poniedziałek, 8 października 2018

DC TV Series News #73

Za nami szaleńczy weekend w trakcie którego odbywał się New York Comic Con. Jak zwykle na miejscu pojawiły się promocje bodaj wszystkich seriali z bohaterami DC Comics, chociaż... nie o wszystkich warto wspominać. Zdecydowanie najwięcej szumu wywołali twórcy platformy DC UNIVERSE, a także osoby odpowiedzialne za nowe sezony GOTHAM oraz, dość nieoczekiwanie, KRYPTON. Po szczegóły zapraszam do dalszej części posta.
Tak oto prezentuje się rozpiska premier platformy DC UNIVERSE, która została udostępniona w Nowym Jorku. Kiedy zatem wyczekiwać poszczególnych premier?

TITANS - to już było wiadome, 13 października
YOUNG JUSTICE: OUTSIDERS - pierwsza połowa sezonu pojawi się w okolicach grudniowych świąt, kolejna pod koniec maja.
DOOM PATROL - połowa lutego 2019
SWAMP THING - końcówka maja 2019
STARGIRL - druga połowa sierpnia 2019
HARLEY QUINN - połowa października 2019

Źródło: 1
--------------------------------------------------------------------------------
Przejdźmy do TITANS, ponieważ na temat tego serialu pojawiło się mnóstwo nowych materiałów. Zaczniemy od nowego trailera.
By już po chwili przeskoczyć do klipu z jednego z odcinków. widzimy w nim mały team-up Robina z Hawkiem i Dove.
Geoff Johns potwierdził także w Nowym Jorku, że serial TITANS otrzymał już zamówienie na drugi sezon. DC Comics jest niezwykle mocno pewne siebie, jeśli chodzi o sukces startującego już w sobotę projektu. Ponadto potwierdził on, że w produkcji ten na pewno pojawią się Deathstroke oraz Jericho, lecz w chwili obecnej nie wiadomo, kiedy miałoby to nastąpić. Prawdopodobnie postacie te zaliczą swój ekranowy debiut w finałowych scenach pierwszej serii lub dopiero w drugiej. Johns potwierdził także, że aktorzy z ARROW na pewno nie powtórzą swoich ról w TITANS.

Tymczasem Brenton Thwaites wyjaśnia pokrótce dlaczego jego postać w trailerach jest tak wściekła i brutalna. Okazuje się, że... to wina Batmana, który w serialu miał przekroczyć pewną granicę. Tytuł poniższego filmiku jest aż nadto wymowny.
Anna Diop, czyli serialowa Starfire, zapowiedziała iż jeszcze w trakcie pierwszego sezonu, grana przez nią bohaterka otrzyma zdecydowanie bliższy komiksowemu pierwowzorowi kostium. Osobiście trzymam kciuki za coś zbliżonego do stroju z kart JUSTICE LEAGUE ODDYSEY, ponieważ każdy inny... no cóż, nie widzę innych na małym ekranie.

Tymczasem Ryan Potter, który w TITANS wcieli się w Beast Boy'a, ujawnił iż brał udział w castingu do filmowego THE BATMAN, gdy piecze nad projektem trzymał jeszcze Ben Affleck. Starał się o rolę Tima Drake'a. Nie wiadomo jednak czy postać ta ma szansę pojawić się na dużym ekranie w wersji Matta Reevesa

Źródła: 1, 2, 3 i 4
--------------------------------------------------------------------------------
Przejdźmy do GOTHAM, które ujawniło swoją pierwszą, krótką zapowiedź tego, czego możemy spodziewać się po finałowym sezonie.
Ujawniono także masę nowych informacji. Shane West, wbrew wcześniejszym przypuszczeniom, nie zagra ojca Bane'a - King Snake'a, a jego samego. Co więcej, ma mieć bardzo ciekawe starcie z udziałem Seliny Kyle i Alfreda w trakcie którego temu drugiemu... złamie kręgosłup!

W poprzednim sezonie Jeremiah - serialowy Joker - miał pomocnicę. Jak się jednak okazuje, nie była to Harley Quinn. Ta właściwa pojawi się dopiero w najnowszych odcinkach i zagra ją Francesca Root-Dodson. Prezentować będzie się następująco.
Gotham w finałowym sezonie zostanie podzielone na strefy kontrolowane przez różne osoby. Policja z miasta będzie miała mały obszar, w którym utworzy miejsce bezpieczne dla obywateli. Niestety, ma się to odbić na Bullocku, który być może znów wróci do grzechów przeszłości. Pingwin przejmie władzę nad miejskim arsenałem i będzie aspirował do miana miejskiego dyktatora, Riddler zaś zaszyć ma się... w bibliotece. Barbara Kean ma dowodzić strefą tylko dla kobiet, lecz pojawiają się pogłoski, iż jej postać ponownie stanie się dobra. Wróci Lee Thompkins, lecz przejdzie kolejną, złowrogą przemianę. Lucius Fox ma być jedyną normalną osobą w pobliżu. Nowi złoczyńcy, to oprócz Bane'a także Mother, Orphan i Magpie.

Najważniejszą informacją jest jednak to, że Gotham ostatecznie nie zostanie uratowane dzięki wysiłkom Jima Gordona i narodziny Batmana okażą się koniecznością. Finał serialu ma przenieść nas dekadę w przyszłość i zaprezentować debiut Mrocznego Rycerza.

Źródła: 1, 2 i 3
--------------------------------------------------------------------------------
KRYPTON z kolei z Nowym Jorku odznaczył się głównie tym, iż zaprezentowano jak w serialu wyglądać będzie Lobo, grany przez Emmetta J. Scanlana. Moim zdaniem faktycznie przydałoby mu się nieco mocniej przypakować, ale w przeciwieństwie do większości profesorów od scenografii i kostiumów z rodzimego Internetu, nie uważam by było jakoś źle.
Ujawniono także, że w przyszłym roku pierwszy sezon KRYPTON pojawi się na platformie streamingowej DC UNIVERSE.

Źródła: 1 i 2
--------------------------------------------------------------------------------
Nowojorski teaser animowanych przygód HARLEY QUINN.
--------------------------------------------------------------------------------
Brendan Frazer na panelu poświęconym serialowemu DOOM PATROL zaprezentował grafikę ze zdjęciem Robotmana.
Matt Bomer z kolei został oficjalnie zaprezentowany jako aktor, który w serialu wcieli się w postać Negative Mana. Tym samym doszło do zmiany czwartego z piątki aktorów, którzy początkowo zostali zaprezentowani jako członkowie Doom Patrol. Bruno Bichira, Jake'a Michaelsa i Dwaina Murphy'ego zastąpili kolejno Timothy Dalton, Brendan Fraser oraz Riley Shanahan (obaj wcielać się będą w Robotmana) oraz wspomniany Bomer. Jedynie April Bowlby jako Elasti-Woman nie została wymieniona.

Źródła: 1 i 2
--------------------------------------------------------------------------------
Do obsady serialu BLACK LIGHTNING dołączyła Erika Alexander, która wcieli się w postać o imieniu Perenna. Ma być to terapeutka ze zdolnościami telepatycznymi. Ma być to rola powracająca, zaś bohaterka ta pojawić ma się w trzech epizodach.

Źródło: 1
--------------------------------------------------------------------------------
Na koniec przypominamy, iż w tym tygodniu na dobre rozpoczyna się serialowe szaleństwo nowego sezonu. Do obejrzenia macie:

TEEN TITANS: GO! 5x06-07 - dzisiaj
THE FLASH 5x01 - środa
BLACK LIGHTNING 2x01 - środa
TITANS 1x01 - sobota

2 komentarze: