sobota, 20 lipca 2019

CBN: Comic Book News #268


Zapowiedzi nowych serii komiksowych, najświeższe wieści z trwającego konwentu w San Diego, a także tradycyjnie garść opóźnień oraz zmian wydawniczych - to wszystko znajdziecie w dzisiejszym komiksowym podsumowaniu minionego tygodnia. Kolejnych newsów związanych w całości z SDCC 2019 wypatrujcie na blogu już jutro. Zapraszamy.

*METAL MEN to nowa maksi seria, która składać się będzie z 12 numerów. #1 ukaże się 16 października. Za scenariusz odpowiadać będzie Dan DiDio, zaś rysunki wykona Shane Davis.


W komiksie poruszona będzie kwestia tego, jak bardzo ludzcy są Metal Men. Pojawi się doktor Magnus, człowiek który ich zbudował, a także Nth Metal Man, czyli istota, jaka obdarzyła ich życiem. DiDio będzie próbował połączyć ze sobą wszystko, co do tej pory wiemy na temat Metal Men, ale przy tym zbudować własną mitologię dotyczącą tych bohaterów, poprowadzić ich przygody w zupełnie nowym kierunku.

W pierwszym zeszycie Metal Men natrafią w magazynie na poprzednie, odrzucone przez Magnusa wersje swoich ciał. W tym samym czasie w Challengers Mountain pojawia się Nth metal.


*Brian Azzarello oraz Emanuela Lupacchino, Ray McCarthy i Trish Mulvihill stworzą nową serię BIRDS OF PREY. W składzie Ptaszyn zobaczymy: Huntress, Black Canary i... Harley Quinn.


Dziewczęta zmierzą się z grupą zwaną "Las Esposas de la Muerte".

W serii wystąpi detektyw Montoya.


*EVENT LEVIATHAN wydłuży się z planowanych 6 do 7 odsłon.

*Warren Ellis i Bryan Hitch połączą siły w 12-oczęściowej serii THE BATMAN'S GRAVE. Będzie to historia o życiu, śmierci i pytaniach, które większość z nas boi się zadać.Najnowsza sprawa zmusi Batmana do zamieszkania w umyśle ofiary mordu (ze zjedzoną połową twarzy), jednocześnie nie dołączając do swoich rodziców w grobie.

Co tydzień, bez względu na pogodę Alfred idzie posprzątać grób Wayne'ów. Ile jeszcze czasu zostało nim obok Thomasa i Marthy spocznie ich syn Bruce?


*Lee Garbet zilustruje WONDER WOMAN #76 w zastępstwie Jesusa Merino.

*Nowy pseudonim Tima Drake’a poznamy w YOUNG JUSTICE #8.

*COLLAPSER to nowa seria, której pierwszy zeszyt właśnie ukazał się pod szyldem Young Animal. Głównym bohaterem jest pielęgniarz o imieniu Liam, który marzy o byciu sławnym DJ-em. Problem polega na tym, że mężczyzna na co dzień choruje na zaburzenia lękowe, co utrudnia mu normalne funkcjonowanie.


Równowaga pomiędzy marzeniami i rzeczywistością przechyla się zdecydowanie w stronę tych pierwszych, kiedy Liam zostaje niespodziewanie obdarowany niezwykłymi mocami. Staje się czarną dziurą, co zmienia jego, otoczenie, relacje ze znajomymi, a także przysparza mu pewnych problemów ze strony innych mieszkańców wszechświata.

Więcej na temat głównego bohatera oraz okoliczności, w jakich narodził się pomysł na tą serię, znajdziecie tutaj.

A teraz czas na garść wieści z trwającego właśnie San Diego Comic Con:

*Kilka tygodni temu DC poinformowało o podziale swojej oferty wydawniczej na trzy nowe kategorie wiekowe (DC Kids, DC Universe, Black Label), ale na SDCC okazało się, że jest to już nieaktualne.


DC Kids zastąpiono przez DC Graphic Novels for Kids i dodano czwarty przedział wiekowy - DC Graphic Novels for Young Adults. W tej ostatniej kategorii znajdą się tytuły, które pierwotnie miały ukazać się w ramach imprintu DC Ink.

Sporo nowych grafik związanych z komiksami, które wkrótce ukażą się właśnie w ramach DC Graphic Novels for Young Adults.

*Panel poświęcony w całości Jimowi Lee, z którego można dowiedzieć się jedynie ciekawostek związanych z jego życiem osobistym oraz karierą rysownika - klik.

*Dan DiDio jest zaniepokojony faktem, że ludzie chętniej kupują przedruki starszych zeszytów, głownie sprzed kilku dekad, tzw. Fascimile Edition, niż aktualne komiksy z tymi samymi bohaterami w roli głównej. DiDio przyjmuje to jako znak ostrzegawczy, że DC musi się bardziej postarać i tworzyć jeszcze lepsze nowe historie, aby przetrwać i dalej się rozwijać.

*Info z panelu z wydawcami:

Zamknięcie Vertigo nie oznacza, że te historie stracą na znaczeniu. Komiksy są ważne, a nie to pod jakim szyldem wychodzą. Marka DC Comics jest silna i tera wszystko będzie pod jednym dachem. Twórcy z Vertigo od dawna piszą komiksy z DCU i linia pomiędzy DC a jego imprintem stawała się co raz cieńsza.

Maksi seria LOIS LANE jest związana z EVENT LEVIATHAN.


Jim Lee zilustruje początek historii z Legionem Super-Bohaterów.

DiDio przyznał, że DOOMSDAY CLOCK jest dosyć wolne, ale efekty wydarzeń z D-CLOCK będą odczuwalne w DCU w 2020 roku.

FLASH FORWARD z Wallym Westem będzie prowadzić do dużego eventu w przyszłym roku.

THREE JOKERS powoli powstaje.

Nim DC przedstawi  nam "prawdziwą" historię DCU, chcą stworzyć ostateczną timeline - pracują nad tym.


*SDCC 2019: DC Worlds Finest Panel, czyli spotkanie z twórcami nominowanymi do tegorocznych nagród Eisnera - klik.

*Do tej pory run Toma Kinga w Batmanie miał na celu złamać bohatera. Dalsza część będzie odbudowywać go na nowo.

Jak wyglądało pierwsze spotkanie Batsa z Catwoman? Odpowiedź poznamy w BATMAN #80.


Według pierwotnych planów "The Fall and the Fallen" miało być historią z Ra's Al Ghulem.

King doskonale wie, że ludzie nienawidzą HEROES IN CRISIS. Scenarzysta uwielbia postać Wally'ego Westa, to "jego Flash" i rozumie frustrację fanów, choć on sam jest zadowolony z tego, co napisał. Zaznacza tez, że Wally nikogo nie zabił (to był wypadek). Złamanie postaci powinno być out of character, w przeciwnym razie nie ma ono sensu.


*Joe Hill krótko na temat serii, które ukażą się w ramach imprintu Hill House Comics - klik.

*Szóstka postaci zarażonych przez Batmana, który się śmieje nie jest zła. Są za to tacy jak on - zrobią wszystko by wygrać. W swoim świecie Batman, który się śmieje zabił Supermana. Teraz doszedł do wniosku, że Człowiek ze Stali byłby użytecznym narzędziem i chce mieć Supermana z głównej Ziemi.

DC chce by ich uniwersum było bardziej zwarte, a scenarzyści mogli budować historie na tych tworzonych przez ich kolegów (co widać chociażby przy "Year of the Villain").

Trwają intensywne prace nad Milestone.


*Grayson to wieczny optymista i wielki sukces Batmana - udało mu się wychować kogoś, kto nie stał się nim.

Damian to ewolucyjnie perfekcyjny Batman - pozbawiony emocjonalnych więzi.


Snyder nie używał Damiana w swoich komiksach, bo ma syna w podobnym wieku i nie był fanem dziecka biorącego udział w ulicznych walkach. Z kolei Tomasi użył doświadczeń z ojcostwa kreśląc emocjonalne i rodzinne sytuacje w swoim BATMAN AND ROBIN.

Najlepszą cechą Batmana jest to, że da się przedstawić tak wiele jego interpretacji.


*Panel poświęcony przeszłości, teraźniejszości oraz przyszłości Franka Millera - klik.

*Panel z Gregiem Capullo w roli głównej - klik.

I pozostałe informacje:

*W świecie, gdzie zło ma się dobrze za sprawą ofert Lexa Luthora, nie mogło zabraknąć miejsca dla klauna z Gotham City. W swoim one-shocie z "Year of the Villain" Joker będzie próbował udowodnić, że to on jest najbardziej zły ze wszystkich. Scenariusz napiszą John Carpenter i Anthony Burch, zaś rysunki wykona Phillip Tan.

*Z kolei w BLACK ADAM: YEAR OF THE VILLAIN #1, Adam będzie zmuszony walczyć z Batman Who Laughs

*Zmiana okładki do JUSTICE LEAGUE ODYSSEY #12 - klik.

*Gotham City pod rządami Bane’a – spoilery z BATMAN #75.

*Ku niczyjemu zaskoczeniu DOOMSDAY CLOCK zaliczy kolejne opóźnienie. Zmieniono datę premiery #11 na 4 września i spodziewamy się, że na tym się nie skończy...


Kolejne obsuwy zalicza SHAZAM! Ponownie zmieniono daty publikacji kolejnych zeszytów: #7 21 sierpnia, #8 4 września, #9 18 września, #10 2 października.

BATMAN/SUPERMAN #1 opóźni się o dwa tygodnie i ukaże się 28 sierpnia.

HIGH LEVEL #6 przesunięto na 14 sierpnia.

Dla odmiany dwa komiksy ukażą się wcześniej: COLLAPSER #2 tydzień wcześniej, niż pierwotnie planowano - 14 sierpnia, a TEEN  TITANS: BURNING RAGE #1 dwa tygodnie przed czasem - 14 sierpnia.

*Rysownicy Rafa Sandoval, Jordi Tarragona i Tomeu Morey zilustrują historię "The Death of the Speed Force", która ruszy na łamach serii THE FLASH już w sierpniu.

*Takie wydania zbiorcze DC planuje na przyszły rok: klik, klik.

*Opisy i plansze lipcowych komiksów z Egmontu.

*17 lipca w USA ukazały się:

Aquaman #50,
Batman #75,
Collapser #1 (z 6),
Green Arrow Volume 7 Citizen's Arrest TP,
Justice League #28,
Justice League Volume 3 Hawkworld TP,
Lucifer #10,
Nightwing #62,
Pearl #11,
Sandman Volume 10 The Wake 30th Anniversary Edition TP,
Superman's Pal Jimmy Olsen #1 (z 12),
Teen Titans #32,
Teen Titans Go #35,
Wonder Woman Come Back To Me #1 (z 6),
Wonder Woman Volume 9 The Enemy Of Both Sides TP.


Dawid Scheibe i Damian Maksymowicz

Źródło: Newsarama, BleedingCool, CBR

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz