sobota, 13 lipca 2019

CBN: Comic Book News #267


Ostatni przed tegorocznym San Diego Comic Con przegląd komiksowych newsów, jest już gotowy do przejrzenia. Zgodnie z przewidywaniami miniony tydzień nie był bogaty w warte odnotowania doniesienia zza oceanu. Poniżej znajdziecie m.in. pierwsze doniesienia odnośnie nowych projektów Jeffa Lemire'a, premierowe grafiki związane z Legionem, informacje o kolejnych opóźnieniach oraz plansze autorstwa Billa Sienkiewicza, które do tej pory nie ujrzały światła dziennego.

*Jeff Lemire szykuje mocne uderzenie. Kanadyjski twórca pracuje nad dwoma komiksami dla imprintu Black Label.

Pierwszy z nich - JOKER: KILLER SMILE zilustruje Andrea Sorrentino. Dwumiesięcznik, 3 zeszyty, #1 pod koniec października.


W tej historii Joker wywróci do góry nogami życie jednego z psychiatrów z Azylu Arkham. Nie będzie to jednak Harleen Quinzel, a nowa postać - doktor Ben Arnell.

Denys Cowan i Bill Sienkiewicz narysują THE QUESTION: THE DEATHS OF VIC SAGE. Dwumiesięcznik (kolejne zeszyty ukazywać się będą naprzemiennie z nowymi zeszytami KILLER SMILE), 4 numery, #1 w drugiej połowie listopada.


Vic Sage w kółko umiera i odradza się w rodzinnym Hub City.


*Batman Who Laughs zaraził 6 postaci z DCU energią z Mrocznego Multiwersum. Jednym z zainfekowanych będzie Shazam, kim są pozostali? Obstawiajcie.


*W październiku ukaże się one-shot THE JOKER: YEAR OF THE VILLAIN, którego scenariusz napisze John Carpenter (reżyser m.in. HALLOWEEN, COŚ i WIELKIEJ DRAKI W CHIŃSKIEJ DZIELNICY). Anthony Burch wspomoże Carpentera w pisaniu, a całość zilustruje Phillip Tan.

*Potwierdziły się przypuszczenia, że syn Supermana dołączy do Legionu Superbohaterów. Jon Kent widnieje na okładce LOSH: MILLENNIUM #2, który to zeszyt ukaże się 2 października:


Przy okazji pojawiły się kolejne szkice postaci, które zasilą nowy Legion Benidsa. Wśród nich oprócz Superboya znajduje się Dawnstar, Dreamgirl oraz kompletnie zrelaunchowany Mad-Eater Lad - klik, klik.

A w tym miejscu przykładowe plansze z LOSH: MILLENNIUM #1.

*Kiedyś komiksy pisane przez Geoffa Johnsa charakteryzowała epickość, dziś opóźnienia. Dawno nie pisaliśmy o zmianie daty premiery zeszytu DOOMSDAY CLOCK, ale donosimy, że znowu się to stało. #11 według nowych danych ukaże się 28 sierpnia. Gwoli kronikarskiego obowiązku przypominamy, że oryginalna data premiery miała mieć miejsce 22 maja.


Na rekord idzie także komiks SHAZAM!, którego 7 zeszyt obsuwa się aż o 9 tygodni - na 14 sierpnia. Wpłynie to także na kolejne numery serii. I tak #8 przeskakuje na 28 sierpnia, #9 na 11 września, a #10 na 25 września.

ZERO HOUR 25TH ANNIVERSARY OMNIBUS HC ukaże się zaledwie dwa tygodnie później, czyli 9 października.

*DC udostępniło kilka przykładowych plansz ze skierowanego do młodszej grupy odbiorców komiksu SUPERMAN SMASHES THE KLAN. Scenarzystą jest Gene Luen Yang, zaś rysunki to dzieło Gurihiru. Całość składać się będzie z trzech części, po 80 stron każda. #1 w sprzedaży od 16 października.


Wywiad ze scenarzystą, opis pierwszego rozdziału oraz wybrane plansze bez naniesionego tekstu znajdziecie tutaj.

*David Lapham udostępnił w sieci w całości rysunki, jakie Bill Sienkiewicz wykonał do DETECTIVE COMICS #801. Była to pierwsza część historii "City of Crime", która składała się z dwunastu odsłon. Z różnych względów Sienkiewicz nie był w stanie wykonać ilustracji do kolejnych numerów, stąd zapadła decyzja ze strony edytora o zmianie artysty i narysowaniu  #801 od nowa, a 22 stron stworzonych przez Billa nie zostało nigdy wykorzystanych. Po 14 latach Lapham postanowił podzielić się z czytelnikami zarówno tymi planszami, jak i słowem wyjaśnienia na temat zawirowań związanych z "City of Crime". Link do tego ciekawego materiału znajdziecie tutaj.

*Rafael Albuquerque krok po kroku szkicuje postać Blue Beetle'a:


*Duże kontrowersje i podejrzenia o  kradzież oraz przeróbkę czyjegoś zdjęcia, a wszystko dotyczy wykonanej przez Arthura Suydama okładki do DCEASED #4, która nawiązuje do BATMAN: THE KILLING JOKE - szczegóły.

*Trailer dokumentu DC Spotlight: Shazam, którego premierowy pokaz odbędzie się 18 lipca podczas San Diego Comic Con:*Okładka do THE BATMAN WHO LAUGHS #7.

*10 lipca w USA ukazały się:

Batman #74,
Batman And The Outsiders #3,
Batman Universe #1 (z 6),
Books Of Magic Volume 1 Moveable Type TP,
Catwoman #13,
DC Comics The Art Of Jim Lee Volume 1 HC,
DC Poster Portfolio Frank Cho TP,
Detective Comics #1007,
Event Leviathan #2 (z 6),
The Flash #74,
Green Lantern Volume 1 Intergalactic Lawman HC,
Hawkman #14,
House Of Whispers #11,
Justice League Odyssey #11,
Naomi #6,
Red Hood Outlaw #36,
Supergirl #32,
Superman #13,
Swamp Thing Roots Of Terror Deluxe Edition HC,
Trials Of Shazam The Complete Series TP,
Wonder Twins #6 (z 12),
Wonder Woman #74,
Young Justice #7.

Dawid Scheibe i Damian Maksymowicz

Źródło: Newsarama, BleedingCool, CBR

2 komentarze:

 1. Mała uwaga:zarówno JOKER: KILLER SMILE jak i THE QUESTION: THE DEATHS OF VIC SAGE będą dwumiesięcznikami. Kolejne numery będą wychodzić naprzemiennie, co 2 miesiące. Niby drobiazg, a jednak :)

  Pozdrowienia dla DCManiaka.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za czujność, już poprawione.
   Pozdrawiamy :)

   Usuń