niedziela, 7 października 2018

CBN #228 - NYCC Special


Czas na komiksowe wieści z paneli, które odbywały się w Nowym Jorku w sobotę. Poniżej znajdziecie najciekawsze informacje wyłapane ze spotkań, na których uczestniczyli aktywnie Tom King, Brian Michael Bendis, Frank Miller czy też Joshua Williamson. Zapraszamy!

*Rozdano 2018 Harvey Awards. Listę zwycięzców i nominowanych znajdziecie tutaj.

*Panel NYCC 2018: DC World's Finest:


Barry powie Iris o tym, co stało się z Wallym w THE FLASH ANNUAL #2. W zeszycie powróci Godspeed.

W powyższym annualu będą też inni. Pojawi się Wallace/Kid Flash, wobec którego Williamson ma pewne plany. Scenarzysta przyrównał obecnego Kid Flasha do Tima Drake'a świata speedsterów. Bart Allen/Impulse również zagości na łamach tego zeszytu - przed przejściem do serii YOUNG JUSTICE.


Joshua Williamson i Howard Porter pracują nad THE FLASH: YEAR ONE. Nie wiadomo, czy będzie to osobna mini seria, czy historia w ramach serii regularnej. Opowieść ujrzy światło dzienne w 2019 i przedstawi początki Barry'ego Allena w roli Flasha. Zobaczymy, jak Barry odnajduje optymizm i pozytywne nastawieniu po życiowej tragedii (morderstwie matki i niesłusznym aresztowaniu ojca).


Obecna historia w JUSTICE LEAGUE DARK będzie miała dewastujący efekt na DCU. Upside Down Man to potwór, o którym inne potwory mają koszmary.

DeConnick w swoim runie w AQUAMANIE zabierze Arthura na ląd (na jakiś czas). Aktorska wersja postaci w wykonaniu Jasona Momoy była jedną z inspiracji dla scenarzystki.

ELECTRIC WARRIORS rozszerza wersję przyszłości DC według Kirby'ego. Akcja dzieje się po Kamandim, a przed Legionem.

Solowa seria z Martianem Manhunterem pokaże jego drogę do heroizmu. Autorzy przedstawią niewidziane do tej pory fragmenty Marsa.

Doug Mahnke narysuje pierwszy story arc w DETECTIVE COMICS do scenariusza Petera Tomasiego. Scenarzysta zamierza postawić mocno na detektywistyczny aspekt Batmana. W #1000 zostanie przedstawiony duży, zaskakujący złoczyńca. Tomasi zamierza pogrzebać trochę w genezie Batmana, a konkretnie w wydarzeniach dot. morderstwa rodziców Bruce'a.

Ambush Bug wystąpi w YOUNG JUSTICE.

Pełny zapis panelu.

*Panel NYCC 2018: DC's Tom King Spotlight:


Tom King i Mitch Gerards nie są pewni, czy wydanie zbiorcze MISTER MIRACLE ukaże się jeszcze w tym roku, czy dopiero w styczniu. Kilka tygodni temu DC oficjalnie przesunęło premierę trejda na styczeń. Póki co nie ma planów na wersję w twardej oprawie.

W wydaniu zbiorczym MM znajdzie się streszczenie o tym, kim jest Mister Miracle. To dla ludzi, którzy nie czytali serii Jacka Kirby'ego [a warto! - przyp. Damian].

King i Gerards mają w planach kolejny projekt, który został już zatwierdzony. Nie jest on jednak związany z New Gods - King skończył już z tym zakątkiem DCU.

King nie planuje zabijania Robinów.

Bane złamał Batmanowi serce. Dalszy ciąg tej historii nastąpi w story arcu z Pingwinem. W kolejnej historii zobaczymy z kolei Profesora Pyga.

Według Kinga Azyl Arkham nie jest miejscem dla szaleńców, tam mieszka zło.

Autor porównał relację Harley z Ivy do Lois i Clarka.

Team up Boostera Golda i Blue Beetle'a w HEROES IN CRISIS.

Fire i Ice mogą pojawić się w jakimś komiksie autorstwa Kinga.

DC nie zgodziło się na użycie King Tuta w BATMANIE. Wydawnictwo odrzuciło też pomysł na sequel THE OMEGA MEN.

Zapis panelu.

*NYCC 2018: Superman 80th Anniversary panel:

Frank Miller nie ma awersji do Supermana. To pierwszy superbohater, w którym jako dzieciak się zakochał. W SUPERMAN: YEAR ONE Clarkowi zawsze towarzyszy jakaś "gorąca laska". Kal-El powinien być jego zdaniem zawsze ukazywany jako najseksowniejszy bohater.


Lois Lane powróci w ACTION COMICS #1004. Od tej pory relacja pomiędzy nią a Clarkiem ulegnie dużej zmianie.

Według Bendisa galeria łotrów Supermana jest stosunkowo płytka. Scenarzysta chce skupić się na innych, niż Lex Luthor przeciwnikach.

Origin eSa nie został zmieniony przez Bendisa. Po prostu zagłada Kryptona stała się dzięki niemu bardziej logiczna, nawiązująca do biblijnej czystki, niż do wypadku. Cała historia ma przez to mocniejszy wydźwięk.

W ramach runu w serii SUPERMAN zobaczymy origin organizacja znanej jako United Planets, jaka pojawia się w seriach z udziałem Legionu Super-bohaterów.

Pełny zapis panelu z udziałem Briana Bendisa oraz Franka Millera - klik.

*NYCC 2018: Brian Michael Bendis Spotlight panel:

Patrick Gleason narysuje serię YOUNG JUSTICE do scenariusza Bendisa. W składzie drużyny pojawi się Amethyst. W pierwszym arcu zobaczymy inwazję Gemworld (ojczyzny Amethyst) na Ziemię.

Jenny Hex najpierw pojawi się w walmartowym BATMAN GIANT #4, zaś potem dołączy do składu Young Justice.

Solowa seria ze wspomnianą Amethyst pojawi się również w ramach drugiej fali tytułów spod szyldu Wonder Comics.


Mini seria PEARL (do tej pory ukazały się dwa numery) pisana przez Bendisa oraz rysowana przez Michaela Gaydosa, została przemianowana na ongoing. Po pierwszym arcu nastąpi miesięczna przerwa. W drugiej historii tatuażystka przeniesie się do Japonii.

Naomi to jedyna ciemnoskóra mieszkanka "białego" miasta. W pewnym momencie do jej miejscowości trafiają Superman oraz Mongul. Dziewczyna odkryje sekretny zakątek DCU.

WONDER TWINS opowiada o dwójce nastoletnich bliźniaków. Jan i Jaina są w szczególny sposób połączeni psychicznie.

W DIAL H zobaczymy Miguaela, nastoletniego Amerykanina meksykańskiego pochodzenia, który jest zafascynowany postacią Supermana.

Jon Kent powróci w SUPERMAN #6. Wkrótce czekają nas duże, ciekawe historie zarówno z udziałem Connera, jak i Jona.

Wszystkie grafiki zaprezentowane podczas tego panelu znajdziecie tutaj.


Dawid Scheibe i Damian "Damex" Maksymowicz

Źródło: Newsarama, CBR

2 komentarze:

  1. Czy nie chodziło czasem o SUPERMAN: YEAR ONE? Tak chyba miała nazywać się historia Millera.

    OdpowiedzUsuń