sobota, 6 stycznia 2018

CBN: Comic Book News #185


*Czas na krótki przegląd komiksowych newsów z minionych siedmiu dni. Wszystkie warte zasygnalizowania ciekawostki, grafiki, czy też spoilery dotyczące komiksów DC, jakie ukazały się w pierwszym tygodniu tego roku znajdziecie poniżej. Zapraszamy!

*Ostatnie dwa lata nie były łatwe dla Barry'ego. Gdy zaczął wreszcie odbudowywać swoje życie i naprawiać relacje z bliskimi pojawi się Grodd. Walka z gorylem postawi go przeciwko jednemu z jego największych lęków. Finał starcia pozwoli mu lepiej zrozumieć kim jest jako Barry i jako Flash. Historia z Groddem będzie kulminacją wielu wątków z serii - w tym tych, które zaczęły się już w #1.

Potem nastąpi event FLASH WAR, który będzie jedną z największych, flashowych historii od lat. Wpłynie on na życie Barry'ego, Wally'ego i reszty postaci z THE FLASH (a może nawet i na inne serie).


Barry dźwiga ciężar świata na swoich barkach. To człowiek, który rozwiązuje problemy za wszelką cenę (nawet jeśli sam na tym ucierpi) i pomoże nawet nieproszony. W przeszłości zdarzyło się kilka rzeczy, które teraz wracają i wpływają zarówno na Barry'ego jak i Wally'ego (oryginalnego). Obaj odbierają te wydarzenia inaczej i wybierają różne drogi działania - co doprowadza do konfliktu.

Sama koncepcja Flash-rodziny jest związana z Wallym. Barry przejął ją niejako po powrocie do życia. Wtedy Wally zszedł na drugi plan, a potem zupełnie zniknął w New 52. Tak naprawdę, po pierwszym Kryzysie nie było historii z ich wspólnym udziałem (poza retrospekcjami). Mimo to podkreśla się, że byli wielkimi przyjaciółmi. FLASH WAR wystawi tę przyjaźń na próbę. Scenarzysta chce pokazać ich współczesną relację, sprawdzić jej siłę i czy da się ją umocnić.

Tegoroczny Annual będzie wstępem do eventu i nakieruje fanów postaci, jakie komiksy warto będzie sobie odświeżyć.

Sam event prócz nowych konceptów przywróci stare elementy mitologii Flasha i będzie początkiem nowej ery w dziejach postaci. Historia wpłynie na przyszłość serii i kierunku DCU w 2018 roku.


*Komiks THE JOKER: AN ADULT COLORING BOOK został wycofany z nieznanych względów z preorderu przez DC i nie ma co się spodziewać, że pozycja ta wróci do zapowiedzi.

*Tom King poinformował, że właśnie pracuje nad scenariuszem do pierwszego zeszytu nowej serii dla DC. Twórca nie zdradził żadnych szczegółów, ale prawdopodobnie pojawi się w niej Booster Gold - klik.

*Przykładowa plansza z DN: METAL #5*Krótka historia "Drivers Seat" napisana przez Maxa Landisa, o której pisaliśmy w poprzedniej odsłonie CBN, ponownie została umieszczona w DC UNIVERSE HOLIDAY SPECIAL 2017 #1. Nie podano oficjalnie skąd taka decyzja.

*Przykładowe plansze z JLA/DOOM PATROL SPECIAL #1.

*W BATMAN AND THE SIGNAL #1 Mroczny Rycerz wyjaśnia Duke'owi, że wybrany przez chłopaka pierwotnie pseudonim "Lark" (Skowronek) jest za miękki - klik.

*Małe spoilery z BATMAN #38!

Matthew Warner to młody, pochodzący z bogatej rodziny chłopak, który podobnie jak Bruce Wayne zbyt szybko i w tragiczny sposób stracił swoich rodziców. Batman zajmuje się sprawą tego oraz kolejnego podwójnego morderstwa, a kolejne tropy prowadzą kolejno do Zsasza, Two-Face'a oraz lokaja Warnerów. Ten ostatni przyznaje się do popełnienia zbrodni, ale Bruce mu nie wierzy.


Pod koniec okazuje się, że to Matthew zamienił się w seryjnego mordercę. Chłopak inspirował się swoim idolem - Bruce'em Wayne'em, który stał się dla niego wzorem do naśladowania we wszystkim, co robi. Tym samym Bruce nieumyślnie przyczynił się do stworzenia nowego złoczyńcę, który dodatkowo wyrył sobie nożem na policzkach imiona rodziców Wayne'a.


*Grafiki wrzucane od pewnego do sieci przez Briana Michaela Bendisa mogą sugerować, że scenarzysta rozpocznie swoją pracę dla DC od pisania serii z udziałem Plastic Mana - szczegóły.

*Gary Frank w przerwach na tworzenie kolejnych odsłon DOOMSDAY CLOCK pracuje nad trzecią częścią BATMAN EARTH ONE:*ACTION COMICS 1000: 80 YEARS OF SUPERMAN HC wrócił do ceny 29,99$. Przez krótki czas w zapowiedziach widniała cena 49,99$. John Cunningham przyznał, że decyzja o podwyżce została podjęta przed Świętami, gdy spora część osób była w rozjazdach i nie przeprowadza stosownej analizy. Cunningham gwarantuje, że cena tego albumu nie ulegnie zmianie.

Powrót do niższej ceny ma jednak pewien minus, gdyż wewnątrz tego zbioru nie znajdziemy zapowiedzianego wcześniej plakatu przedstawiającego wszystkie 1000 okładek serii ACTION COMICS. Będzie on możliwy do kupienia osobno.

*Przykładowe plansze z premierowych numerów serii THE TERRIFICS oraz SIDEWAYS. Oba komiksy ukażą się w ramach linii The New Age of DC Heroes.

*Relacje Slade'a z Terrą, czyli spoilery z DEATHSTROKE #27 - klik.

*Tym razem w DC Art Academy wystąpił trochę mniej znany przeciętnym czytelnikom komiksów Paolo Pantalena:


*29 grudnia w wieku 77 lat zmarł artysta Jim Baikie. Dla DC zilustrował kilka historii w ramach serii BATMAN oraz SWAMP THING.

*3 stycznia w USA ukazały się:

American Way Those Above And Those Below #5 (z 6),
Aquaman The Waterbearer TP (New Edition),
Batman #38,
Batman And The Signal #1 (z 3),
Batman White Knight #4 (z 8),
Black Lightning Cold Dead Hands #3 (z 6),
Bombshells United #9,
Captain Atom The Fall And Rise Of Captain Atom TP,
Cyborg #20,
Dastardly And Muttley #5 (z 6),
Deathstroke #27,
Exit Stage Left The Snagglepuss Chronicles #1 (z 6),
Green Arrow #36,
Green Lanterns #38,
Hal Jordan And The Green Lantern Corps Volume 4 Fracture TP,
Harley And Ivy Meet Betty And Veronica #4 (z 6),
Injustice 2 #17,
The Jetsons #3,
Justice League #36,
Nightwing #36,
Suicide Squad The Silver Age TP,
Superboy Volume 1 TP,
Superman #38.

Dawid Scheibe i Damian Maksymowicz


Źródło: NewsaramaCBRBleedingCool

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz