piątek, 26 lipca 2019

DC Movieverse News #128

Czekaliśmy, wypatrywaliśmy, nastawialiśmy się na nie wiadomo co, a tymczasem DC przyjechało na tegoroczny San Diego Comic Con jak na wakacje. Najwięcej ciekawych newsów doczekała się sekcja serialowa, kilka komiksów również ogłoszono, ale w sprawie filmów niemal nic. Zero, dupa, null. Dlatego też dzisiejsza odsłona "DC Movieverse News" jest wyjątkowo biedna.
Jedynym godnym wspomnienia newsem z San Diego Comic Conu jest zapowiedź trzech nowych animacji. Będą to SUPERMAN: RED SON, SUPERMAN: MAN OF TOMORROW oraz JUSTICE LEAGUE DARK: APOKOLIPS WAR. O ile pierwszy z wymienionych będzie oczywiście adaptacją komiksu, który jakiś czas temu ukazał się także w Polsce, o tyle dwa kolejne będą nowymi fabułami, na temat których jak dotąd szczegółów nie ujawniono. Wiadomo jednak, że ostatni z ogłoszonych tytułów będzie mieć rating R, podobnie zresztą jak pierwsza część animowanych przygód Mrocznej Ligi Sprawiedliwości.

Daty premier są nieznane, lecz można przypuszczać, iż DC szykuje te animacje na przyszły rok.

Źródła: 1, 2 i 3
-----------------------------------------------------------------------------
Wygląda na to, że JOKER Todda Phillipsa może okazać się naprawdę niezwykłym filmem. Ledwo co gruchnęła wiadomość o tym, że obraz ten będzie mieć premierę podczas 76. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji, zaś potem ujawniono, iż film ten zawalczy o Złotego Lwa w konkursie głównym. Dla filmu z postacią z DC jest to wielka sprawa, nie zawaham się porównać jej do Oscara dla Heatha Ledgera za rolę, nomen omen, Jokera.
Dla filmu pokaz w Wenecji będzie światową premierą. Ale już dwa tygodnie później będą mogli obejrzeć go widzowie na innym festiwalu, tym razem w Toronto. Tam film został zakwalifikowany do grona najważniejszych wydarzeń festiwalu.

Dowiedzieliśmy się także, że JOKER trwać będzie 122 minuty. Oznacza to, że będzie to najkrótsza z ostatnich premier filmowych DC, lecz to wciąż nieco ponad dwie godziny.

Nowe ujawnione zdjęcie:
Z kolei producent Michael Uslan powtórzy w jednym z wywiadów to, co Todd Phillips mówił już od dawna - filmowy JOKER ma być niepodobny do jakiegokolwiek innego filmu z postacią znaną z komiksów. Uslan nazwał obraz "czymś w stylu Martina Scorsese" oraz uznał, że pokaże on to, co udało się "Strażnikom Galaktyki" oraz "Deadpoolowi", a mianowicie iż można wynieść ekranizacje komiksów na zupełnie inny poziom, jeśli ma się na to dobry pomysł oraz odpowiednio dużo swobody.

Źródła: 1, 2, 3, 4 i 5
-----------------------------------------------------------------------------
Się nazbierało tych porównań do znanych filmowców. W jednym z wywiadów Margot Robbie powiedziała, że filmowe przygody BIRDS OF PREY ma być "przesiąknięte klimatem filmów Tarantino". Aktorka podpatrywała znanego reżysera w akcji z bardzo bliska, ponieważ zagrała jedną z kluczowych ról w filmie "Pewnego razu w Hollywood" i stwierdziła, że warto byłoby przenieść na plan Ptaszyn pewne rzeczy, z których słynie twórca "Pulp Fiction" czy "Kill Bill". Jakie będą tego efekty dowiemy się w lutym przyszłego roku.

Źródło: 1
-----------------------------------------------------------------------------
Powyżej widzicie nominowanego do Oscara Greiga Frazera - operatora filmowego, który ma na koncie między innymi zdjęcia do "Łotr 1. Gwiezdne Wojny - historie", a także stanie za kamerą przygotowywanej nowej wersji "Diuny". Teraz wiadomo także, że pojawi się na planie THE BATMAN Matta Reevesa.

Źródło: 1
-----------------------------------------------------------------------------
PLOTKI, PLOTECZKI, PLOTUNIE
Grafik oraz YouTuber Roger Roecken podzielił się na swoim koncie na Twitterze informacją, że podczas SDCC wpadł na Henry'ego Cavilla i uciął sobie z nim pogawędkę. To akurat prawda, bo jest dowód w postaci zdjęcia.
W cudzysłów bierzemy jednak dalszą część tego newsa. Cavill miał mianowicie powiedzieć Roeckenowi, że bardzo chciałby nadal grać Supermana i ma nadzieję, że DC w końcu da zielone światło na realizację drugiej części CZŁOWIEKA ZE STALI. Aktor miał powiedzieć, że chciałby zaprezentować w pełni potęgę eSa i jest masa komiksowych historii z udziałem tej postaci, które go fascynują i mogłyby posłużyć za źródło przy realizacji kolejnego filmu.

Źródło: 1
---
Zebrał i uporządkował
Krzysztof Tymczyński

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz