piątek, 15 marca 2019

DC Movieverse News #119

Do premiery kinowego SHAZAM! coraz bliżej, nic zatem dziwnego, że co rusz na światło dzienne wychodzą kolejne mniej lub bardziej istotne newsy. Od nich właśnie zaczniemy, a najlepiej spojrzeć na nowy trailer. Tym razem przeznaczony na rynek chiński.
Szacuje się, że podczas weekendu otwarcia w USA, film zarobi około 40-45 milionów dolarów. Są to bardzo ostrożne szacunki, ponieważ jak dotąd najsłabiej w tej materii poradził sobie AQUAMAN, który przez pierwszy weekend wyświetlania w kich na terenie USA zgarnął 68,7 miliona dolarów. Ogólnie ocenia się, że jeśli SHAZAM! przyniesie zyski rzędu 400 milionów dolarów na całym świecie, będzie można odtrąbić spory sukces.

Jeśli przypadkiem mieszkacie w Stanach i jeszcze dodatkowo posiadacie vipowską wejściówkę Fandango, to w ponad tysiącu kin na terenie USA odbędzie się specjalna prapremiera filmu. Zaplanowano ją na 23 marca.

SHAZAM! trwać będzie dokładnie 132 minuty.

Pojawiły się przedpremierowe opinie ludzi, którzy mieli okazję już obejrzeć film. Jak zwykle, są one dość pochlebne, więc nie bierzmy ich do końca na serio (niesławne BATMAN V SUPERMAN: ŚWIT SPRAWIEDLIWOŚCI też takie miało). Jednakże chwalony jest ciepły, optymistyczny ton filmu, a także sam odtwórca głównej roli - Zachary Levi.

Źródła: 1, 2, 3 i 4
-----------------------------------------------------------------------------
Tymczasem sporo dzieje się wokół nowego THE SUICIDE SQUAD Jamesa Gunna. Poznaliśmy roboczy tytuł filmu, który brzmi EL DORADO, zaś według nieoficjalnych informacji, w ekipie mieliby się znaleźć znani z pierwszej części Amanda Waller, Deadshot i Harley Quinn, zaś u ich boku stanęliby Ratcatcher, Polka-Dot Man, King Shark oraz Peacemaker. Sam twórca miał przyznać, że będzie chciał nieco mocniej inspirować się komiksowym runem Johna Ostrandera, w którym kluczowe role odgrywali wspomniany już Deadshot oraz Rick Flagg.

Ale moment, jak to? Deadshot? Przecież Will Smith zapowiedział, że nie wróci już do tej roli. Owszem, Warner jednak podobno prowadzi rozmowy mające na celu wprowadzenie nowego aktora i to nie byle kogo. Negocjacje prowadzone są z samym Idrisem Elbą i chyba nie ma wątpliwości, że byłaby to #dobrazmiana ;)

Z Rickiem Flaggiem mogą być jednak problemy. Joel Kinnaman, który wcielał się w niego w pierwszym filmie, ogłosił iż podobnie jak Smith, nie powróci na plan kontynuacji. Co więcej, nie wiadomo czy postać ta w ogóle pojawi się w filmie.

Źródła: 1, 2, 3, 4, 5 i 6
-----------------------------------------------------------------------------
Co tam u Batmana? Plotek sporo, ale zero konkretów. Ben Affleck potwierdził, że rozmawiał z Mattem Reevesem i wie, że ten planuje przedstawić w swoim filmie młodszą wersję postaci Mrocznego Rycerza. Nieprawdą jest jednak krążąca po Internecie "shortlista" kandydatów do roli, na której znaleźli się Nicholas Hoult, Aaron Taylor-Johnson, Jack Reynor oraz Jack O'Connell. Żadne decyzje castingowe nie zostaną podjęte dopóki nie powstanie pełen scenariusz, a ten jest jeszcze niegotowy.

Źródła: 1, 2 i 3
-----------------------------------------------------------------------------
Skoro już jesteśmy przy Batmanie, to trylogia filmów Christophera Nolana doczeka się z okazji osiemdziesięciolecia istnienia postaci Mrocznego Rycerza wersji IMAX. Edycja ta zostanie pokazana jednak tylko w pięciu miejscach na terenie USA.

Źródło: 1
-----------------------------------------------------------------------------
James Wan powiedział, że ta "domowa" wersja filmu AQUAMAN, jaka wkrótce pojawi się w sprzedaży, może być śmiało nazywana "reżyserską". Obraz doczeka się kilku poprawek w warstwie wizualnej, lecz nie należy spodziewać się dodatkowych scen.

Przy okazji Wan potwierdził iż na 100% Aquaman i Mera nie pojawią się w filmie THE TRENCH.

Patrick Wilson, czyli filmowy Orm, powiedział z kolei iż wcale nie jest pewien tego, że jego postać pojawi się w drugiej części kinowej serii. Aktor dodał, że jak dotąd nikt się z nim w tej sprawie nie kontaktował.

Źródła: 1 i 2
-----------------------------------------------------------------------------
Osoby, które spędzają całe dnie na relacjonowaniu tego co dzieje się na planie BIRDS OF PREY informują, że zdjęcia przeniosły się do miejsca, które przypomina karnawałowy dom strachów.

Źródło: Twitter
-----------------------------------------------------------------------------
Plotki, ploteczki, plotunie.
Producenci filmu BLACK ADAM poszukują podobno aktorów, którzy mieliby się wcielić w role Hawkmana, Atom Smashera oraz Stargirl.

Źródło: 1
-----------------------------------------------------------------------------
I na koniec mała ciekawostka: Matt Bomer, którego obecnie możecie kojarzyć z roli Negative Mana w serialu DOOM PATROL, ma na koncie także zagranie... Supermana. W jednej z japońskich reklam z 2014 roku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz