sobota, 31 sierpnia 2019

CBN: Comic Book News #275


Za nami kolejny tydzień z cyklu tych ubogich w komiksowe ciekawostki dotyczące naszego ukochanego wydawnictwa. Niemniej warto zajrzeć do poniższego posta, aby dowiedzieć pewnych zmianach oraz zapowiedziach przyszłych wydarzeń. Zapraszamy :)

*Historia Harley nabiera zupełnie nowego znaczenia, a wszystko za sprawą HARLEY QUINN: BREAKING GLASS. To zupełnie nowe i unikalne podejście do kwestii tej bohaterki, która ma 15 lat i zmuszona jest do podejmowania trudnych decyzji poruszając się na co dzień po ulicach Gotham, które zmaga się aktualnie z gentryfikacją.


Harley musi wybrać, czy dołączyć do dążącej do poprawy życia mieszkańców z sąsiedztwa aktywistki i przyjaciółki - Poison Ivy, czy też poprzeć mającego znacznie bardziej szalone pomysły Jokera. Ten ostatni jest niczym taki mały diabełek siedzący na ramieniu i namawiający do różnych złych rzeczy.


*Kilka pozbawionych tekstu plansz autorstwa Jima Lee, które pochodzą z LEGION OF SUPER-HEROES: MILLENNIUM #1. Widać na nich odgrywającą główną rolę tajemniczą kobietę, która z nieznanych jeszcze powodów została przeniesiona do odległej przyszłości i obdarzona nieśmiertelnością. Tą postacią okazuje się Thorn, która wcześniej stoczyła walkę ze Suicide Squad, a także zdążyła niedawno zadebiutować u Briana Bendisa na kartach ACTION COMICS.


*Snyder i Tynion ponownie ogólnikowo, bezspoilerowo o JUSTICE LEAGUE #30 - sprawdź.

A tutaj pełne spoilery.

*Po zakończeniu pracy nad HARLENN, Stjepan Sejic zajmie się tworzeniem nowego komiksu, gdzie pierwsze skrzypce grać będzie Poison Ivy. Rysownik/scenarzysta chce ukazać nowy origin tej postaci, a więcej szczegółów dowiemy się zapewne w kolejnych miesiącach.


*Marc Guggenheim (producent wykonawczy ARROW) pracuje nad tajnym, komiksowym projektem dla DC.

*Twórcy serii RWBY opowiadają o swoim nowym komiksie, który rozbudowuje świat znany z animacji produkowanej przez firmę Rooster Teeth - klik. #1 w formie cyfrowej ukazał się w minioną środę, zaś od października będzie można zbierać serię w wersji papierowej.

*HIGH LEVEL #6 znów załapało drobne opóźnienie i według zapewnień DC ma się ukazać 18 września. Wydawnictwo cały czas zapewnia, że jest to jedynie finał pierwszego story arcu, a nie całej serii.

*Scot Eaton (ołówek) oraz Wayne Faucher (tusz) zastąpią Jesusa Merino i zilustrują WONDER WOMAN #79, natomiast #78 gościnnie narysuje duet Tom Derenick/Trevor Scott.

*Wszyscy zainfekowani przez Batmana Who Laughs bohaterowie, czyli członkowie jego Secret Six, zostali potwierdzeni na tym filmiku.

*DC wycofało z zapowiedzi IZOMBIE BOOK ONE, który to komiks miał zbierać pierwsze 12 zeszytów serii plus oba annuale. Nie wiadomo, czy i w jakiej formie komiks ten pojawi się w przyszłym roku. Zrezygnowano również z DC MODER CLASSIC ALL-STAR SUPERMAN HC, ale za to dzieło Morrisona i Quitely'ego ma się pojawić jeszcze w tym roku w miękkiej okładce i pod szyldem DC Black Label.

*Clay Mann prezentuje grafikę z komiksu BATMAN/CATWOMAN:*Mały błąd, ale który mógł niektórych zainteresowanych kupnem wprowadzić w błąd. TITANS: BURNING RAGE #1 oraz #2 nie zwierają materiału z walmartowego TITANS GIANT, tylko z TEEN TITANS GIANT. W zapowiedziach dalszych numerów skorygowany już ten błąd.

*Trudno w to uwierzyć, ale DOOMSDAY CLOCK #11 został już wydrukowany i trafi do sprzedaży w najbliższą środę! Na dowód Gary Frank wrzucił na twittera poniższą fotkę:


*Zamówienia na SHAZAM! #9-#11 zostały anulowane i zeszyty zostaną ponownie wprowadzone do preorderów. Najwcześniej 9 zeszyt ukaże się w grudniu.

*W 1999 Chuck Dixon, Scott Beatty oraz Butch Guice dostali za zadanie stworzyć komiksową adaptację filmu WILD WILD WEST z Willem Smithem w roli głównej. Rysunki do pierwszego zeszytu mini serii były już w połowie gotowe, kiedy zapadła decyzja o anulowaniu projektu. Wszystko przez nie wyrażenie przez Smitha zgody na wykorzystanie swojego wizerunku w komiksie. DC nie zdecydowało się na to, aby stworzyć adaptację, w której wiodąca postać wyglądałaby zupełnie inaczej, niż w filmie.


*I na koniec smutna wiadomość. W wieku 64 zmarł na raka Tom Pattison, który od wielu lat pracował w dziale księgowości DC.

*28 sierpnia w USA ukazały się:
Action Comics #1014,
Batgirl #38,
Batman Beyond #35,
Batman Curse Of The White Knight #2 (z 8),
Batman/Superman #1,
Batman Who Laughs HC, $29.99
Books Of Magic #11, $3.99
Detective Comics #1010,
Dial H For Hero #6 (z 12),
The Flash #77,
Freedom Fighters #8 (z 12),
Harley And Ivy Meet Betty And Veronica TP,
Harley Quinn Breaking Glass TP (DC Ink),
House Of Secrets #92 (Facsimile Edition),
Injustice 2 Volume 5 TP,
Justice League #30,
Justice League Dark #14,
Martian Manhunter #8 (z 12),
Orion By Walter Simonson Volume 2 TP,
Powers Volume 6 TP (New Edition),
Red Hood Outlaw #37,
Superman #14,
Superman Of Smallville TP (DC Zoom),
Tales Of The Batman Gerry Conway Volume 3 HC,
The Terrifics #19,
Watchmen TP (New Edition),
Wonder Woman #77.

Dawid Scheibe i Damian 'Damex' Maksymowicz

Źródło: Newsarama, BleedingCool, CBR

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza