środa, 31 lipca 2019

Nerdgasm #58

Końcówka lipca przyniosła nam kioskową premierę czwartego już numeru magazynu LEGO BATMAN od wydawnictwa Blue Ocean, które wraz z początkiem tego roku przejęło publikację magazynów klockowych od Media Service Zawada. Więcej informacji na jego temat znajdziecie w rozwinięciu posta.
Niezmiennie za magazyn LEGO BATMAN przychodzi nam płacić 14,99zł.W tej cenie otrzymujemy oczywiście gazetkę i minifigurkę, ale tym razem dorzucono także jedną saszetkę z kartami do omawianej jakiś czas temu gry (przyznać się: kto oprócz mnie ją jeszcze zbiera?) i dodatkową, złotą kartę z Supermanem do tej samej gry. Uczciwie przyznaję, że w tej cenie to uczciwy deal, tym bardziej że minifigurka nieco rozczarowała.
Tym razem bowiem otrzymujemy Flasha z dwoma power jetami (to te żółte "cosie" przy rękach). Jest to niemal identyczna minifigurka, jaką w zeszłym roku można było znaleźć w jednej z licznych publikacji od wydawnictwa Amett. "Niemal", bo tam brakowało właśnie tych żółtych elementów. No ale wyłapałem tamtą książeczkę w promocji za dyszkę, więc wyszło nawet taniej ;)
W środku magazynu znajdziemy to co zawsze. Gazetka liczy sobie 36 stron i 15 z nich to komiks, którego krótki fragment widzicie powyżej. Jego fabuła oczywiście łączy się z postacią Szkarłatnego Speedstera. Standardowo jest to opowiastka skierowana dla dzieciaków, więc nie oczekujcie tu czegoś na miarę nagrody Eisnera.
Reszta numeru to również standard - porcja zagadek i łamigłówek, a także rzut oka na jeden z zestawów dostępnych w regularnej sprzedaży. Nie ukrywam, że widoczny powyżej Batmobil mocno działa mi na wyobraźnię - szczególnie drogi nie jest, a prezentuje się wybornie.

Kolejny numer LEGO BATMAN już we wrześniu i do numeru dorzucona będzie minifigurka Jokera.

Na koniec mała niespodzianka: wydawnictwo Blue Ocean udostępniło nam dwa egzemplarze magazynu. Jeden z nich poszedł na potrzeby tego tekstu, ale drugi może trafić w Wasze ręce. Wystarczy że napiszecie maila na dcmaniak1@gmail.com z odpowiedzią na poniższe pytanie:

Jakie minifigurki pojawiły się w trzech poprzednich wydaniach magazynu?

Na odpowiedzi czekamy do niedzieli, 4 sierpnia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz