sobota, 3 sierpnia 2019

CBN: Comic Book News #271


Sezon ogórkowy, jeśli chodzi o wydawnictwo DC Comics trwa sobie w najlepsze, stąd również minione siedem dni nie dostarczyło jakichś ważnych informacji zza oceanu. Garść zebranych przez nas komiksowych newsów lżejszego kalibru znajdziecie poniżej.

*Wszystkie zamówienia na WILDCATS #1 - 3 autorstwa Warrena Ellisa i Ramona Villalobosa, zostają anulowane. Jednocześnie poinformowano, że zeszyty te za jakiś czas pojawią się ponownie w preorderze.


Pracujący nad kilkoma projektami jednocześnie Ellis zapewnił, że skrypty do dwóch pierwszych zeszytów mini serii są już gotowe. Z kolei Villabolas przyznał, iż nie udało się niestety dotrzymać ostatecznych terminów, jeśli chodzi o rysunki, ale cały czas intensywnie pracuje nad ilustracjami do tego komiksu.

Zaniepokojony takim rozwojem sytuacji Jim Lee oznajmił, że widział już pomysły nakreślone przez Warrena i zapewnia, iż warto czekać na start WILDCATS.

*Kolejna obsuwa serii SHAZAM! #7 przesunięto na 4 września, 12 tygodni później niż pierwotnie planowano. O dziwo, tym razem nie podano, że opóźnienia dotkną kolejne numery.

*Spoilery z BATMAN WHO LAUGHS #7.

*Wróćmy na chwilę do teasera, na którym można znaleźć Secret Six – szóstkę postaci zainfekowanych przez Batmana, który się śmieje. Jedną z nich, potwierdzoną już jakiś czas temu był Shazam. Jak rozpoznać pozostałych? SPOILERY.


Zainfekowani dotykają swoich twarzy. Na grafice, prócz Shazam robią to Donna Troy, Jim Gordon, Supergirl, Hawkman i Blue Beetle (Jaimie). Supergirl i Hawkman zostali już potwierdzeni w częściowych zapowiedziach listopadowych komiksów. Z kolei Gordon został „skażony” w finale mini serii BATMAN WHO LAUGHS. (#7 ukazał się w minioną środę).

*Kilka zmian w timeline, jakie pojawiły się w THE FLASH #75.

*Planowany na przyszły rok JONAH HEX: THE BRONZE AGE OMNIBUS powiększy się z 888 do 896 stron. W skład tego albumu dołączona zostanie krótka historia autorstwa Tony'ego DeZuniga, która pochodzi z magazynu THE AMAZING WORLD OF DC COMICS #13. Cena pozostaje bez zmian.

*Oskarżony o plagiat Arthur Suydam, narysował od nowa okładkę alternatywną do DCEASED #4 - klik.

*Plansze i opisy sierpniowych komiksów od Egmontu - klik.

*Krótki trailer, zachęcający do sięgnięcia po BATMAN: CURSE OF THE WHITE KNIGHT
*Parlament Drzew zniszczony, czas na Parlament Kwiatów. Spoilery z JUSTICE DARK ANNUAL #1 znajdziecie tutaj.

*Newsarama zastanawia się, jaki los DC szykuje dla zamordowanej, a następnie przywróconej do życia podczas HEROES IN CRISIS Poison Ivy - szczegóły.

*Jonah Weiland, założyciel serwisu CBR, został zatrudniony w DC jako wiceprezydent ds. marketingu oraz usług kreatywnych.

*Swego czasu Clay Mann przygotował nowy wizerunek Harley do HEROES IN CRISIS, ale nie zyskał on akceptacji:*31 lipca w USA ukazały się:

American Carnage #9,
Authority Omnibus HC,
Batman Last Knight On Earth #2 z 3,
Batman Secret Files #2,
Batman Who Laughs #7 (z 7),
DC Comics Bombshells Deluxe Edition Volume 2 HC,
Dear Justice League TP,
Green Lantern Annual #1,
Injustice 2 Volume 6 HC,
Justice League Dark Annual #1,
Kitchen TP (New Edition),
Red Hood Outlaw Annual #3,
Superman The Golden Age Omnibus Volume 6 HC,
Wonder Woman By John Byrne Volume 3 HC.

Dawid Scheibe & Damian 'Damex' Maksymowicz

Źródło: Newsarama, BleedingCool, CBR

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza