środa, 10 lipca 2019

Hellblazer wraca do Verti... o przepraszamy, do uniwersum Sandmana

Odrodzeniowa seria THE HELLBLAZER zakończyła się w zeszłym roku, zatrzymując się na 24 numerze. Od tego czasu John Constantine nie miał swojego solowego tytułu i przewijał się przede wszystkim na łamach JUSTICE LEAGUE DARK. To jednak już wkrótce ulegnie zmianie, ponieważ DC zapowiedziało nową serię z brytyjskim magiem. Tyle tylko, że osadzoną w realiach SANDMAN UNIVERSE.
30 października do sprzedaży trafi one-shot zatytułowany THE SANDMAN UNIVERSE PRESENTS: HELLBLAZER, który napisany zostanie przez Simona Spurriera (THE DREAMING) i zilustrowany przez Marcio Takarę ("Captain Marvel"). Będzie to swoisty wstęp do serii, której pierwsza odsłona pojawi się 27 listopada. Komiks będzie nosić tytuł JOHN CONSTANTINE HELLBLAZER. W niej za rysunki odpowiedzialny będzie Aaron Campbell, który zilustrował niedawno opublikowany w Polsce komiks "Infidel".

Fabuła one-shotu przeniesie nas ponownie do momentu, który widzieliśmy na łamach serii BOOKS OF MAGIC z 1990 roku. Tam ranny podczas wielkiej, magicznej wojny Constantine doznał wizji, w której widział niejakiego Tima Huntera kompletnie nie zdającego sobie sprawy z potęgi jaką dzierży, zaś niedługo potem John umiera. Lata później, mag wraca do życia i kompletnie nie wie jak to się stało. Musi zmierzyć się nie tylko ze zmienionym światem i tajemnicą własnego powrotu, ale także z tym, że zewsząd dochodzą do niego pogłoski o młodym czarodzieju o imieniu Tim Hunter. Poniżej okładka pierwszego numeru.
Źródło: 1

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz