poniedziałek, 15 października 2018

DC TV Series News #74

Miniony tydzień nie obfitował w szczególnie dużą ilość nowych newsów, ale znalazło się miejsce dla paru takich grubszego kalibru. O ujawnionym niedawno kostiumie serialowej Batwoman już wspominaliśmy o TUTAJ, więc dziś skupimy się na reszcie newsów z serialowego zakątka DC Comics.
Stacja CBS postanowiła kolejny raz spróbować ugryźć jakoś komiks z DC. Po tym, jak nie do końca udało im się z SUPERGIRL, tym razem postanowili sięgnąć po SECRET SIX. Niech nie radują się jednak ci z Was, którzy spodziewają się jakiejś niezwykle wiernej adaptacji. Według opisów, do których dotarł serwis Variety, serial miałby opowiadać o "szóstce moralnie niejednoznacznych postaci, która poprzez szantaż zostaje zmuszona do pracy mającej na celu ujawnienie korupcji drążącej polityczne elity". Pogłoski mówią także, że serial miałby wziąć na tapet tylko ogólną koncepcję komiksowego pierwowzoru i zaprezentować zupełnie nowe postacie. W chwili obecnej jednak nic nie jest pewne, nawet to czy serial faktycznie powstanie.

Źródło: 1
--------------------------------------------------------------------------------------------
Najnowszy zwiastun siódmego sezonu ARROW daje nam nieco lepsze spojrzenie na grupę Longbow Hunters.
Stephen Amell udostępnił na swoim koncie na Instagramie krótki filmik prezentujący krzesła poszczególnych członków obsady tegorocznego crossovera seriali stacji CW. Jedno z nich zasłonił i powiedział tylko "sekret". Wygląda więc na to, że do już ogłoszonych nazwisk ktoś jeszcze dołączył i producenci wydarzenia jak dotąd tego nie ogłosili.
Aktor ujawnił także, że jego nowy kontrakt (poprzedni wygasał po szóstym sezonie) obejmuje nie tylko najnowszą serię, ale także i potencjalny, ósmy sezon. Jednakże swój potencjalny udział w niej Amell uzależnia nie tylko od decyzji włodarzy stacji CW oraz samego Warnera, ale także jego własnej rodziny.

Źródła: 1 i 2
--------------------------------------------------------------------------------------------
Tymczasem producenci GOTHAM paplają ile wlezie. Tym razem ujawnili jedną ciekawą informację, a także przyznali się do tego, o czym plotkowano nieco ponad rok temu.

Po pierwsze, stój Batmana na pewno pojawi się w finałowym odcinku serialu. Twórcy chcą, by efekt był możliwie jak najlepszy, dlatego też szukają wszystkich możliwych środków, jakie mogą na ten cel przeznaczyć. Efekty już są - producent John Stevens powiedział, że projekty stroju najmocniej przypominają to, co mogliśmy oglądać na łamach trylogii Christophera Nolana, tylko bardziej matowy.

Z kolei po drugie, faktycznie były plany, aby serialowa Barbara Kean stała się przyszłą Harley Quinn. Miało się to stać pod koniec trzeciego sezonu, lecz ostatecznie postanowiono, że okaże się iż Butch jest Salomonem Grundym. Co więcej, potem zastanawiano się czy z Barbary nie uczynić serialowej wersji Magpie w sezonie czwartym, lecz te plany również nie doczekały się realizacji, a panna Kean koniec końców przejęła tymczasowo rolę Ra's Al Ghula.

Źródła: 1 i 2
--------------------------------------------------------------------------------------------
Znany z serialu IZOMBIE Rahul Kohli dołączył do obsady animowanych przygód HARLEY QUINN. Aktor będzie podkładać głos Scarecrowowi. Innymi, nieco wcześniej ogłoszonymi nazwiskami, które wezmą udział przy powstawaniu serialu są Kaley Cuoco ("Teoria Wielkiego Podrywu", wcieli się w główną bohaterkę), Chris Meloni ("Happy"), Alan Tudyk (DOOM PATROL), Ron Funches (POWERLESS) oraz Wanda Sykes ("Złe Mamuśki").
Źródło: 1
--------------------------------------------------------------------------------------------
Serialowo rozkręcamy się na dobre. W tym tygodniu w USA wyemitowane zostaną:

- Supergirl 4x01 (dziś)
- Arrow 7x01 (wtorek)
- The Flash 5x02 (środa)
- Black Lightning 2x02 (środa)
- Teen Titans: Go! 5x08 (piątek)
- Titans 1x02 (sobota)


No i oczywiście najważniejsza rzecz na świecie: DuckTales 2x01 (sobota) ;)
--------------------------------------------------------------------------------------------
Czas na pierwsze w tym sezonie podsumowanie wyników oglądalności:

TEEN TITANS: GO! 5x06-07 - około 710 000 widzów (wzrost o 14,51%)

THE FLASH 5x01 - około 2 075 000 widzów (spadek o 3,89% względem finału czwartej serii)

BLACK LIGHTNING 2x01 - około 1 161 000 widzów (spadek o 30,17% względem finału pierwszej serii)

TITANS 1x01 - podobnie jak każda inna platforma streamingowa, tak i DC UNIVERSE nie udostępnia swoich wyników oglądalności.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz