sobota, 6 października 2018

CBN #227 - NYCC Special


Najświeższa porcja komiksowych informacji prosto z Nowego Jorku dostępna jest w rozwinięciu tego posta. Tym razem kilka zdań na temat spotkania z udziałem Geoffa Johnsa, a także z panelu poświęconego imprintowi Vertigo. Zapraszamy :)

*Podczas panelu z udziałem Geoffa Johnsa, scenarzysta zdradził kilka nowych, drobnych szczegółów odnośnie pisanych przez siebie serii. Należący do imprintu Black Label komiks BATMAN: THREE JOKERS (data premiery nie została jeszcze podana) określony został jako ostateczna, decydująca historia z udziałem Jokera oraz Mrocznego Rycerza. Całość będzie utrzymana w zupełnie innym tonie, niż wszystkie poprzednie konfrontacje obu postaci. Johns oraz Fabok nigdy wcześniej nie mieli okazji stworzyć opowieści o Jokerze i Batmanie.


Oprócz wymienionej dwójki głównymi bohaterami opowieści będą Jason Todd oraz Barbara Gordon. Jason Fabok rysując poszczególne postacie oraz batmobil inspirował się wieloma wcześniejszymi pracami innych twórców.
SHAZAM! zgodnie z zapowiedzią będzie kontynuacją tego, co widzieliśmy kilka lat temu w ramach back-upów serii JUSTICE LEAGUE. Dostaniemy nowy origin, w którym pojawi się Rock of Eternity.

Okładka do #1 w dużej mierze oddaje klimat, jaki panować będzie w tej serii.

Celem Johnsa jest zawsze to, aby jego komiksy były od początku przystępne dla nowego czytelnika. Dowiemy się więcej na temat magii oraz mocach Shazama.Ze złoczyńców potwierdzeni zostali na początek Mr. Mind oraz Dr. Sivana.

Nowe grafiki pochodzące z pierwszych zeszytów BATMAN: THREE JOKERS, SHAZAM! oraz okładki do DOOMSDAY CLOCK #10 znajdziecie tutaj.

Pełny zapis panelu - klik.

*NYCC 2018: Vertigo panel:

Mark Doyle nie wyobrażał sobie, aby rozpocząć relaunch Vertigo bez powrotu do świata Sandmana.

Dan Watters chciał, aby pisany przez niego LUCIFER zawierał dużo elementów z gatunku horroru, przypominał dzieła Lovecrafta. Scenarzysta chce wycisnąć z tej postaci wszystko, co najlepsze oraz złamać go fizycznie i psychicznie tak, jak nigdy wcześniej. Przypomina obdartego, ślepego starca umieszczonego w piekle.  


BOOKS OF MAGIC to powrót do korzeni i zarazem kolejny krok w rozwoju tego, co stworzył wcześniej Neil Gaiman. Tim Hunter jest nieporadnym chłopakiem, ale ma to swoje plusy oraz minusy. Jego miłosny język opiera się na dawaniu podarunków, stara się naprawiać pewne rzeczy, ale nie zawsze dobrze mu to wychodzi. Obiektem jego westchnień jest Ellie, ładna i bardzo mądra dziewczyna.

HEX WIVES utrzymany jest w tonie dramatu. Seria ta opowiada o grupie czarownic, które nie wiedzą, iż są czarownicami, ale szybko się o tym dowiadują. Wszyscy bohaterowie bazują na postaciach z pop kultury. Jedna z nich to odpowiednik Samanthy z BEWITCHED, kolejna na piosenkarce Lizzo, zaś inna to Wendy z filmu CASPER.

HIGH LEVEL Roba Sheridana to postapokaliptyczna podróż do środkowej części Ameryki, gdzie jest zbyt ciepło i zbyt burzowo, aby można było tam normalnie żyć. Część ludzi, którzy  wiele lat temu utracili swój świat, teraz próbuje zbudować coś nowego na zgliszczach dawnej cywilizacji.

BORDER TOWN #1 jest pierwszym komiksem z Vertigo od kilku lat, który w całości się wyprzedał.


*Bendis potwierdził, że jego YOUNG JUSTICE będzie się dziać w kontinuum. Oznacza to powrót Connera Kenta do DCU. Scenarzysta uspokaja, że ponowne wprowadzenie tak lubianego przez fanów Superboya nie jest jednoznaczne z tym, że Jon pójdzie w odstawkę. Są duże plany wobec syna Supermana.

*Panel DC All-Stars nie przyniósł żadnych newsów. Jego zapis możecie przeczytać tutaj.

*Kilka plansz w czerni i bieli, czyli pierwsze spojrzenie na THE BATMAN WHO LAUGHS #1 - zobacz.

*Pełna galeria pierwszej linii figurek Primal Age.


Dawid Scheibe i Damian "Damex" Maksymowicz


Źródło: Newsarama, CBR

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza