sobota, 7 lipca 2018

CBN: Comic Book News #211


Tematem tej odsłony CBN jest oczywiście 50 zeszyt BATMANA i związana z nim afera spoilerowa. Prócz tego nowe info z obecnego runu w serii NIGHTWING, porcja wywiadów, anatomia metaludzi według Batmana i teaser eventu HEROES IN CRISIS. Zapraszam do lektury!


*Czy Dick Grayson i Barbara Gordon powinni być parą? Scenarzysta Benjamin Percy zamierza podjąć ten wątek w swoim runie w serii NIGHTWING.

Batgirl pojawi się w serii z powodu Wyrm, cybernetycznego złoczyńcy, którego machinacje w Bludhaven mają (wedle wcześniejszych zapewnień) dotknąć także inne zakątki DCU.

Grayson staje się celem Wyrma ze względu na bycie wychowankiem Bruce'a Wayne'a. Cyberprzęstępstwo na jego osobie ma dotyczyć wyciągnięcia przydatnych, finansowych informacji. Owo bio-zhakowanie nie ma nic wspólnego z Nightwingiem, gdyż Wyrm nie wie, kto skrywa się pod maską.

Wyrm natrafia na informacje dotyczące Babs i zamierza wykorzystać uczucia, jakie Dick żywi wobec niej. Grayson staje się częścią symulacji Wyrma i wierzy, że spędza czas z Barbarą, a nie hologrmamem. Na pomoc przybywa prawdziwa Babs. Gdy w grę wchodzi zaawansowana technologia, Batgril jest odpowiednią osobą, która będzie w stanie pomóc. Wspólna przygoda na powrót zbliży ich do siebie.

Wyrm i Dark Web będą stałym zagrożeniem w runie, nawet jeśli zejdą na drugi lub trzeci plan. To, co zobaczymy w najbliższych numerach to preludium do większej cyber wojny.

Wkrótce w serii pojawi się Scarecrow.


*Wywiady:
-Jurgens o GREEN LANTERNS.
-Jones o CATWOMAN.
-Humphries o HARLEY QUINN.

*Hołd DC dla Harlana Ellisona.

*Batman autorem książki o anatomii metaludzi? Po szczegóły. zapraszam tutaj. Album można już zamawiać w ATOM Comics.

*Nowe info o Niewidzialnym Emocjonalnym Spektrum oraz pozostałe spoilery z JUSTICE LEAGUE #3.

*Grafika promująca HEROES IN CRISIS, prosto z magazynu DC NATION #2:


*Killer Frost kłamała odnośnie "Teorii Supermana" w DOOMSDAY CLOCK.

*Alternatywne okładki do THE SANDMAN UNIVERSE #1.


Więcej variantów.

*Okładka DC NATION #3.

*W ostatnim tygodniu zrobiło się głośno o BATMAN #50, a wszystko to z powodu THE NEW YORK TIMES. W zeszłą niedzielę - na kilka dni przed faktyczną premierą zeszytu - TIMES opublikował spoilerowy artykuł, zdradzający fabułę komiksu. Ruch ten mógłby przejść bez aż tak negatywnego echa gdyby nie fakt, że już sam tytuł tekstu był spoilerem. Scenarzysta Tom King był wkurzony takim posunięciem, ale jednocześnie podekscytowany. Autor zapewnił, że artykuł nie zdradził fabularnego twistu z końca numeru. Nie mniej zirytowani sytuacją byli także fani i sprzedawcy komiksów. Szczegóły, oczywiście tyczące się tychże spoilerów znajdziecie pod obrazkiem.


TIMES opisał, że do nie dochodzi do ślubu, gdyż Catwoman decyduje się zostawić Batmana. Selina dochodzi do wniosku, że szczęśliwy Bruce nie będzie w stanie skutecznie wykonywać swojej krucjaty. Link do artykułu.

Takie info spowodowało wrogość i spadek zainteresowania zeszytem wśród fanów. Jednocześnie, zniechęciło potencjalnych, niedzielnych czytelników, którzy nabyliby #50 z czystej ciekawości powodowanej rangą wydarzenia.

John Cunningham, wiceprezydent ds sprzedaży w DC wystosował wyjaśnienie do handlarzy odnośnie zaspoilowania fabuły - klik. Podobnie jak King, Cunningham podkreślił szokujące zakończenie zeszytu, które nie zostało opisane w artykule.

Autor niesławnego artykułu - George Gene Gustines przyznał, że gdyby mógł, to rozegrałby to inaczej. Przede wszystkim, poprosiłby o nagłówek, który nie byłby spoilerem. Oczywiście samo DC Comics wiedziało, że jego tekst będzie zawierał spoilerował, ale nie mieli pojęcia o nagłówku, który narobił tyle negatywnego, medialnego szumu. Wyjaśnienie Gustinesa - klik.

King dodał jeszcze, że #50 to nie koniec lecz początek miłosnej historii Batmana i Catwoman. Scenarzysta zapewnił, że nikt i nic nie jest w stanie zaspoilerować, jaki będzie jej koniec. Według jego słów jesteśmy dopiero na półmetku stuzeszytowej opowieści.

Finałowa strona BATMAN #50, której treści TIMES nie ujawnił. Rzeczywiście stanowi ona duży zwrot fabularny, ale czy jest on pozytywny, czy wręcz przeciwnie, zdecydujcie sami. Ja uważam, że to kupsztal.

*Soundtrack do BATMAN #50.

*Zmarł Steve Ditko. Ten legendarny autor był twórcą bądź współtwórcą takich postaci, jak: Ted Kord/Blue Beetle, Question, Hawk & Dove, Creeper, Doctor Strange i Spider-Man.

Miał 90 lat. Według udostępnionych informacji, ciało znaleziono 29.06.2018, a sam zgon (nie podano przyczyny) mógł nastąpić 27 czerwca.


*4 lipca w USA ukazały się:
Aquaman Volume 5 The Crown Comes Down TP,
Batman #50,
Batman By Grant Morrison Omnibus Volume 1 HC,
Batman Teenage Mutant Ninja Turtles Deluxe Edition HC,
Batman Thrillkiller TP (New Edition),
Catwoman #1,
Curse Of Brimstone #4,
DC Nation #2,
Deathstroke #33,
Green Arrow #42,
Green Lanterns #50,
Harley Quinn #45,
Harley Quinn The Rebirth Deluxe Edition Volume 2 HC,
Hellblazer Volume 19 The Red Right Hand TP,
Injustice 2 #29,
Jetsons TP,
Justice League #3,
Justice League Of America Volume 4 Surgical Strike TP,
Man Of Steel #6 (z 6),
Nightwing #46,
Shade The Changing Woman #5 (z 6),
Supergirl By Peter David Volume 4 TP,
The Unexpected #2,
Wonder Woman By John Byrne Volume 2 HC.


Źródło: CBR, Newsarama, Bleeding Cool


Damian "Damex" Maksymowicz

2 komentarze:

  1. "Oczywiście samo DC Comics wiedziało, że jego tekst będzie zawierał spoilerował" :p

    OdpowiedzUsuń
  2. Po przejrzeniu tego Batmana #50 stwierdzam, że w sumie to co innego autor artykułu w Timesie miał napisać. W tym zeszycie po prostu nic innego się nie dzieje po za daniem w ostatniej chwili kosza Bruce'owi przez Seline. Cały zeszyt to praktycznie całostronnicowe portfolio picks z jakimś tam (chyba) meta komentarzem Kinga w postaci listów pisanych do siebie przez niedoszły małżonków. Ogólnie to jedno wielkie rozczarowanie. Kilka tygodni temu podobnego kupsztala zaserwowaładnie nam Marvel w X-Men Gold. Widać, że dla wielkiej dwójki One More Day stało się standardem przedstawiania małżeństwa.

    OdpowiedzUsuń