sobota, 6 lipca 2019

CBN: Comic Book News #266


*Ten tydzień był wyjątkowo spokojny pod względem komiksowych newsów i wygląda na to, że wszyscy twórcy zbierają siły na nadchodzący dużymi krokami San Diego Comic Con. Kilka najistotniejszych informacji z minionych kilku dni znajdziecie poniżej, w tym szczegóły nowej kolekcji od Egmontu.

*DOOM PATROL: WEIGHT OF THE WORLD to kontynuacja poprzedniej serii z imprintu Young Animal, ale też dobry, świeży start dla nowych czytelników. Twórcy chcą, aby każdy zeszyt tworzył osobny, zamknięty rozdział, inną misję do wykonania przez zespół, inną lokalizację i rodzaj wyzwania.


Cliff Steele znów jest człowiekiem, po raz pierwszy od wypadku samochodowego, i próbuje się dostosować do nowej sytuacji. Cliff jako robot i Cliff jako człowiek do dwie zupełnie różne pod względem zachowania osoby.

DP nie posiada domu, stąd drużyna przemierza kosmos i odwiedza różne, dziwaczne światy. Niosą pomoc tam, gdzie jest ona potrzebna, dzieląc się przy okazji z innymi swoją pozytywną energią.

Seria nie ma przypisane jednego, głównego rysownika. James Harvey zilustruje pierwsze dwa zeszyty, w kolejnych zobaczymy prace innych artystów. Gerard Way oraz Jeremy Lambert podkreślają, że dostosowują scenariusz do konkretnego rysownika.


Krótki wywiad z Jamesem Harveyem - klik.

*Zamyka się imprint Vertigo, w praktyce taki sam los spotka wkrótce MAD Magazine. Teoretycznie pismo nadal będzie się ukazywało, ale w środku będą znajdowały się przedruki znanych już materiałów. Październikowy #10 będzie ostatnim, na łamach którego znaleźć będzie można nowe historie.


Wraz z #10 zmienia się również sposób dystrybucji pisma, które zniknie z kiosków i będzie do nabycia jedynie poprzez rynek bezpośredni czy też subskrypcję.

MAD Magazine założony został w roku 1952. W 2017 zmieniono głównego edytora, a także wraz z #551 zrestartowano numerację. #10 dostępny będzie od 16 października.

Tymczasem Eric Powell (twórca m.in. THE GOON) oznajmił, że zamierza wypełnić lukę po MAD i wystartować z własnym pismem opartym na satyrze w ramach Albatross Funnybooks. Do współpracy zaprasza wszystkich chętnych profesjonalistów komiksowych.

*Spoilery z JUSTICE LEAGUE #27, gdzie Liga werbuje kolejnego istotnego członka zespołu, a Barry i Clark przypominają sobie o dwóch wcześniejszych kryzysach - klik.

*Tak będzie prezentować się 12 Legionistów, dla których nowe designy przygotował Ryan Sook:


*Trzy przykładowe plansze z komiksu, do którego scenariusz pisze Sean Murphy, zaś ilustracje wykonuje Klaus Janson wspólnie z odpowiedzialnym za kolory Mattem Hollingsworthem. W głównej roli występuje Mr. Freeze, a szczegóły tego tajemniczego projektu (zasygnalizowanego już jakiś czas temu) poznamy zapewne podczas SDCC.

*George Perez zdradza kulisy tworzenia serii SUPERMAN, która wystartowała w ramach New 52. Twórca scenariusza wyjaśnia, że nie miał pojęcia, iż w tym samym czasie ukazywać się będzie drugi tytuł z eSem autorstwa Granta Morrisona, i że akcja tego drugiego komiksu rozgrywać się będzie kilka lat wcześniej. Perez nie miał większego wpływu na pisane przez siebie historie, które i tak były w dużej części, lub też w całości poprawiane przez osoby z "góry". George podpisywał się swoim nazwiskiem pod czymś, co w rzeczywistości było pomysłem grupy innych osób. Po raz pierwszy w swoim życiu totalnie nie przejmował się tym, co dzieje się w pisanym przez niego komiksie. Więcej.

*Na grafice autorstwa Johna Timmsa, która pochodzi z YOUNG JUSTICE #10, widać między innymi Naomi dołączającą do zespołu, a także nowy kostium Tima Drake'a:*Plansze z lipcowych komiksów od Egmontu znajdziecie tutaj.

*Spoilery z DCEASED #3.

*DC oraz Rooster Teeth zaprezentowali szczegóły dwóch komiksów, o których powstaniu informowaliśmy w zeszłym roku. Obie słynne animacje stworzone przez Rooster Teeth zadebiutują odpowiednio w sierpniu (seria RWBY) oraz we wrześniu (seria GEN: LOCK). Informacje odnośnie zespołów twórców oraz zarysu fabuły znajdziecie tutaj.

*3 lipca w USA ukazały się:

Adventures Of The Super Sons #12 (z 12),
Batgirl #36,
Batman Deluxe Edition Volume 4 HC,
Batman Teenage Mutant Ninja Turtles III #3 (z 6),
DCeased #3 (z 6),
Deathstroke #45,
Doom Patrol The Weight Of The Worlds #1,
The Dreaming #11,
Female Furies #6 (z 6),
Green Lantern #9,
Harley Quinn #63,
Joker TP (Black Label),
JSA By Geoff Johns Book Three TP,
Justice League #27,
Lois Lane #1 (z 12),
Red Hood Outlaw Volume 1 Requiem For An Archer TP,
Suicide Squad Katana The Revenge Of Kobra TP,
Superman Up In The Sky #1 (z 6),
Wild Storm #24.

I na koniec informacja od Egmontu, dotycząca nowej kolekcji z Batmanem w roli głównej:


BATMAN NOIR
ekskluzywna kolekcja z okazji 80-lecia Mrocznego Rycerza!

Człowiek nietoperz skończył 80 lat. Pierwszy komiks z jednym z najpopularniejszych superbohaterów na świecie ukazał się w 1939 roku. Z okazji urodzin obrońcy Gotham nakładem Egmont w połowie sierpnia br. ukaże się limitowana kolekcja albumów komiksowych – „Batman Noir”.,,Batman Noir” to pięciotomowa publikacja wydana z myślą o polskich czytelnikach, fanach ikony gatunku oraz kolekcjonerach. Na zestaw przygód Mrocznego Rycerza składają się najbardziej znane dzieła w historii gatunku, stworzone przez najwybitniejszych twórców:
,,Długie Halloween” - Jeph Loeb, Tim Sale
,,Hush” - Jeph Loeb, Jim Lee, Scott Williams
,,Powrót Mrocznego Rycerza” - Frank Miller, Klaus Janson
,,Zabójczy żart” - Alan Moore, Brian Bolland
,,Pewnego dnia” - Tom King, Lee Weeks, Michael Lark


Ekskluzywna limitowana kolekcja albumów komiksowych z najsłynniejszym mieszkańcem Gotham może zasilić niejedną szanującą się prywatną kolekcję. Przemawiają za tym unikalny format i stylistyka, w której została wydana, niski nakład i brak dodruków.
Seria złożona jest z 5 wielkoformatowych tomów (każdy o wymiarach: 225x344 mm), wydrukowanych z niezwykłą starannością w twardej oprawie i na grubym papierze. Każdy tom zapakowany jest w ochronną folię z naklejką rocznicową. Ekskluzywność wydania podkreślają dodatkowo czarno – biała grafika w tuszu i ołówku oraz czarna tasiemka z charakterystycznym znakiem Batmana w poszczególnych albumach.  Mistrzowska kreska nadaje kolekcji artystyczny wyraz. Cztery główne tomy serii można będzie kupić pojedynczo. Piąty album - Batman Pewnego dnia będzie dostępny tylko jako część pakietu składającego się z kompletu tomów. Kompletna seria ważąca ponad 8 kg będzie pakowana w ochronny karton.
„Batman Noir” będzie wydarzeniem w świecie kolekcjonerów komiksów, może być ukoronowaniem prywatnych kolekcji. Niech żyje Batman!


O ALBUMACH:


DŁUGIE HALLOWEEN
Jeph Loeb, Tim Sale

Laureaci Nagrody Eisnera Jeph Loeb i Tim Sale przedstawiają wciągającą opowieść z początków kariery zamaskowanego obrońcy Gotham, w której występują najwięksi i najbardziej przebiegli wrogowie Batmana. Ukazują także tragiczną historię narodzin złoczyńcy zwanego Two – Face.


HUSH
Jeph Loeb, Jim Lee, Scott Williams

W opowieści HUSH artystyczna wizja Jima Lee podkreśla mroczną atmosferę Gotham – miasta, które ponownie opanowali najgroźniejsi wrogowie Mrocznego Rycerza. Joker, Poison Ivy, Killer Croc i inni starają się zniszczyć jego życie, ale nie zdają sobie sprawy, że tak naprawdę są pionkami w rękach tajemniczego Husha, który wykorzystuje ich do dokonania własnej zemsty na Batmanie.
HUSH to niezapomniana historia autorstwa trzech największych talentów branży komiksowej – Jepha Loeba oraz rysowników Jima Lee i Scotta Williamsa.  To najbardziej osobista opowieść o Batmanie.


POWRÓT MROCZNEGO RYCERZA
Frank Miller, Klaus Janson

Gotham City stało się miastem bezprawia i dekadencji.
Dawni bohaterowie strzegący porządku zniknęli, a metropolią rządzą gangi. Starzejący się Bruce Wayne od dziesięciu lat nie wciela się
w Batmana. Jednak gdy kontrolę nad miastem zamierza przejąć bezwzględny gang Mutantów, a komisarz Gordon musi odejść na emeryturę, Mroczny Rycerz wraca do gry, aby przywrócić ład w Gotham.

BATMAN – POWRÓT MROCZNEGO RYCERZA to dzieło, które zrewolucjonizowało sztukę komiksu. Scenarzysta Frank Miller oraz współscenarzysta i rysownik Klaus Janson pokazali czytelnikom nową twarz Batmana i zaproponowali sposób narracji niespotykany dotąd w przygodach superbohaterów.


ZABÓJCZY ŻART
Alan Moore, Brian Bolland

Jeden zły dzień. Tyle – według wiecznie szczerzącego zęby zbrodniarza, znanego jako Joker – dzieli człowieka zrównoważonego psychicznie od szaleńca. Zbiegły z Azylu Arkham przestępca planuje udowodnić tę obłąkaną tezę. Do tego celu nie zawaha się wykorzystać komisarza Jima Gordona, najlepszego policjanta w Gotham City, i jego błyskotliwej, pięknej córki Barbary. Czy Batmanowi uda się ochronić swoich najlepszych przyjaciół i udaremnić plan Jokera? Czy dwaj zaciekli wrogowie zdołają zakończyć odwieczny pojedynek, zanim będzie za późno?

W albumie BATMAN – ZABÓJCZY ŻART legendarny scenarzysta Alan Moore oraz rysownik Brian Bolland ukazują genezę największego komiksowego łotra – Jokera – i na zawsze zmieniają świat Batmana.


PEWNEGO DNIA
Tom King, Lee Weeks, Michael Lark

"Pewnego dnia" to historia romansu, któremu niestraszny ani czas, ani inne wymiary; historia spotkania i perypetii miłosnych najznakomitszego detektywa na świecie i jednej z najgroźniejszych kryminalistek. Mściciel i włamywaczka przez lata bawili się w kotka i myszkę, by w końcu wyznać sobie, co naprawdę czują.
Oto najpiękniejsza historia miłosna, jaką kiedykolwiek opowiedziano.
Oto szalona ballada o Batmanie i Catwoman.

W tomie „Pewnego dnia” mamy rzadką okazję podziwiania kreski Lee Weeksa, który tym razem połączył siły ze scenarzystą albumów Batman - Odrodzenie Tomem Kingiem.


Autor: Dawid Scheibe

Źródło: Newsarama, BleedingCool, CBR, Egmont

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz