czwartek, 1 sierpnia 2019

Październikowe nowości od Egmontu

Pierwszy post w sierpniu przynosi ze sobą zapowiedzi Egmontu na miesiąc październik. Dopiero co człowiek zastanawiał się, z czego zrezygnować, aby zakupić jak najwięcej albumów z wrześniowego preordera, a już trzeba dokonywać kolejnego tego typu wyboru. Poprzez sklep internetowy Egmontu można już zamawiać przedpremierowo komiksy, które swoją premierę będą miały w październiku. Sześć nowych tytułów, wśród których każdy fan DC z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Pierwszy tom serii ACTION COMICS autorstwa Bendisa skupia się głównie na Clarku Kencie jako dziennikarzu. Wciąż odczuwający pustkę po utracie kontaktu z żoną oraz synem, wraz z ekipą Daily Planet spróbuje odkryć prawdę na temat działającej do tej pory w ukryciu tajemniczej organizacji, dla której pracuje nowy, groźny złoczyńca - Red Cloud.


DC Deluxe tym razem zabierze nas w świat Green Arrowa, pokazując wizję tej postaci, jaką kilka lat temu w ramach New 52 stworzyli scenarzysta Jeff Lemire i rysownik Andrea Sorrentino. Zbierający dużo pochwał wśród czytelników, liczący kilkanaście zeszytów run jest skierowany bardziej do zagorzałych miłośników Szmaragdowego Łucznika, pokazując tą postać z innej strony, niż chociażby Ben Percy w Odrodzeniu.

W ramach linii DC Odrodzenie doczekamy się siódmego tomu DETECTIVE COMICS. W ostatniej historii autorstwa dotychczasowego scenarzysty, podzieleni i podłamani ostatnimi wydarzeniami bohaterowie będą musieli znów stać się jednością, aby ocalić Gotham przed zniszczeniem z ręki dobrze znanego im szaleńca. Niespodziewanie w październiku pojawi się również szósty tom FLASHA, czyli serii, jaką Egmont zakończył wraz z tomem 5. Jest to dobra informacja dla fanów tej postaci, którzy doczekają się tym samym kontynuacji cliffhangera z albumu NEGATYWNY, a także odkryją tajemnicę związaną z Iron Highs. Oczywiście rodzi się pytanie, czy ta zaskakująca reaktywacja serii jest chwilowa, czy możemy spodziewać się w Polsce publikacji dalszych odsłon?

Jeszcze rzut oka na zakątek dotyczący Vertigo, a tam finałowy już niestety tom trzymającej w napięciu EX MACHINY oraz drugi album DOOM PATROLU Granta Morrisona. Jeśli przypadły Wam do gustu pokręcone i dziwaczne przygody Cliffa oraz spółki z inauguracyjnego zbioru, to tutaj znajdziecie jeszcze więcej tego typu klimatów. Powróci Bractwo Dada, zadebiutują Danny The Street i Flex Mentallo, a także Candlemaker.

Szczegóły techniczne oraz okładki tradycyjnie znajdziecie poniżej:

GREEN ARROW

Oprawa twarda z obwolutą, 480 stron, cena okładkowa 139,99 zł, premiera 23.10.2019

ACTION COMICS, TOM 1: NIEWIDZIALNA MAFIA

Oprawa miękka ze skrzydełkami, 156 stron, cena okładkowa 49,99 zł, premiera 23.10.2019

Recenzja oryginalnego wydania - klik.

DOOM PATROL, TOM 2

Oprawa twarda, 444 strony, cena okładkowa 119,99 zł, premiera 23.10.2019

DETECTIVE COMICS, TOM 7: WIECZNI BATMANI

Oprawa miękka ze skrzydełkami, 156 stron, cena okładkowa 49,99 zł, premiera 23.10.2019

EX MACHINA, TOM 5

Oprawa twarda, 320 stron, cena okładkowa 99,99 zł, premiera 09.10.2019

FLASH, TOM 6: ZIMNY DZIEŃ W PIEKLE

Oprawa miękka ze skrzydełkami, 144 strony, cena okładkowa 39,99 zł, premiera 23.10.2019

Recenzja oryginalnego wydania - klik.
Na które z wymienionych wyżej pozycji zdecydujecie się wydać swoje pieniądze?


Źródło: Egmont

2 komentarze:

  1. Ktoś z was ma może pojęcie czy inne serie z DC Odrodzenie, które miały być usunięte będą kontynuowane? Chodzi mi głównie o Green Lanters.

    OdpowiedzUsuń