sobota, 27 października 2018

CBN: Comic Book News #231


Tradycyjny sobotni przegląd komiksowych newsów zza oceanu wylądował już na DCManiaku. Poniżej dowiecie się nowych rzeczy na temat takich serii, jak BATMAN BEYOND, OLD LADY HARLEY, HEX WIVES, BOOKS OF MAGIC, czy SHAZAM!, a także kilka innych ciekawostek  oraz premierowych grafik. Zapraszamy :)

*W pogrubionym 25 zeszycie BATMAN BEYOND powrócił Joker. Prawdziwy Joker.

Już rok temu zateasowano, że Joker wciąż żyje. Historia "The Final Joke" składać się będzie z czterech części. Joker powraca w niej w 100 rocznicę urodzin Thomasa Wayne'a. Błazeński Książę Zbrodni zamierza zawładnąć Neo-Gotham i przywrócić miasto do dawnej, mrocznej chwały.

Dan Jurgens zaprzeczył, jakoby miało to związek z THREE JOKERS. Komiks BB osadzony jest we własnym kontinuum i bazuje na serialu animowanym o tym samym tytule.


Jurgensa od początku serialu fascynował gang Jokerzów. Młodzi ludzie, zainspirowani Jokerem, działający bez konkretnego motywu. Autor zastanawiał się, czemu ktoś obiera Jokera za swego idola i co powiedziałby o tym sam zainteresowany. W "The Final Joke" zobaczymy, że Joker nie jest zadowolony z tego "hołdu", bo Joker jest tylko jeden.


Po zmianach w serii w trakcie New 52, Batmanem przyszłości ponownie jest Terry McGinnis, a nowym Robinem został jego brat Matt.

Bruce ma jakieś 75-80 lat, jego złoczyńcy zestarzeli się lub umarli i Terry mierzył się do tej pory głównie z nowymi przeciwnikami. Sam Bruce, jak i reszta świata był przekonany, że Joker nie żyje. Aczkolwiek, w pierwszej historii Bruce, przetrzymywany i odurzony przez Terminala myślał, że słyszał głos Jokera, ale nie miał pewności.

Joker żył pod ziemią, pracował jako woźny asystował Terminalowi, a nikt nie zdawał sobie sprawy z tego, kim jest. Złoczyńca nie jest zadowolony z jasnego, neonowego Neo-Gotham.

Powrót Jokera będzie sporym szokiem dla Barbary Gordon, która w świecie BB jest komisarzem policji.

W historii istotną rolę odegra także Dick Grayson, obecny burmistrz Bludhaven. Wystąpi również jego córka Elena.


Rysownik Cullu Hamner na temat pracy przy jubileuszowym BATMAN BEYOND #25 - klik.

*BOOKS OF MAGIC z linii "The Sandman Universe" kontynuuje historię z oryginalnej mini serii Neila Gaimana, ignorując późniejsze serie z Timem Hunterem. Jednocześnie akcja serii dzieje się we współczesnych czasach. Mamy do czynienia z miękkim rebootem.


Szkolny opryszek i kult, który chce go zabić - Tim będzie musiał się mierzyć z różnymi wyzwaniami.

Dowiemy się, czym są tytułowe "Księgi Magii".


*Alvarez Martinez Bueno przedłużył o kolejne trzy lata kontrakt na wyłączność z DC Comics. Artysta ten pracuje aktualnie nad serią JUSTICE LEAGUE DARK, a wcześniej zajmował się ilustracjami do AQUAMANA, BATMAN ETERNAL, czy DETECTIVE COMICS. Z DC związany jest od 2014 roku.

*W środę 31 października ukaże się #1 serii HEX WIVES z imprintu Vertigo. Scenarzysta Ben Blacker oraz artystka Mirka Andolfo przedstawią trwającą od wieków walkę pomiędzy grupą mężczyzn zwanych Architektami, a setką obdarzonych wielką mocą wiedźm.


Gdy część wiedźm powraca po raz kolejny do świata żywych (można je zabić, ale zawsze odradzają się w tym samym ciele), jeden z chroniących ludzkość Architektów odkrywa nowe zaklęcie. Zaklęcie, dzięki któremu wiedźmy można kontrolować i trwale uwięzić/wpleść w społeczeństwo jako zwykłe "kury domowe".

Aaron Gabriel to przedstawiciel nowej generacji Architektów, który postanawia  przerwać trwający od setek lat bezskuteczny sposób walki z wiedźmami. Zamiast ciągle je zabijać postanawia znaleźć sposób na kontrolowanie ich umysłów i zaprogramowanie wiedźmy na to, że są zwykłymi kobietami opiekującymi się domem.

Więcej szczegółów na temat serii znajdziecie w wywiadzie ze scenarzystą - klik.

*Pięć lat licząc od teraz Harley Quinn zabija Pingwina. To wydarzenie wstrząsa nią na tyle, że opuszcza swój gang i wkracza na mroczną ścieżkę. Akcja OLD LADY HARLEY rozgrywa się 25 lat po tym wydarzeniu, a główna bohaterka przeszła w tym czasie wiele ciężkich chwil.


Świat przyszłości zmienił się nie do poznania. Kanada opanowana jest przez zombie. Meksyk zmienił nazwę na Lexico i jest rządzony przez Legion of Doom. Atlantis został uznany za 51 stan USA, zaś zdziesiątkowany kraj ma nowego prezydenta w osobie Power Girl.

W #2 zobaczymy najbardziej odjechaną wersję Bruce'a Wayne'a.

Joker oficjalnie nie żyje. Bohaterka spotka jednak na swojej drodze Old Man Jokera. Czy to ta sama postać, która oszukała śmierć, czy też jakiś naśladowca, czy może robot? - dowiemy się w trakcie trwania serii.

Wcześniej HQ ponownie połączyła siły z Jokerem, ale ich współpraca skończyła się nasłaniem na klauna Ligi Sprawiedliwości. Podczas walki z JSA miało dojść do zgonu Jokera, ale Harley przy tym nie było i nie ma pewności. Poszukuje uparcie kogoś ze składu dawnej Ligi, aby dowiedzieć się prawdy na ten temat.

OLD LADY HARLEY miało być one-shotem, dodatkowym zeszytem stworzonym przez Franka Tieri na zakończenie runu w HQ. To edytor Chris Conroy wyszedł z inicjatywą, aby kontynuować ten wątek jako mini serię.


*Nowa seria SHAZAM!, która wystartuje 21 listopada, rozpocznie się dokładnie w tym samym miejscu, gdzie skończyła się poprzednia opowieść o Billym Batsonie pisana przez Geoffa Johnsa 5 lat temu. Na ostatniej stronie pojawił się wtedy interesujący cliffhanger. Doszło do pierwszego spotkania Doktora Sivany z kontrolującym umysły, z pozoru niegroźnym robakiem znanym jako Mr. Mind. Ta posługująca się magią istota jest niewielka wzrostem, ale ma ogromne ambicje i stanowi wielkie zagrożenie dla młodego superbohatera. Zwłaszcza współpracując z tak niebezpiecznym złoczyńcą, jak Sivana.

*Świeża porcja alternatywnych okładek do najbliższych zeszytów - zobacz.


*Zamówienia na album VERTIGO: A CELEBRATION OF 25 YEARS HC, który miał mieć premierę w listopadzie, zostały anulowane. Wygląda na to, że komiks ten najszybciej ujrzy światło dzienne w przyszłym roku, czyli niestety już nie w 25, ale w 26 rocznicę powstania Vertigo...

*Większość zeszytów wydawanych przez DC już przeszła, albo wkrótce przejdzie na standard 22 strony historii (z dotychczasowych 20) za cenę 3,99$. Jak na razie jedynie komiksy z linii New Age of DC Heroes można nabyć w cenie 2,99$, ale w przyszłym roku prawdopodobnie również zdrożeją o 1$.

*Przykładowe plansze z wszystkich zeszytów, które ukazały się w tym tygodniu.

*James Tynion IV opowiada o evencie "The Witching Hour":


 *Do sprzedaży trafiły dwie ostatnie październikowe nowości od Egmontu - BATMAN: ROZBITE MIASTO oraz TRANSMETROPOLITAN TOM 3 - klik.

*Kilka ciekawostek dotyczących Lois oraz przyszłych wydarzeń, umieszczonych przez Bendisa na pierwszej stronie ACTION COMICS #1004 - klik. Spoilery z tego zeszytu znajdziecie tutaj.

*Przykładowe plansze z HEROES IN CRISIS #2.

*24 października w USA ukazały się:

Action Comics #1004,
Batgirl #28,
Batman Beyond #25,
Batman Detective Comics The Rebirth Deluxe Edition Volume 3 HC,
Batman Kings Of Fear #3 (z 6),
Batman Volume 7 The Wedding Rebirth TP,
Books Of Magic #1,
Deathstroke By Tony S. Daniel Omnibus HC,
Detective Comics #991,
The Flash #57,
The Flash Starting Line DC Essential Edition TP,
Justice League Odyssey #2,
Old Lady Harley #1 (z 5),
Raven Daughter Of Darkness #9 (z 12),
Sandman Volume 1 Preludes And Nocturnes 30th Anniversary Edition TP ,
Scarlet #3 (z 5),
Scarlet Volume 1 TP,
Scooby-Doo Team-Up #43,
Silencer #10,
The Terrifics #9,
Titans #28,
United States Of Murder Inc Volume 1 Truth TP,
Wonder Woman #57.

Dawid Scheibe i Damian "Damex" Maksymowicz

Źródło: Newsarama, CBR, BleedingCool

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz