sobota, 14 marca 2015

CBN: Comic Book News #23


 
W minionym tygodniu pojawiło się sporo ciekawych informacji na temat tego, co będziemy mogli zobaczyć i przeczytać w ramach nowych oraz starych serii po zakończeniu CONVERGENCE. W czerwcu pojawi się aż trzech nowych Batmanów: jeden w serii BATMAN, jeden w BATMAN BEYOND i wreszcie jeden na łamach EARTH 2: SOCIETY. Czego jeszcze można spodziewać się od Waszego ulubionego wydawnictwa komiksowego tuż przed wakacjami? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w rozwinięciu posta. W tym tygodniu naprawdę jest co czytać. Zapraszamy!*W czerwcu motywem przewodnim alternatywnych okładek do 25 różnych serii DC będzie Joker. Wszystkie variant covers znajdziecie w tym miejscu.

*Seria GRAYSON zwiększyła notowania Midnightera na tyle, że ten batmanopodobny bohater dostanie solową serię. Steve Orlando i ACO przedstawią przygody Midnightera, które nie będą związane z jego przynależnością do Stormwatch. Midnighter jest postacią, która jest zadeklarowanym gejem. Jego partnerem był supermanopodobny Apollo, jednakże w MIDNIGHTER tytułowy bohater będzie singlem.


Jedyne, w czym jest dobry Midnighter to walka. Wypełnia ona całe jego życie i nie ma czasu na nic więcej - na prawdziwe życie. Postać jest dumna i przepełniona pewnością siebie. To wojownik, żaden z niego detektyw, siła mięśni i umiejętności walki górują u niego nad siłą umysłu.

Seria rozpoczyna się od tego, że Midnighter zdaje sobie sprawę, że wszyscy wiedzą, że jest superbohaterem i homoseksualistą oraz że nie mając sekretnej tożsamości musi znaleźć jakiś sposób by naprawdę być człowiekiem. Musi dowiedzieć się się, jak być kimś więcej niż wojownikiem. Scenarzysta żartuje, że heros nie wie, np. czy lubi bajgle, ponieważ jedyne, co robi to walczy. Midnighter chce poznać sens bycia tym, kim jest i nauczyć się być kimś innym poza maską. Nie będzie jednak ścigany przez demony przeszłości - nie obchodzi go to, bo zawsze był tym, kim jest teraz.

Postać czekają nowe wyzwania i nowi złoczyńcy. W serii nie zabraknie popkulturowych nawiązań, "ulicznego poziomu", dziwnej nauki i mroku. Orlando chce wrócić do korzeni postaci z czasów imprintu WildStorm by na nowo zbudować mit Midnightera i spróbować odnaleźć jego człowieczeństwo.
Więcej - klik, klik.

*Finał Endgame ma mieć ogromne reperkusje na całe bat-uniwersum. W czerwcu, po CONVERGENCE nowa historia w serii BATMAN ma być najbardziej szaloną rzeczą w obecnym runie, nowym spojrzeniem na bat-mitologię. Historia ma być opowiedziana z perspektywy dwóch postaci, których status quo będzie odmienne niż do tej pory. Snyder stawia na nowych bohaterów i złoczyńców, nowe motywy i integrację z postaciami z innych bat-serii. Scenarzysta dodał, że ze względu na skalę transformacji seria mogłaby się nazywać ALL-NEW BATMAN, bo prócz rozpoczęcia się nowej ery w dziejach Gotham pojawi się też nowy Batmana.


Snyder i Capullo maja zaplanowane kolejne numery aż do ok. 50 lub 52 zeszytu.
Scenarzysta jest pod wrażeniem kilku nowych serii, które wystartują w czerwcu. Największe wrażenie zrobił na nim komiks WE ARE ROBINS.
Więcej o powyższym oraz o Endgame - klik, klik.

*W czerwcu seria EARTH 2 oraz tygodnik EARTH 2: WORLD’S END zostaną zastąpione przez nową serię ongoing EARTH 2: SOCIETY pisaną przez Daniela Wilsona i rysowaną przez Jorge Jimeneza. Zobaczymy tym samym dalsze losy uchodźców z Ziemi-2, którzy dokonają decyzji o rozpoczęciu wszystkiego od początku, stworzeniu zupełnie nowego społeczeństwa w kompletnie nowym miejscu (na innej planecie?). Power Girl oraz Huntress będą miały zupełnie inny pogląd na to, jak powinien wyglądać ich wspólny świat, a wszystko przez to, co wydarzy się pod koniec E2:WE.


Obok Mr. Terrifica Jimmy Olsen to jedna z ulubionych postaci scenarzysty, który zagłębi się jeszcze bardziej w jego przemianę i odkryje tym samym nieznane fakty dotyczące Mother Box. Nowa osoba wcieli się w rolę Mrocznego Rycerza zastępując Thomasa Wayne’a. Kostium może sugerować, że będzie to Ted Grant albo moim zdaniem (Dawida) - Dick Grayson. Więcej.

*Daniel Wilson oraz Dave Johnson o zbliżającym się finale EARTH 2: WORLD'S END - klik.

*Cullen Bunn będzie bardzo zajęty od czerwca. Scenarzysta serii LOBO i SINESTRO przejmie od Jeffa Parkera AQUAMANA (rysunki Trevor McCarthy) oraz dostanie do pisania nowy tytuł - GREEN LANTERN: LOST ARMY (rysunki Jesus Saiz & Javi Pina). Ten ostatni tytuł zajmie miejsce GREEN LANTERN CORPS i skupi się na dosłownym zniknięciu 99% Zielonych Latarników z uniwersum DC.


LOST ARMY będzie ich historią. Latarnicy będą zagubieni w innym, nieznanym uniwersum. Pozbawieni centralnej baterii mocy muszą współpracować by przetrwać i spróbować wrócić do domu. Jednymi z tajemnic będzie, kto, jak i dlaczego ich tam umieścił. Postacie, na których skupi się seria to: John Stewart, Kilowog, Arisia i Two-Six. Będą też nowe postacie i takie, których nie widzieliśmy od dłuższego czasu.

W SINESTRO będzie kontynuowana obecna historia z Mongulem, powrócą też The Paling. Przed Sinestro leżą nowe perspektywy, zwłaszcza, gdy zabraknie Korpusu GL.

W runie w AQAUMAN, Bunn chce skupić się na relacjach Atlantydy z światem na powierzchni, Aquamanie, jako osobie należącej do tych dwóch światów oraz na bogatej historii i mitologii Atlantydy. Zmieni się klimat serii, bohater znajdzie się w nowej sytuacji - będzie uciekał od Atlantydy, gdyż wydano na niego wyrok śmierci. Bunn opisuje planowaną historię, jako dziwną fantasty, pulpową przygodę.

Więcej - klik, klik.

*W czerwcu na kartach JUSTICE LEAGUE rozpocznie się wyczekiwana historia Darkseid War. Liga rozpocznie śledztwo w sprawie serii zagadkowych morderstw, po czym znajdzie się pomiędzy konfliktem Darkseida z Anty-Monitorem. W historii powróci wątek z finału FOREVER EVIL - Superwoman z Ziemi-3 która urodzi dziecko Mazahsa (Luthora z Ziemi-3). Istotną rolę ma też odegrać córka Darkseida, która jest w pewien sposób związana z JL. Przez kilka lat była przetrzymywana na Ziemi, ale wydostała się (w solowej serii z Vibem)  – nic więcej na tę chwilę o niej nie wiadomo.


Dla jednego z członków JL najnowsza przygoda będzie bardzo osobistym doświadczeniem. Do drużyny dołączy Mr. Miracle, jak również powróci Hal Jordan. Nie zabraknie też nowych postaci, nowego podejścia (także w sensie wizualnego przedstawienia) do tych już znanych i nowych, zaskakujących sojuszy oraz ujawnienia kilku szokujących sekretów. Status quo wielu postaci zmieni się po zakończeniu historii. Czeka nas monumentalna historia i to na łamach jednej serii, żadnych dodatkowych tie-inów.

Geoff Johns powiedział, że nowa seria JUSTICE LEAGUE AMERICA Bryana Hitcha jest poza kontinuum i nie będzie związana z eventem.

Zarówno Johns, jak i rysownik Jason Fabook polecają nowy komiks ROBIN: SON OF BATMAN Patricka Gleasona.

Johns nadal będzie scenarzystą JL, pracuje też nad nowym projektem, który wkrótce ma zostać ogłoszony.

Więcej - klik, klik.

*Znamy pierwsze szczegóły debiutującej w czerwcu serii WE ARE ROBINS. W komiksie ze scenariuszem Lee Bermejo (rysunki Rob Haynes i Khary Randolph) głównym bohaterem będzie Afroamerykanin Duke Thomas. Duke pomógł Mrocznemu Rycerzowi w Zero Year. W kolejnej historii w serii BATMAN - Endgame, Joker zabił rodziców Duke'a, odtwarzając morderstwo Wayne'ów. Dorosły Duke w roli Robina pojawił się w one-shocie BATMAN AND ROBIN: FUTURES END.Bermejo chce rozszerzyć ideę Robina ponad wyglądającym podobnie białych nastoletnich chłopców. Bermejo chce pokazać większą różnorodność w bat-uniwersum oraz współczesne problemy. Co innego być nastolatkiem, umieścić # na twitterze i poczuć się częścią czegoś, a stanąć w obronie czegoś, w co się wierzy. Więcej.

*Jim Lee i Dan DiDio o stawianiu na najwyższą jakość historii zamiast na zgodność z kontinuum, seriach dla zróżnicowanych czytelników, nowych twórcach i wpływie adaptacji na sprzedaż komiksów - klik.

Sukces zamkniętych we własnym świecie i rozgrywających się poza kontinuum serii HARLEY QUINN oraz BATGIRL sprawił, że na fali ich popularności powołano BLACK CANARY oraz STARFIRE. Będą lżejsze klimaty typu BAT-MITE czy BIZARRO, ale na przeciwnym biegunie znajdą się SECTION 8 oraz OMEGA MEN. Ostatnią rzeczą, o jakiej myśli naczelny DC są teraz crossovery pomiędzy poszczególnymi tytułami. Każdy twórca dostanie sporą ilość czasu i zeszytów, aby zbudować fundamenty i wytyczyć swój własny kierunek, w jakim będzie podążać dana seria.

*25 serii po CONVERGENCE ma być związanych kontinuum, reszta (jakieś 24) będzie podchodzić luźniej do tematu. Na tę chwilę wydaje się, że nie wszystkie nowe serie zdążą zadebiutować w czerwcu i kilka #1 zobaczymy w lipcu.

*W startującej w czerwcu nowej serii BATMAN BEYOND ma być przedstawiona "definitywna wersja przyszłości uniwersum DC". Przyszłość tą (35 lat od teraz) będą zgłębiać Dan Jurgens i Bernard Chang. Seria nie będzie kontynuowała wątków poprzedniej, która byłą związana z serialem animowanym. Twórcy nie potwierdzili też, że Batmanem jest Terry McGinnis - chodzą słuchy, że zginie on w THE NEW 52: FUTURES END, a jego miejsce zajmie tamtejszy Tim Drake.


W przyszłości Justice Legaue zniknęła, nie ma Bruce'a w roli przewodnika, jest za to przeciwnik, który już wygrał. Batman przyszłości będzie włączyć za ludzkość, ale każde jego posunięcie może równie dobrze przybliżyć go do domu, jak i do katastrofy. Więcej tu oraz tutaj.

*W nowej serii zatytułowanej DOOMED zobaczymy, co się stanie, jak wirus obcego pochodzenia wpłynie na studenta Metropolis i zamieni go w potężną istotę – Doomsdaya. Z każdą przemianą ryzykuje jednak, że stanie się na zawsze wrogiem Supermana. Z kolei głównym bohaterem serii DR. FATE zostanie młody student medycyny z Brooklynu, który będzie musiał poradzić sobie z egipskim bogiem umarłych - Anubisem.

*Kyle Rayner nie żyje zamordowany przez... Omega Men? Odpowiedzi w czerwcowym OMEGA MEN #1 oraz być może w GREEN LANTERN: NEW GUARDIANS #40.

*Nie wiadomo jeszcze jak chronologicznie ma się GREEN LANTERN do JUSTICE LEAGUE. Hal Jordan w GL wydaje się mieć pierścień mocy, a w GL będzie korzystał z rękawicy Krony. W tym drugim tytule były lider Korpusu dostanie także nowy, mroczniejszy wygląd:*Bryan Hitch wraca do DC z nową serią: JUSTICE LEAGUE OF AMERICA. Hitch napisze i narysuje przygody Ligi niezwiązane z obecnym kontinuum. To wciąż będzie nowe uniwersum, ale akcja komiksu nie będzie dziać się równolegle do JUSTICE LEAGUE Geoffa Johnsa.


Twórca chce wnieść do postaci klasyczność, postacie mają wyglądać jak mityczni herosi, bogowie DC, ikony uniwersum. To żywe legendy, najbardziej niesamowite istoty na świecie i tak zamierza ich rysować Hitch - jak posągi greckich herosów tyle, że w ruchu.

Hitch stawia na nowych złoczyńców i tych nie zabraknie w jego JLA. Więcej.

*Trzeci sezon prequela gry INJUSTICE: GODS AMONG US dobiegł końca. Obecny pisarz Brian Buccellato (który przejął obowiązki po Tomie Taylorze) nie zwalnia tempa i pracuje nad YEAR FOUR. Po roku magii przeniesiemy się do boskich klimatów - w serii wystąpi Zeus i panteon greckich bogów. Wonder Woman będzie centralną postacią nadciągającej historii.


Ta znakomita seria, jak zwykle między sezonami dostanie annual. W nim cofniemy się aż do roku pierwszego by dowiedzieć się, co stało się z Superboyem i resztą Teen Titans.
Seria planowo zakończy się na YEAR FIVE. Buccellato wie już, co się tam wydarzy, ale nie chce zdradzić, na czym skupi się, nim komiks dogoni wydarzenia z gry. Więcej.

*CONSTANTINE: THE HELLBLAZER – scenarzyści Ming Doyle oraz James Tynion powracają do korzeni postaci chcąc pokazać młodego, seksownego, niebezpiecznego Johna, który wielokrotnie da się jednak poznać jako intrygant oraz dupek. Więcej.

*W czerwcu Black Canary zostanie liderką kapeli rockowej, natomiast Batgirl będzie musiała zmierzyć się z nowym Batmanem w Gotham zwanym „All-New Batmanem”. Wywiad z twórcami nowej serii BLACK CANARY oraz kontynuowanej serii BATGIRL znajdziecie tutaj.

*W SUPERMAN #41 rozpocznie się historia Truth, w której świat Człowieka ze Stali wywrócony zostanie do góry nogami. „Co się stanie, gdy wielki sekret zostanie wyjawiony?” Wszystko wskazuje na to, że albo ktoś jeszcze (Lois?) oprócz Jimmy’ego dowie się o podwójnej tożsamości Clarka Kenta, albo co bardziej prawdopodobne prawda o Supermanie zostanie rozpowszechniona na cały świat. Dodatkowo nowa fryzura eSa, który ma krótko przystrzyżone włosy bez charakterystycznego loczka i powrót do Superboyowego designu zaproponowanego swego czasu przez Morrisona.

*Wizualne zmiany czekają również w czerwcu Wonder Woman, która po raz pierwszy w historii będzie miała aż tak szczelnie „zapakowane” ciało. Nowy strój dla bohaterki zaprojektował David Finch:*Jimmy Palmiotti oraz Amanda Conner dostali wcześniej zielone światło od naczelnego DC, aby zaryzykowali i zrealizowali wszystkie swoje pomysły na serię z Harley Quinn w roli głównej. Pomysły te spodobały się czytelnikom stąd DC poszło za ciosem i w czerwcu pojawi się kilka serii o luźnej i rozrywkowej fabule wzorowanej na HARLEY QUINN. Tymczasem sama Harley przez kilka kolejnych zeszytów będzie miała towarzystwo w postaci jedenastu zatrudnionych przez siebie pomocnic. Każda z nich będzie próbowała na swój sposób naśladować Harley, będzie posiadać unikatowy strój i imię odwołujące się do rejonu nowego Jorku, z którego się wywodzi. Stąd np. Harley Queens, Harlem Quinn, Bolly Quinn czy też zabawne Włoszki ze Staten Island w ilości sztuk pięć. 

W serii STARFIRE tych samych scenarzystów zobaczymy, jak Kori postanowi skończyć z członkostwem w drużynie superbohaterów i ze zwalczaniem mega groźnych złoczyńców i będzie chciała zaszyć się na Florydzie integrując się z tamtejszymi mieszkańcami.


Oczywiście spokój nie będzie jej pisany i wiązać się z tym będzie masa różnych zabawnych sytuacji. Wybór Key West na miejsce akcji gwarantuje zupełnie nowe otoczenie i brak innych herosów oraz złoczyńców, których pełno w takim Gotham chociażby. Nowy kostium miał być z założenia seksowny i kreskówkowy zarazem.

*W kwietniu ukaże się ORION BY WALTER SIMONSON OMNIBUS, ale legendarny twórca otrzymał już swoją kopię od DC i podzielił się swoimi uwagami z fanami. Walt jest zadowolony z jakości wydania, lecz niestety zasmucony faktem, że istotne dla poszczególnych zeszytów backupy narysowane przez jego przyjaciół są umieszczone na końcu zbioru i do tego niechronologicznie, a przez to zrozumienie całości jest dla czytelnika znacznie utrudnione. Dan DiDio obiecał, iż zrobi wszystko, aby w przyszłości ten błąd się nie powtórzył i w kolejnym wydaniu (jeśli takowe w ogóle będzie) wszystko było ułożone zgodnie z zamiarem twórcy.

*75 lat minęło, czyli jak zmieniał się wizerunek Flasha na przestrzeni lat.*Jamie S. Rich został zatrudniony na stanowisko starszego edytora i będzie zajmował się imprintem Vertigo. Do DC przeniósł się także w roli edytora Andy Khouri. W kolejnych tygodniach można spodziewać się kolejnych migracji ważnych osobowości z innych wydawnictw, którzy zdecydują się zasilić szeregi ekipy DC Comics w Burbank.

*Alternatywna okładka do CONVERGENCE #1 autorstwa Briana Bollanda – klik.

*Zmiany wśród twórców części zeszytów - klik.

*Program Pyrkonu:

*Przykładowe plansze z komiksów z tego tygodnia dostępne są tutaj.
  
*11 marca w USA ukazały się:

Action Comics #40,
Arrow Season 2.5 #6,
Astro City #21,
Astro City Private Lives HC,
Astro City Victory TP,
Batman Arkham Knight #1,
Batman Beyond Justice Lords Beyond TP,
Batman Eternal #49,
Coffin Hill #16,
Constantine #23,
Detective Comics Endgame #1 (One Shot),
Earth 2 World's End #23,
Fables The Wolf Among Us #3,
FBP Federal Bureau Of Physics #19,
Green Lantern Corps #40,
I Zombie #1 (Special Edition),
Injustice Gods Among Us Year Three #11,
Justice League United #10,
Justice League Volume 5 Forever Heroes TP,
Klarion #6,
Mortal Kombat X #4,
The New 52 Futures End #45,
New Suicide Squad #8,
Smallville Season 11 Continuity #4 (z 4),
Tiny Titans Return To The Treehouse TP,
Worlds' Finest #32.

I na koniec jeszcze małe ogłoszenie:


Batman Beyond – muzyczny hołd polskiego zespołu.


Już od ponad 75 lat Mroczny Rycerz jest obecny w popkulturze i budzi wiele różnych inspiracji swoimi wszelakimi inkarnacjami. Dla jednych definicja prawdziwego Batmana to komiksy konkretnego autora, dla innych kinowe przygody, a jeszcze inni najchętniej wracają do przygód bohatera z lat 60.

Korzystając z bogatego dorobku historii obrońcy Gotham City, polski zespół Two Games Joined postanowił oddać hołd jego konkretnej interpretacji, pochodzącej z animacji „Batman Beyond”. Już 30 marca, w rocznicę wydania pierwszego komiksu z Mrocznym Rycerzem, swoją cyfrową premierę będzie miał singiel z autorską aranżacją głównego motywu przewodniego kreskówki. Towarzyszyć mu będzie również oryginalny utwór, inspirowany i nawiązujący do serialu animowanego.

Two Games Joined to zespół, w skład którego wchodzą członkowie o pseudonimach DoubleGJ, Flyghtning oraz Kelen. Ich twórczość jest inspirowana różnymi dziełami popkultury takimi jak gry wideo, komiksy i inne. Zespół zadebiutował swoim pierwszym EP o tytule „Ballistic Bunny”, w którym znalazły się remixy utworów pochodzących z gry „Jazz Jackrabbit”.Damian & Dawid

2 komentarze:

  1. Warto dodać że Flash oraz Green Arrow i chyba Teen Titans też zmienią wygląd. Ciekawe czy też zmienią Aquaman'a? Wygląd eSa tak mocno w stronę Superboy'a zobaczymy jak to wyjdzie w praniu, tylko Batman jakoś mnie tak do końca nie przekonuje...

    OdpowiedzUsuń
  2. Szczerze mówiąc jestem rozczarowany trzecim sezonem Injustice. Słabo Panie Buccellato.

    OdpowiedzUsuń