sobota, 13 stycznia 2018

CBN: Comic Book News #186


*Kolejny komiksowy tydzień za nami. W najnowszym podsumowaniu znajdziecie całkiem sporą ilość mniej lub bardziej istotnych spoilerów z najnowszych zeszytów, a także jak zwykle nowe alternatywne okładki, ciekawostki oraz zmiany wśród twórców. Wszystko co istotne w minionych kilku dniach pojawiło się w sieci, a co dotyczyło DC Comics przeczytacie poniżej. Zapraszamy :)

*ACTION COMICS #995 odchodzi od rozterek Supermana i skupia się na postaci Boostera Golda. Akcja przenosi się do Gotham w XXV wieku. Czytelnicy niezaznajomieni z Boosterem mają okazję poznać jego genezę. Dochodzi również do spotkania Boostera z rodzicami.


Owe wydarzenia pozwalają spojrzeć na swoje relacje z rodzicami z innej perspektywy, jak również ujrzeć Golda w innym świetlnym i zweryfikować zdanie na jego temat. Pełne spoilery.

*Według wiarygodnego źródło Brian Michael Bendis zadebiutuje w "nowych barwach" w kwietniu na łamach jubileuszowego ACTION COMICS #1000. Napisze scenariusz do dodatkowej historii zilustrowanej przez Jima Lee.

*Howard Porter oraz Jorge Jimenez dołączyli do grona artystów, którzy wykonają rysunki do komiksu DARK KNIGHTS RISING: THE WILD HUNT #1, który ukaże się 14 lutego. W ramach przypomnienia krótki opis tego zeszytu znajdziecie tutaj.

*Spoilery z MISTER MIRACLE #6, w tym wielka zmiana w życiu Bardy oraz Scotta - klik.

*Poniżej grafika promująca FLASH WAR. Trzy inne znajdziecie tutaj.


*Począwszy od drugiego zeszytu seria EXIT STAGE LEFT: THE SNAGGLEPUS CHRONICLESS zawierać będzie dodatkowo krótki, sześciostronicowy back-up. Głównym bohaterem tej bonusowej historii będzie Sasquatch Detective. Scenariusz napisze Brandee Stilwell, zaś rysunki wykona Gus Vazquez. Wiodąca historia nic na tym nie starci i nadal składać się będzie z 22 stron.

*Spoilery z DETECTIVE COMICS #972!

Batmanowi udaje się na chwilę pokonać Clayface'a przy użyciu technologii Mr. Freeze'a. Okazuje się jednak, że złoczyńcy udało się uciec i poprzez kanały ściekowe kieruje się do Dzwonnicy (siedziby bat-teamu) z łatwością pokonując Azraela oraz Batwinga po drodze.


Batman, Red Robin oraz Batwoman bez powodzenia próbują obezwładnić intruza w Dzwonnicy. Udaje się to dopiero Orphan, która swoimi słowami oraz zdecydowaniem sprowadza Basila do ludzkiej postaci. Niestety na krótko. Uszkodzone podczas walki pojemniki ze zgromadzonymi na miejscu zapasami gliny zostają uwolnione i kierują się prosto na przerażonego Basila Carlo. Zatraca on resztki człowieczeństwa i ewoluuje na kolejny poziom, przemieniając się w potężnych rozmiarów glinianą bestię.


*Jeszcze w tym roku wystartuje nowa mini seria autorstwa Johna Ridleya. THE OTHER HISTORY OF DC UNIVERSE skupi się na najbardziej istotnych momentach w dziejach DC pokazanych i przeanalizowanych oczami wybranych postaci tego komiksowego świata. Wśród nich m.in. John Stewart, Katana, Vixen, Supergirl, czy Renee Montoya. Więcej szczegółów poznamy podczas panelu z udziałem Ridleya, jaki odbywa się dzisiaj w Waszyngtonie w ramach zapowiadanego wcześniej eventu "DC in D.C."

*Spoilery z HAL JORDAN & THE GREEN LANTERN CORPS #36!

W finale historii "The Twilight of the Guardians" czterech ziemskich Latarników przybywa do sektora 3001, aby uwolnić Strażników z niewoli Kontrolerów. Celem tych ostatnich jest przemiana Gantheta i spółki właśnie w Kontrolerów. Ostatecznie ratują się ucieczką osiągając jedynie częściowy sukces.


Ganthet i piątka jego rodaków powraca na Oa, gdzie za namową tego pierwszego ponownie zakładają charakterystyczne czerwone szaty i stają się aktywnymi liderami Korpusu Zielonych Latarni. Kontrolerzy tymczasem przygotowują się w sekrecie do kolejnej rundy z Korpusem, tym razem sięgając po armię pomocników znaną jako Darkstars.


*Porcja 20 okładek, jakie ozdobią zeszyty DC w lutym - klik. Co najmniej kilka przykuwa uwagę, w tym ta autorstwa J.G. Jonesa do JUSTICE LEAGUE #36:*RAGMAN #4 ukazuje pochodzenie niezwykłego stroju głównego bohatera. Jak związek mają z tym Demon Etrigan oraz... Grant Morrison? - klik.

*Sean Murphy chciałby wydania kolekcji BATMAN: WHITE KNIGHT z kategorią R by pokazać goliznę i słownictwo, których nie pozwolono mu użyć w wersji zeszytowej.

*Zmiana wizerunku pierwszej Harley oraz ujawniony origin drugiej Harley, czyli spoilery z BATMAN: WHITE KNIGHT #4 - klik.

*Na zakończenie swojego runu w serii HARLEY QUINN, Jimmy Palmiotti oraz Amanda Conner przywrócili głównej bohaterce jej dwie ukochane, nie widziane w DC przez kilka lat "dzieciny" - klik.

*Inaki Miranda, który od #35 przejmuje obowiązki rysownika serii HARLEY QUINN uważa, że tytułowa bohaterka to bogate spektrum emocji, które łatwo przeskakuje z jednej skrajności w drugą. Harley nie potrafi ukryć swoich emocji, które natychmiast wymalowane zostają na jej twarzy. To duże dziecko, które robi to, na co aktualnie ma ochotę nie zważając na opinię otaczających ją osób. Dodatkowo ubiera się jak chce, chodzi gdzie chce i dysponuje dowolnym rodzajem broni.

To wszystko sprawia, że rysownik ma dużą swobodę twórczą i nieograniczony wachlarz możliwości, jeśli chodzi o wizualizację Harley Quinn. Największym wyzwaniem było jak do tej pory narysowanie w jednym miejscu wszystkich członków Gangu Harleyek, zaś największą niespodzianką możliwość zilustrowania wnętrza Azylu Arkham.

*Zapowiedź crossover MILK WARS, jaka pojawiła się wewnątrz najnowszych zeszytów DC:*Strzała prosto w serce, czyli szokujące zakończenie GREEN ARROW #36 - klik.

*Jeden z klasycznych przeciwników Wonder Woman zaliczył swój debiut w ramach Rebirth - klik.

*Przykładowe plansze z MOTHER PANIC/BATMAN SPECIAL #1 - klik.

*Jorge Jimenez prezentuje różne brane pod uwagę przed startem Rebirth wersje stroju Jona/Superboya - klik.

*Chad Hardin prezentuje swoje umiejętności rysując, jakżeby inaczej, postać Harley Quinn:*Kto chce wrobić Batmana? - spoilery z JUSTICE LEAGUE #36.

*Przykładowe plansze z komiksów, które ukazały się w minioną środę - klik.

*6 stycznia zmarła na raka projektantka mody Cinamon Hadley, która stanowiła dla Neila Gaimana wizualną inspirację przy tworzeniu postaci Śmierci z Nieskończonych. Miała 48 lat.

*10 stycznia w USA ukazały się:

Action Comics #995,
Batgirl And The Birds Of Prey #18,
Batman Beyond Volume 2 Rise Of The Demon TP,
Batman Shadow Of The Bat Volume 3 TP,
Black Lightning Year One TP (New Edition),
Deadman #3 (z 6),
Detective Comics #972,
The Flash #38,
Gotham City Garage #7,
Hal Jordan And The Green Lantern Corps #36,
Harley Quinn #34,
Harley Quinn Be Careful What You Wish For Special Edition #1,
Harley Quinn Volume 4 Surprise Surprise TP,
Injustice Gods Among Us Year Three The Complete Collection TP,
Justice League Of America #22,
Mister Miracle #6 (z 12),
New Super-Man #19,
Ragman #4 (Of 6),
Red Hood And The Outlaws #18,
Scooby Apocalypse #21,
Scooby-Doo Where Are You #89,
Suicide Squad #33,
Supergirl #17,
Supergirl Volume 4 Daughter Of New Krypton TP,
Superwoman #18,
Titans #19,
Wildstorm Michael Cray #4,
Wonder Woman #38.

Dawid Scheibe i Damian Maksymowicz


Źródło: NewsaramaCBRBleedingCool, ComicBook.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz