nie są uwięzione w Speed Force (złoczyńca wie gdzie, ale tego nie wyjawia). Przebywając w XXV wieku Zoom postanowił samemu zostać Flashem, najlepszych z możliwych. Zmanipulował obu herosów by to osiągnąć, albowiem nadchodzą zagrożenia, którym czoło może stawić jedynie prawdziwy bohater. Zdaniem Zolomona ani Barry ani Wally nie są dość dobrzy, mimo "starań" zarówno jego jak i Eobarda Thawne'a/Profesora Zooma.

Destrukcja Force Barrier powoduje uwolnienie nowych sił, które zaczyna wykorzystywać Zoom: Sage Force i Strength Force. Zoom widział, że obie siły przysporzą Flashom w przyszłości kłopotów i zdecydował, że "uratuje" ich przed tym - zabijając obydwu i odzyskując dawne życie.

Więcej.

*Dan Abnett uważa, że Mera jest jedną z najciekawszych postaci DCU, ale jednocześnie najbardziej niedocenianą. Zarówno na łamach AQUAMANA, jak i teraz w ramach solowej mini serii, scenarzysta pokazuje, że bohaterka ta jest kimś więcej, niż partnerką Arthura. Posiada własne marzenia oraz ambicje. Abnett chce ją na trwale umieścić w czołówce najważniejszych kobiecych postaci DCU.Orm z różnych powodów, od dłuższego czasu był trzymany na uboczu. Teraz powrócił i miał nawet szansę do odkupienia win, ale okazuje się, że jego miejsce jest jednak nadal w galerii łotrów Aquamana. Tym razem wyjątkowo to Mera musi się z nim zmierzyć. 

Mera doczekała się własnych, śmiertelnych wrogów. Potrzebuje pomocy Nereusa i Lamii z Xebel, ale nie zgadza się na ich żądania. 

Więcej.

*Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, serie WONDER WOMAN oraz THE FLASH, począwszy od 51 numerów, zwiększają swoją cenę z 2,99 do 3,99$. 

*Frank Miller zdradził trochę szczegółów odnośnie komiksu SUPERMAN: YEAR ONE. W pierwszym zeszycie dużo miejsca poświęcone zostanie Kal-Elowi umieszczonemu w rakiecie zmierzającej w stronę Ziemi. Zobaczymy, co takiego przeżył podczas miesięcy spędzonych w podróży, czego się nauczył i jak zaczął postrzegać zmieniający się wokół niego wszechświat.


Ten czas oraz późniejsze sceny, gdy chłopiec zostaje odnaleziony przez Kentów jest niezwykle bogaty emocjonalnie, co Miller będzie chciał wykorzystać na swój sposób.

*Jimmy'ego Palmiotti napisze nowe, dwuczęściowe historie do pierwszych dwóch numerów SUPERMAN GIANT oraz BATMAN GIANT, które jak pisaliśmy w poprzednim CBN, ukażą się wyłącznie w sieci sklepów Walmart. W BATMANIE współpracować będzie z nim w roli artysty Patrick Zircher. Od #3 natomiast Jimmy przedstawiać będzie nowe przygody Wonder Woman w ramach komiksu JLA GIANT (12 stron nowej historii na 100 stron komiksu).

Co ważne, przy okazji Palmiotti podkreślił, że pod koniec roku DC zacznie wydawać wszystkie nowe wallmartowe historie w formie wydań zbiorczych, dostępnych dla każdego odbiorcy.

*Wraz z przejściem Briana Michaela Bendisa do DC, przeszły też jego autorskie komiksy spod szyldu Jinxworld (wcześniej wydawane w Image Comics, a potem w Icon - imprincie Marvela). Wiąże się to z nowymi wydaniami tychże komiksów, kontynuacjami (POWERS, SCARLET, UNITED STATES OF MURDER, INC.) i zupełnie nowymi tytułami (COVER, PEARL). Więcej.

*Najnowsza odsłona DC All Access, a w niej m.in. trochę szerzej na temat najnowszych zeszytów serii THE FLASH, czy TEEN TITANS:*Spoilery z krwawego i wybuchowego DETECTIVE COMICS #983 - zobacz.

*Zmarł Harlan Ellison.

*Z okazji 80-tych urodzin Supermana można nabyć certyfikowaną, limitowaną (1000 sztuk) miniaturkę tej postaci, o wysokości 10 cm i wykonaną z czystego srebra. Szczegóły znajdziecie tutaj.

*Kilka nowych okładek do lipcowych zeszytów od DC - zobacz


Galeria variantów do SUPERMAN #1.

*Okładki i opisy sierpniowych komiksów z Egmontu.

*27 czerwca w USA ukazały się:

Absolute Sandman Overture HC,
Astro City #52,
Bane Conquest #12 (z 12),
Batgirl #24,
Batman Beyond #21,
Batman Prelude To The Wedding Harley Vs The Joker #1,
Bombshells United Volume 1 TP,
Dark Nights Metal The Resistance TP,
Detective Comics #983,
The Flash #49,
Green Lanterns Volume 6 A World Of Our Own TP,
Hal Jordan And The Green Lantern Corps #47,
The Hellblazer #23,
Legion Of Super-Heroes The Silver Age Omnibus Volume 2 HC,
Man Of Steel #5 (z 6),
Mera Queen Of Atlantis #5 (z 6),
Mother Panic Gotham A.D. #4,
Motherlands #6 (z 6),
Raven Daughter Of Darkness #6 (z 12),=
Silencer #6,
Super Sons Of Tomorrow TP,
Teen Titans Go Box Set,
Teen Titans Special #1,
The Terrifics #5,
Wonder Woman #49.

Dawid Scheibe i Damian "Damex" Maksymowicz

Źródło: NewsaramaCBRBleedingCool

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz