piątek, 5 października 2018

CBN: Comic Book News #226


W ten weekend odbywa się NYCC, stąd wieści z komiksowego (i nie tylko) świata DC pojawiają się na blogu trochę poza ustalonym grafikiem. Pierwsze informacje spływające z trwającego w Nowym Jorku święta komiksu plus najważniejsze ciekawostki, grafiki oraz wywiady z minionego tygodnia znajdziecie poniżej. Jutro oraz pojutrze wypatrujcie kolejnych newsów z NYCC, które zapewne pojawią się na DC Maniaku. Zapraszamy.

*"The" w THE GREEN LANTERN Morrisona i Sharpa odnosi się do potęgi wpływu całej mitologii latarników na galaktykę. W tytule nie chodzi o specyficznego Latarnika (w tym wypadku Hala Jordana), a o centralną baterię mocy Korpusu. Morrison wskazuje na brytyjski film THE BLUE LAMP o policjantach jako inspirację dla tytułu.

TGL nie będzie traktować wyłącznie o Halu, ale o Korpusie jako organizacji, która musi operować w niesamowitym miejscu, jakim jest uniwersum DC.


Kolejnym ważnym elementem będą Strażnicy Wszechświata. Mają być pewną stałą w uniwersum, liderami grupy kosmicznych gliniarzy. Strażnicy istnieją od tak dawna, że mają wypracowane pojmowanie tego, co jest właściwe oraz jak przewodzić organizacji pokroju Korpusu, dając jej więcej swobody. Ich punkt widzenia może znacząco różnić się od ludzkiego.

Korpus nie kieruje się konkretnym kodeksem prawnym, ale zasadami, które są fundamentalne i sięgają początków wszechświata. To kosmiczna policja, gdzie część "kosmiczna" z czasem pokaże nam swoją obcą i dziwną stronę.

Jednym ze złoczyńców będzie Kontroler o imieniu Mu. Jest on kosmiczną wersją przywódcy kultu. Zamiast Darkstars na swych usługach ma osobistych ochroniarzy Blackstars. Mu ma swoją własną wizję tego, jak powinien działać wszechświat. Jego plany będą istotną częścią pierwszego story arcu.

*Pierwszym komiksowym panelem podczas NYCC 2018 było "Meet the DC Publishers Jim Lee and Dan DiDio. Istotne informacje, które tam padły doczekały się na naszym blogu osobnego news (Wonder Comics) lub odrębnych punktów w tej odsłonie CBN.


Z pozostałych info może zainteresować Was, że serie z "The Sandman Universe" są w kontinuum SANDMANA, w przeciwieństwie do innych około-Sandmanowych serii, które nie były pisane przez Gaimana.

Zapis całości panelu - klik.

*Jak wiadomo, JUSTICE LEAGUE ODYSSEY #1 został już ukończony, kiedy powstała konieczność narysowania całego zeszytu od nowa. Serwis BleedingCool uzyskał dostęp do kilku plansz udostępnionych przez Stjepana Sejica, a także szczątkowych informacji odnośnie pierwotnego scenariusza. Dzięki tej wiedzy pokuszono się o odgadnięcie tego, co oryginalnie miało wydarzyć się w JLO #1 - szczegóły.

*Spoilery z NIGHTWING #50.

*Wszystkie sześć części crossover JUSTICE LEAGUE/AQUAMAN: DROWNED EARTH posiadać będzie warianty okładkowe, inspirowane filmem o Aquamanie, który pojawi się w kinach 14 grudnia. Poniżej wariant do JUSTICE LEAGUE #11. Autorem grafiki Francesco Mattina:*Greg Capullo zachęca do sięgnięcia po jego i Briana Azzarello historię, jaka znajdzie się na łamach SWAMP THING HALLOWEEN HORROR SPECIAL #1 - klik. Komiks dostępny będzie w sieci Walmart od 7 października. Przykładowe plansze z tego zeszytu.

*Prócz YOUNG JUSTICE w ramach nowego imprintu Wonder Comics, ukaże się jeszcze jeden one-shot o tym samym tytule. Komiks Grega Weismana i Christophera Jonesa będzie służył za prequel do 3 sezonu hitowego serialu animowanego. Autorzy pracowali nad komiksowym tie-inem do poprzednich sezonów w latach 2011-2013. Seria ma być dostępna na platformie DC Universe.

*Figurki, statuetki i repliki maski Batmana w zapowiedziach gadżetów - zobacz.

*Spoilery z JUSTICE LEAGUE #9.

*Świeża porcja wariantów okładkowych do wybranych zeszytów - klik, klik.*Szczegółowa analiza DOOMSDAY CLOCK #7: część 1 i 2

*Duet Will Conrad oraz Ibraim Roberson wykonają rysunki do SIDEWAYS ANNUAL #1 (8 październik). Zastąpią w tej roli Maxa Raynora.

*DC we współpracy z Funko wypuści niezwykła linię figurek: PRIMAL AGE. Ich styl inspirowany jest HE-MANEM I WŁADCAMI WSZECHŚWIATA. Figurki wyglądają, jakby żywcem wyjęte z nieistniejącego serialu animowanego z lat 80-tych.W Primal Age znajdziemy 8 figurek (w tym: Batman, Wonder Woman, Mr. Freeze i Joker), 2 bestie (na których postacie mogą jeździć) oraz Bat-jaskinię.Marv Wolfman napisze komiks bazujący na PA, który wg słów autora będzie opowieścią magii i mieczem w stylu WARLORDA


*Ze względu na błąd w druku, w komiksie THE CURSE OF BRIMSTONE #7 brakuje jednej strony. DC jak najszybciej wydrukuje kompletną historię i wymieni wszystkie wadliwe egzemplarze na nowe. Oczywiście bezpłatnie.

*Reklama PRZYPINKI:*Sklepy komiksowe mogą zwrócić do DC kopie WONDER WOMAN: DIANA PRINCE - 50TH ANNIVERSARY OMNIBUS, który zamiast zapowiadanej ceny 99,99$ kosztować ma 125$ - klik.

*Joelle Jones, Tom King, Lee Weeks, DC SUPER HERO GIRLS, BATMAN/ELMER FUDD SPECIAL  oraz MISTER MIRACLE, znaleźli się wśród uhonorowanych nagrodą RINGO AWARDS podczas Baltimore Comic Con.

Pełna lista nagrodzonych - klik.

*Shea Fontana krótko na temat premiery nowej powieści graficznej ze świata DC Super Hero Girls, noszącej podtytuł "Search for Atlantis" - klik.

*Ze względu na natłok pracy (tworzy ilustracje m.in. do przyszłorocznego komiksu ze świata BATMAN: LI'L GOTHAM w ramach DC Ink), Dustin Nguyen nie narysuje czwartej powieści graficznej z cyklu SECRET HERO SOCIETY do scenariusza Dereka Fridolfsa. Zastąpi go w tej roli Pamela Lovas.

*U rysownika Glena Fabry wykryto raka płuc. Aktualnie przechodzi żmudny proces leczenia.

*Przykładowe plansze do październikowych komiksów od Egmontu - klik.

*3 października w USA ukazały się:

Adventures Of The Super Sons #3 (z 12),
Batman #56 (Cover A Tony S. Daniel), $3.99
Batman #56,
Batman Blank Comic #1,
Batman Knightquest The Crusade Volume 2 TP,
Batman White Knight TP,
Border Town #2,
Curse Of Brimstone #7,
Deathstroke #36,
The Dreaming #2,
Green Arrow #45,
Green Lanterns #56,
Green Lanterns Volume 7 Superhuman Trafficking TP,
Harley Quinn #51,
Harley Quinn By Amanda Conner And Jimmy Palmiotti Omnibus Volume 2 HC,
Injustice 2 #35,
Justice League #9,
Justice League The Darkside War Essential Edition TP,
Nightwing #50,
Superman Blank Comic #1,
Swamp Thing The Bronze Age Omnibus Volume 1 TP,
Teen Titans Volume 3 The Return Of Kid Flash TP,
The Unexpected #5,
The United States Vs Murder Inc #2 (z 6),
Wonder Woman And Justice League Dark Witching Hour #1,
Wonder Woman Blank Comic #1,
Wonder Woman Earth One Volume 2 HC.

Dawid Scheibe i Damian Maksymowicz

Źródło: NewsaramaBleedingCool, CBR

1 komentarz:

  1. Niestety, ten Young Justice Weismana nie będzie serią, a jednym numerem, sprecyzował to wczoraj na Twitterze: https://twitter.com/Greg_Weisman/status/1047901273511538688

    OdpowiedzUsuń