sobota, 17 sierpnia 2019

CBN: Comic Book News #273


W tym tygodniu pojawiło się trochę więcej ciekawych informacji ze świata komiksów DC, co jest miłą odmianą po ostatnim okresie posuchy. Poniżej znajdziecie kilka nowych grafik, trochę zapowiedzi przyszłych wydarzeń w DCU, standardowe już opóźnienia serii SHAZAM! oraz kwestię dalszych losów Hala Jordana pod batutą duetu Morrison/Sharp. Zapraszamy!

*DC potwierdziło, że THE GREEN LANTERN #12 będzie ostatnim numerem. ALE Morrison i Sharp już wcześniej mówili, że planują tworzyć serię zgodnie z formułą serialową i pierwszy rok TGL to tak naprawdę dopiero pierwszy sezon.Już w styczniu ruszy trzyzeszytowa mini seria, kontynuująca wątki TGL. GREEN LANTERN: BLACKSTARS zilustruje Xermanico. Wydarzenia w TGL #12 mają doprowadzić do wymazania z historii istnienia Zielonych Latarników. Więcej dowiemy się, wraz z premierą #12, zaplanowaną na październik. Opis serii GL: BLACKSTARS znajdziecie tutaj.*Brian Michael Bendis oznajmił, że szeregi Legionu Superbohaterów uzupełnią m.in. Golden Lantern, Monster Boy, czy też znany, ale zupełnie nowy - Dr. Fate.


*W listopadzie ukażą się kolejne dwa one-shoty z linii TALES FROM THE DARK MULTIVERSE, czyli mrocznego podejścia do klasycznych eventów DC.BLACKEST NIGHT

Tim Seeley i Kyle Hotz opowiedzą alternatywną wersję historii, w której to Czarni Latarnicy wyszli zwycięsko ze starcia Korpusów. 23 dni po katastrofie, po części Biały, a po części Czarny Latarnik Sinestro powraca jako Limbo Lantern, ostatnia nadzieja świata. Uwięziony pomiędzy życiem a śmiercią ocali uniwersum lub zakończy swój żywot, ale żadnej z tych rzeczy nie da rady zrobić sam. Na pomoc przybędą Dove, Lobo i Mister Miracle.

INFINITE CRISIS

James Tynion IV, Aaron Lopresti i Matt Ryan wezmą na warsztat komiks, którego zarzewiem była śmierć Teda Korda/Blue Beetle'a z ręki Maxwell Lorda. W tej wersji, to Kord zabił Lorda, a łańcuch wydarzeń, który tym samym zapoczątkował wpłynął zarówno na Justice League, jaki i jego najlepszego przyjaciela Boostera Golda. Starając się zapobiec kryzysowi Ted stał się jego katalizatorem.


*Kolejny tydzień i kolejna obsuwa. SHAZAM! #7 ma nową datę premiery: 18 września. Zapewne w kolejnej odsłonie CBN będziemy mogli ponownie napisać o tej serii i jej niekończących się opóźnieniach.

*We wrześniowym YOUNG JUSTICE #8 mamy poznać nowy pseudonim Tima Drake'a. Za to już teraz, dzięki ujawnieniu listopadowej okładki #10, możemy zobaczyć jego nowy kostium:


*Tom Derenick i Trevor Scott przejmą stronę graficzną WONDER WOMAN #78.

*EVENT LEVIATHAN #3 udowodnił, że jeden z głównych podejrzanych do bycia Leviathanem jednak nim nie jest. Newsarama rozkminia, kto zatem może kryć się pod maską - klik.

*Egmont przesunął daty premier większości wrześniowych komiksów na 2 października. Przedpremierowo komiksy mają być dostępne na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi pod koniec września.

*BATMAN: WHITE KNIGHT PRESENTS VON FREEZE to tytuł one-shotu osadzonego w "Murphyverse", czyli świecie znanym z kart komiksu BIAŁY RYCERZ. Scenariusz oczywiście napisze Sean Gordon Muprhy, ale rysunki wykona ktoś inny - Klaus Johnson. Okładka prezentuje się następująco:*Greg Capullo podpisał nowy kontrakt z DC i pracuje nad nowym projektem ze Scotten Snyderem. BATMAN: LAST KNIGHT ON EARTH miało być ich ostatnim wspólnym bat-komiksem, więc możemy spodziewać się nie batmano-centrycznej historii.

*Tim Seeley, Dan Fraga i Richard Friend pracują nad 6-oczęściową mini serią HE-MAN AND THE MASTERS OF THE MULTIVERSE.


Anti-Eternia grozi zniszczeniem całego multiwersum. Tylko jedna osoba może pomóc He-Menowi ocalić całe istnienie: książę Keldor, czarownik który stał się Szkieletorem. Możemy spodziewać się różnych znanych fanom wersji He-Mana.

*W listopadzie przyjrzymy się czwórce zarażonych przez Batmana, który się śmieje. Będący najgorszymi wersjami samego siebie Shazam i Blue Beetle otrzymają własne one-shoty, z kolei historie z " odwróconymi " Hawkmanem i Supergirl znajdą się w zeszytach ich regularnych serii.

Pozostała dwójka Secret Six to Jim Gordon (vide finał mini serii BATMAN WHO LAUGHS) oraz Donna Troy (jeszcze oficjalnie nie potwierdzona) i one-shoty z ich udziałem ukażą się w grudniu. Wszyscy uśpieni agenci Batmana, który się śmieje zostaną ujawnieni w BATMAN/SUPERMAN #4.


THE INFECTED: KING SHAZAM! #1
Sina Grace i Joe Bennett.
Heros, którego duszą zawładnął mrok ma coś do udowodnienia starej gwardii.

THE INFECTED: SCARAB #1
Dennis "Hopeless" Hallum i Freddie E. Williams II.
Historia herosa walczącego z konsumującym go od środka złem, cenę za tę walkę zapłacą jego bliscy.

HAWKMAN #18
Robert Venditti, Pat Olliffe i Tom Palmer.

SUPERGIRL #36
Marc Andreyko, Eduardo Pansica i Julio Ferreira.


*Ram V zastępuje Joelle Jones w pisaniu scenariusza do CATWOMAN #14 - 15. W zeszytach tych Selina, która od przybycia do Villa Hermosa mocno zaakcentowała swoją obecność, musi stawić czoła lokalnym rodzinom przestępczym. Spróbuje przy okazji skraść coś bardzo cennego, ale ten sam obiekt jest celem wielu innych przestępców. Catwoman stara się odnaleźć, zaadoptować i uporządkować życie prywatne w Villa Hermosa, które staje się dla niej nowym domem.


Pochodzący z Indii twórca, który zadebiutował w DC na łamach zeszłorocznego BATMAN SECRET FILES #1, pracuje aktualnie nad innymi projektami dla wydawnictwa, o których na razie nie może nic konkretnego powiedzieć. Prawdopodobnie będzie to coś związanego z Batmanem.

*Przykładowe strony z albumu BATMAN: THE DEFINITIVE HISTORY OF THE DARK KNIGHT IN COMICS, FILM AND BEYOND. Ten ilustrowany przewodnik po świecie Mrocznego Rycerza ukaże się w twardej oprawie w październiku, liczyć będzie 400 stron i kosztować 75$.

*Nominacje do Harvey Awards 2019, gdzie tym razem DC załapało się do tylko jednej z sześciu kategorii - szczegóły.

*Trailer powieści graficznej HARLEY QUINN: BREAKING GLASS, która premierę będzie miała we wrześniu:


*W przyszłym roku DC planuje wydać między innymi takie komiksy:

THE JOKER: 80 YERAS OF THE CLOWN PRINCE OF CRIME, OMEGA MEN BY TOM KING: DELUXE EDITION, SUPERMAN: THE GOLDEN AGE vol. 5, DOOM PATROL: THE SILVER AGE vol. 2, DC FIRST ISSUE SPECIAL Jacka Kirby'ego, SHAZAM! THE WORLD'S MIGHTIEST MORTAL vol. 2, GREEN ARROW: YEAR ONE DELUXE EDITION, a także z okazji premiery filmu - WONDER WOMAN 1984 COMPANION.

*Opisy i przykładowe plansze pierwszego rzutu sierpniowych nowości Egmontu - klik.

*Neil Gaiman wspomina o planach crossover BATMAN/MEDIEVAL SPAWN, który nigdy nie powstał - szczegóły.

*Nowa okładka do SUPERGIRL #33, którą wykonał Kevin Maguire:


Poprzednia okładka, podobnie jak ta do SUPERMAN #14 posiadała baner "Year of The Villain", co było sprzeczne z zawartością tych zeszytów, gdyż nie były one powiązane z tym eventem. DC postanowiło przesunąć premierę obu komiksów odpowiednio o dwa i trzy tygodnie.

*14 sierpnia w USA ukazały się:

Black Hammer Justice League Hammer Of Justice #2 (z 5),
Batman And The Outsiders #4,
Batman Teenage Mutant Ninja Turtles II TP,
Batman Universe #2 (z 6),
Catwoman #14,
Collapser #2 (z 6),
Detective Comics #1009,
Event Leviathan #3 (z 6),
The Flash #76,
Hawkman #15,
Hitman's Greatest Hits TP,
House Of Whispers #12,
Joker The Bronze Age Omnibus HC,
Justice League Odyssey #12,
Justice League Of America The Last Survivors Of Earth TP,
Sideways Volume 2 Rifts And Revelations TP,
Suicide Squad Volume 8 Constriction TP,
Supergirl #33,
Superman #14,
Titans Burning Rage #1 (z 7),
Wonder Woman #76,
Wonder Woman The Golden Age Volume 3 TP.

Damian Maksymowicz & Dawid Scheibe

Źródło: Newsarama, BleedingCool, CBR

2 komentarze:

  1. Hehe, dobrze, że z Shazamem nie zrobili tak jak z Hawkmanem i Supergirl i wypuszczają 1-shot. Inaczej pewnie nigdy byśmy się tego zeszytu nie doczekali :)

    Pozdrowienia dla DCM!

    OdpowiedzUsuń
  2. Jakby pisał Johns lub rysował Frank to na pewno ;) Dzięki, piąteczka :)

    OdpowiedzUsuń