sobota, 13 października 2018

CBN: Comic Book News #229


W tym tygodniu prezentujemy nowe informacje na temat takich serii, jak JUSTICE LEAGUE, WONDER WOMAN: EARTH ONE, czy THE FLASH. Dodatkowo znajdziecie poniżej m.in. wiadomości dotyczące kolejnych opóźnień, zmian wśród twórców, nowych okładek alternatywnych,  wieści z ostatniego panelu z udziałem DC na NYCC, czy też wpadki związanej z najnowszym BATMANEM. Miłej lektury ;)

*Grant Morrison stworzył komiks z Wojowniczą Amazonką zamieszkującą alternatywną Ziemię Jeden, bazując na aktualnych wydarzeniach rozgrywających się w naszym na świecie. Wonder Woman jest niczym awatar prawdy w świecie, gdzie prawda jest niestety bardzo rzadko spotykana.W drugim tomie cyklu główna bohaterka odnajduje się w roli nauczycielki w Holliday College. Nie zwalcza zbrodni tylko próbuje wpasować się w nową rzeczywistość wykorzystując własne atrybuty, jako naukowiec oraz uzdrowiciel. Czuje, że ma do wykonania wielką misję, aby nauczyć ludzi kultury Amazonek.


Amazonki zupełnie inaczej rozumieją prawdę oraz sprawiedliwość. Jedną ze stosowanych broni jest ta, która pozwala na kontrolę umysłu przeciwnika i narzucania mu swojej woli. W komiksie pojawia się zrelaunchowana wersja złoczyńcy, znanego jako Doktora Psycho.

W drugiej części pojawia się kobieta o imieniu Uberfraulein, która wraz ze swoją armią nazistów przypuszcza atak na Temiskirę. Akcja dzieje się oczywiście podczas Drugiej Wojny Światowej.

Steve Trevor nie jest tutaj kochankiem, tylko dobrym przyjacielem gotowym zawsze przyjść z pomocą.

Morrison oraz rysownik Yanick Paquette w dużym stopniu nawiązują do wizji Wonder Woman, jaką przedstawił wiele lat temu William Moulton Marston.

Pierwsza część powstała z myślą, że będzie to zamknięta, jednotomowa opowieść. Dopiero później zadecydowano, iż całość składać się będzie z trzech odsłon. Drugi tom przygotowuje grunt pod finalny akt, gdzie Diana będzie musiała zmierzyć się z kolejnymi wielkimi przeciwnikami.

*Kilka opóźnień wydawniczych:

Drugi Numer HEROES IN CRISIS nie ukaże się 24, a dopiero 31 października. SIDEWAYS ANNUAL #1 został przesunięty z 31 października na 7 listopada. Z kolei finalny zeszyt MISTER MIRACLE pojawi się dopiero 14 listopada, a wydanie zbiorcze całej serii będzie miało premierę 13 lutego, zamiast 16 stycznia. SANDMAN OMNIBUS vol. 3 zostanie wydany 6 marca, a nie jak zapowiadano 23 stycznia.

*W styczniowym THE FLASH ANNUAL #2 mamy zobaczyć reakcję Flash-family na los, jaki spotkał Wally'ego Westa/Flasha w HEROES IN CRISIS #1.Scenarzysta serii THE FLASH, Joshua Williamson powiedział, że wiedział od dłuższego czasu (1,5 roku) co spotka Westa w HIC.

Wiedząc co czeka Wally'ego, autor chciał poprzez "Flash War" pokazać, jak wspaniałą postacią jest i dać mu zabłysnąć, nim jego gwiazda zgaśnie. Williamson uwielbia Wally'ego (podobnie jak wielu fanów) i uważa, że ten zasługiwał na to by przypomnieć innym, jak wspaniałą postacią jest. Tym bardziej, że Wally West był tak ważnym elementem Odrodzenia.

Annual ma być zeszytem ciężkim od emocji. W THE FLASH #51, przed udaniem się Wally'ego do Sanktuarium, Iris uprzedziła Wonder Woman i Supermana, że jeśli coś stanie się bratankowi, to będą odpowiadać przed nią. Niedługo po tym, jak Barry przekaże Iris tragiczną wiadomość dojdzie do wielu rozmów, w tym Iris z Batmanem.

Scenarzysta doskonale rozumie zaangażowanie fanów i zapewnia, że autorzy komiksów sami również są fanami. Bywają dni, gdy będziemy ich [scenarzystów] nienawidzić i zrobi się nieprzyjemnie, ale powinniśmy czytać dalej mając w pamięci to, że oni też kochają te postacie.


Damian pisał w czwartek (na naszym fb) dlaczego uważa, że śmierć Wally'ego to tylko stan przejściowy dla tego bohatera. Podobny tekst znajdziecie na Newsaramie.

*Scott Snyder zaplanował długą fabułę na 50 zeszytów JUSTICE LEAGUE. 7 sił, istota wewnątrz Totality - która może być (ale nie musi) matką takich kosmicznych bytów, jak Anty-Monitor - wszystko to jest częścią większej układanki, rozpoczętej w DARK NIGHTS: METAL.

Snyder zapowiada Batmana, którego całe ciało będzie uzbrojone po zęby i powrót Starro, którego fragment jest w słoiku w Hall of Justice.Wątek 2 sił (Still Force i Ultraviolet Lanterns) będzie dużą częścią historii związanej z Szóstym Wymiarem. Mxyzptlk jest więziony przez Ligę, gdyż wyobraźnia i Hypertime ulegają rozpadowi po zniszczeniu Source Wall i tym, co wydarzyło się z Totality. Jedyną nadzieję Ligi jest odnalezienie Szóstego Wymiaru.

Martian Manhunter i Hawkgirl będą niezwykle ważnymi postaciami w serii. Geneza mitologii i historia Jastrzębi to ważny element meta-historii, która rozegra się pomiędzy teraz a latem 2019 roku.

Jednakże wcześniej czekają nas event "Drowned Earth" i mini seria THE BATMAN WHO LAUGHS.

Centralnymi postaciami "Drowned Earth" są Wonder Woman i Aquaman. Arthur pozna naturę swoich mocy, a cały event opisywany jest przez Snydera jako kosmiczno piracka epopeja.

Mroczny Batman będzie miał pomocnika - innego koszmarnego Batmana, w stylu Punishera. Plan Batmana, który się śmieje jest naprawdę spektakularnie zły - dotyka historii, początków Gotham City i pięciu wielkich rodzin.


*Część pierwszego nakładu komiksu BATMAN #56 ukazała się z błędem na specjalnej, metalizowanej okładce. DC wymieni za darmo wszystkie te kopie na prawidłowe, a nowe egzemplarze trafią do sprzedawców 31 października.

*Kierownictwo DC nie jest zadowolone z tego, jak wielką sensację wywołała scena z nagim Mrocznym Rycerzem w BATMAN: THE DAMNED #1.Nie o to chodziło w imprincie Black Label, tylko o zadowolenie z jakości prezentowanych historii. Ciekawej i oryginalnej historii, która niestety zeszła w tym momencie na dalszy plan. Dan DiDio zapewnia, że zostały wyciągnięte odpowiednie wnioski i podobna sytuacja nie będzie miała w przyszłości miejsca.

*Dobrze umotywowana teoria na temat tego, który Zielony Latarnik zginął w HEROES IN CRISIS #1 - przeczytaj.

*Podczas panelu DC Nation, odbywającego się na NYCC 2018 nie padły żadne hot newsy. Mogliśmy się za to dowiedzieć, dlaczego Dan DiDio ma problem z Nightwingiem. Chodzi o to, że Dick Grayson się starzeje, a ludzie lubią tę postać, bo dorastali razem z nim. Jednak Batman nie może się zestarzeć i kiedyś mógłby dojść do absurdalnej sytuacji,  gdzie Grayson stałby się starszy od Bruce’a Wayne’a, co nie miałoby sensu. Będąc starszymi postacie stają się do siebie co raz bardziej podobne, a DC stara sie dbać o to, by miały one zróżnicowane role.

Pełny zapis panelu.

*Wraz z nastaniem Rebirth pojawiło się zupełnie nowe podejście do jednej z najbardziej zagmatwanych pod kątem kontinuum postaci DCU - Hawkmana. W serii autorstwa Roberta Vendittiego zintegrowane zostały różne wersje tej postaci, jakie pojawiły się w różnych komiksach na przestrzeni minionych dekad. Wszystkie one są poprzednimi wcieleniami Cartera, a w dodatku miały one miejsce na różnych planetach. Stąd wiadomo, że bohater ten przemieszcza się zarówno w czasie, jak i przestrzeni, sięgając swoimi korzeniami znacznie dalej, niż można było przypuszczać.


W #5 Hawkman spotyka się z Atomem, który tłumaczy przyjacielowi, iż jego przeszłość, teraźniejszość oraz przyszłość egzystują jednocześnie w "oceanie" czasu. Poszczególne reinkarnacje nie muszą też pojawiać się w porządku chronologicznym. Więcej na temat wydarzeń z najnowszego numeru znajdziecie tutaj.

*German Peralta, pracujący na co dzień dla Marvela, zilustruje GREEN ARROW #46 w zastępstwie Javiera Fernandeza. Z kolei Lucas Werneck (MIGHTY MORPHIN POWER RANGERS) narysuje HARLEY QUINN #53 zamiast anonsowanej wcześniej Alisson Borges.

*Rooster Teeth łączy siły z DC, aby wydać komiksy bazujące na konkretnych animacjach oraz grach. W przyszłym roku ukażą się dwa tytuły - RWBY oraz GEN: LOCK. Zainteresowanych szczegółami odsyłamy tutaj.

*Świeża porcja wariantów okładkowych do wybranych zeszytów z października oraz listopada, w tym nowe warianty z Jasonem Momoa do "Drowned Earth"  - zobacz. Poniżej intrygująca alternatywna okładka autorstwa Franka Quitely'ego do THE GREEN LANTERN #1:*Okładki oraz opisy do listopadowych oraz grudniowych nowości od Egmontu.

*Mały spoiler dotyczący Captaina Boomeranga prosto z SUICIDE SQUAD #47 - klik.

*10 października w USA ukazały się:

Absolute Kingdom Come HC (New Edition),
Catwoman #4,
Cursed Comics Cavalcade #1,
Detective Comics #990,
Don't Let The Penguin Drive The Batmobile HC,
The Flash #56,
Hawkman #5,
House Of Whispers #2,
Plastic Man #5 (z 6),
Red Hood And The Outlaws The New 52 Omnibus Volume 1 HC,
Red Hood Outlaw #27,
Scooby Apocalypse #30,
Suicide Squad #47,
Supergirl #23,
Superman #4,
Terrifics Volume 1 Meet The Terrifics TP,
Titans #27,
Wildstorm Michael Cray #12,
Wonder Woman #56.


Dawid Scheibe i Damian "Damex" Maksymowicz


Źródło: Newsarama, CBR, BleedingCool

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz