sobota, 10 sierpnia 2019

CBN: Comic Book News #272


Kolejny wakacyjny tydzień nie rozpieścił miłośników komiksowego świata DC, a wartych odnotowania informacji pojawiło się jak na lekarstwo. Poniżej znajdziecie wszystko to, co udało się nam wypatrzyć w sieci, i co naszym zdaniem zasługuje na uwagę. A zaczynamy od kolejnego odcinka naszej ukochanej telenoweli z Geoffem Johnsem  roli głównej ;)

*Tydzień bez opóźnień wydawniczych tygodniem straconym. Wracamy do obsuw serii SHAZAM!


Nowe daty premier:
-#7 - 11 września. Trzynaście tygodni później niż pierwotnie planowano. To już ósma zmiana daty premiery.
-#8 - 25 września.
-#9 - 9 października.
-#10 - 23 października.
-#11 - 6 listopada.

*W listopadzie wszystkie zeszyty DC ukażą się ze specjalną, dwuwarstwową okładką. Na głównej grafice widnieć będą triumfujący w tym miesiącu złoczyńcy, zaś ukryta pod nią okładka przedstawiać będzie pokonanych bohaterów. Cena poszczególnych zeszytów pozostanie bez zmian - 3,99$. Wszystkie okładki można zobaczyć w tym miejscu.

*O ile platforma streamingowa DC Universe wciąż się rozwija i jak na razie okazała się strzałem w dziesiątkę, o tyle sprzedaż pojedynczych komiksów w wersji cyfrowej stanęła w martwym punkcie, w którym trzeba podjąć decyzję o dalszych krokach. Szczegóły na temat spadku zainteresowania cyfrowymi komiksami przedstawia Jim Lee - klik.

*Nowy design pierścieni Legionu:


*Superman ma swoje oficjalne konto na twitterze.

*Kim jest nowa Oracle? Spoilery z serii BATGIRL.

*Mikel Janin wykonał nową okładkę do HARLEY QUINN & POISON IVY #1. Zastąpi ona pierwotną grafikę autorstwa Eleny Casagrande:


Na powyższej grafice Pamela Isely bardziej przypomina klasyczną wersję postaci, niż ta, jaką mogliśmy oglądać pod koniec HEROES IN CRISIS.

Nowe okładki otrzymają również SUPERMAN #14 oraz SUPERGIRL #33 - klik.

*Dan DiDio po raz kolejny podkreślił, że jest zaniepokojony sytuacją, kiedy ludzie z tęsknoty i nostalgii sięgają po przedruki starszych komiksów, a nie inwestują w nowe historie wydawane przez DC. Nie podoba mu się również, jak niektóre czynniki, w tym, warianty okładkowe, wpływają sztucznie na sprzedaż. Kierunek ten nie prowadzi do rozwoju rynku komiksowego i jego uzdrowienia, tylko wręcz przeciwnie.

Decyzja o umieszczaniu przedruków w MAD MAGAZINE spowodowana była głównie tym, że czytelnicy chętniej czytają właśnie starsze historie.

*Newsarama o tajemniczej postaci z nadchodzącej mini serii FLASH FORWARD - klik.

*Zmiany w strukturach wydawnictwa:

Jonah Weiland został nowym Vice President of Marketing & Creative Services. Marie Javins awansowała na stanowisko DC's Executive Editor of New Publishing Initiatives.
Edytor bat-komiksów Jamie S. Rich będzie teraz edytował serie z linii Justice League.

*Warren Ellis pesymistycznie wypowiada się w sprawie premiery wydania jego nowych WILDCATS. Wina tym razem nie leży po stronie scenarzysty, tylko wyznaczonego do tego projektu rysownika. Być może ktoś inny wspomoże Villalobosa, aby prace nabrały tempa.

*Trailer komiksu BATMAN: HUSH, którego najnowsze wydanie ukaże się 17 sierpnia:


*I na koniec smutna wiadomość. W wieku 88 lat, po długiej walce z nowotworem zmarł Ernie Colon. Podczas swojej wieloletniej kariery narysował dla DC takie komiksy, jak ARAK, SON OF THUNDER, AMETHYST, PRINCESS OF GEMWORLD (był współtwórcą obu postaci) oraz kilkanaście zeszytów z Legionem Superbohaterów w roli głównej, a jako edytor nadzorował powstawanie WONDER WOMAN, GREEN LANTERN, czy THE FLASH.

*7 sierpnia w USA ukazały się:

Aquaman Volume 1 Unspoken Water HC,
Batman #76,
Batman Teenage Mutant Ninja Turtles III #4 (z 6),
DCeased #4 (z 6),
Deathstroke #46,
Doom Patrol The Weight Of The Worlds #2,
Dreaming #12,
Green Lantern #10,
Harley Quinn #64,
Justice League #29,
Justice The Deluxe Edition HC,
Lois Lane #2 (z 12),
Scooby-Doo Team-Up Doomed TP,
Sinestro Year Of The Villain #1,
Superman Up In The Sky #2 (z 6),
Wonder Woman By Greg Rucka Volume 3 TP.

Dawid Scheibe & Damian 'Damex' Maksymowicz

Źródło: Newsarama, BleedingCool, CBR

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza