poniedziałek, 26 sierpnia 2019

DC TV Series News #117

W ubiegłym tygodniu sporo się działo, jeśli chodzi o serialowe rzeczy, lecz nie ma co ukrywać - to Marvel pozamiatał, a DC siedziało sobie cichutko gdzieś na boku. Wspomniałem wcześniej o odejściu dwojga aktorów z obsady LEGENDS OF TOMORROW (dokładnie TUTAJ), zaś dziś przyjrzymy się pozostałym informacjom. Zaczniemy od serialu, który został niedawno skasowany.
I to najwyraźniej skasowany permanentnie. Przez jakiś czas showrunner serialu KRYPTON pisał w mediach społecznościowych, że szuka serialowi nowego domu, lecz niedawno opublikował post, w którym pożegnał się z ekipą serialu i życzył im powodzenia w dalszej ścieżce kariery. Przy okazji ujawnił jak miała wyglądać jedna z początkowych scen trzeciego sezonu.

Otóż mieliśmy przenieść się na Ziemię i zobaczyć scenę, w której młody chłopak wsiada do szkolnego autobusu i praktycznie z miejsca jest prowokowany do bijatyki przez innego młodzieńca. "Quiet boy" postanawia nie walczyć i opuszcza pojazd, a za jakiś czas odbiera go ojciec. Ten tłumaczy synowi, że nie można tak postępować i zawozi go do domu jego przeciwnika po to, by obaj się pogodzili. Tam jednak dochodzi do niespodziewanych wydarzeń, ponieważ młodzieniec podaje rękę swojemu oprawcy, a ten... zabija go przy użyciu laserowego wzroku. Chwilę potem ginie także jego ojciec i jak się okazuje, zabija go Brainiac (wyglądający jak człowiek). Z kolei chłopiec z laserowym wzrokiem okazuje się być porwanym Jor-Elem, który jest przekonany iż Brainiac to jego ojciec.

Cameron Welsch dodał także, że planowany spin-off o Lobo wbrew podawanym informacjom nie został skasowany i należy się spodziewać kolejnych informacji już wkrótce.

Źródła: 1, 2 i 3
-----------------------------------------------------------------------------
Stephen Amell długo bezrobotny po ARROW nie będzie. Ogłoszono bowiem, że zagra on w serialu "Heels", który będzie opowiadał o wrestlerach. Aktor kilkukrotnie występował na ringu, więc temat zna od podszewki. Dołączy tam do niego Cody Rhodes, który w przygodach Zielonej Strzały wcielił się w postać Dereka Sampsona w sezonie 5 i 7.

Pojawiło się zdjęcie z premierowego odcinka ósmego sezonu i od razu ktoś z poprzednich sezonów wróci na ekran.
Zarówno Amell jak i Marc Guggenheim potwierdzili w wywiadach, że ósmy sezon był planowany jako ostatni jeszcze zanim ogłoszono serialowy Kryzys. Odnieśli się tym samym do plotek, że to seria siódma pierwotnie miała być finałowa.

Ponadto wygląda na to, że nie tylko THE FLASH będzie mocno skupiony na tegorocznym, serialowym crossoverze. Obsada serialu ARROW podzieliła się niedawno kilkoma ciekawostkami i tak na przykład Amell powiedział, że odcinek 7x22 można uznać za finał całości, bo ósmy sezon ma być czymś, co określił mianem "event season". Katie Cassidy Rodgers powiedziała z kolei, że prawdopodobnie zobaczymy team-up Black Siren i Green Arrowa, mający na celu ocalenie całego multiwersum. David Ramsey po raz kolejny zapytany o to czy John Diggle ostatecznie okaże się Green Lanternem odpowiedział tajemniczo, że "fani będą zadowoleni".

Źródła: 1, 2, 3 i 4
-----------------------------------------------------------------------------
Przy okazji, Katie Cassidy Rodgers (Black Siren z ARROW) chyba nie chce za szybko stracić pracy przy Arrowverse, więc pochwaliła się, że podsunęła włodarzom CW pomysł na serial BIRDS OF PREY. Najprawdopodobniej miałby to być serial z udziałem wszystkich Kanarków z ARROW i okolic, zaś sama aktorka chciałaby zająć się nie tylko graniem w serialu, ale także jego produkcją oraz reżyserią niektórych epizodów.

Źródło: 1
-----------------------------------------------------------------------------
Tak prezentuje się grafika promocyjna drugiego sezonu TITANS. Moim zdaniem Deathstroke nadal bardziej wygląda jak Deadshot, ale co tam. Pojawiło się też kilka fotografii z otwarcia nowej serii.
A oto opis drugiego sezonu produkcji.

In season two, following the aftermath of their encounter with Trigon, Dick reforms the Titans. Under his supervision in their new home at Titans Tower, Rachel, Gar and Jason Todd train together to hone their hero abilities and work together as a team. They are joined by Hank Hall and Dawn Granger aka Hawk and Dove and Donna Troy aka Wonder Girl. Although these original Titans attempt to transition into a regular life, when old enemies resurface everyone must come together to take care of unfinished business. And as this family of old and new Titans – including Conner Kent and Rose Wilson – learn to co-exist, the arrival of Deathstroke, brings to light the sins of the old Titans which threaten to tear this new Titans family apart once more.

Dowiedzieliśmy się także, że do obsady serialu dołączyła kolejna osoba. Michael Mosley, którego być może kojarzycie z Internetowego, krótkometrażowego filmu "Fear the Walking Dead: Passage" lub serialu "Hoży doktorzy" wcieli się w Doktora Lighta.

Źródła: 1, 2, 3 i 4
-----------------------------------------------------------------------------
Z kolei Sam Littlefield dołączył do obsady BATWOMAN jako niejaki Mouse, który jest członkiem gangu Alice. Jest najprawdopodobniej serialowy odpowiednik komiksowej postaci o ksywce Dormouse, która pojawiła się w paru komiksach na krzyż (po dwa numeru JACK OF FABLES i FAIREST z DC Vertigo).

Źródło: 1
-----------------------------------------------------------------------------
Co tam na planie Y: THE LAST MAN? Ano po tym, jak ujawniono iż w pilotowym odcinku w rolę Ampersanda wcieliła się żywa małpka kapucynka, organizacja PETA (taka grupa ćwoków, która myśli że ochrania zwierzęta) z miejsca oskarżyła producentów serialu o... w sumie nie wiem o co. Zmuszanie zwierzęcia do pracy? Znęcanie się nad nim? Pajacom z PETA proponuję zajrzeć do Zakopanego, z naciskiem na drogę do Morskiego Oka.

Źródło: 1
-----------------------------------------------------------------------------
Zajawka finału sezonu YOUNG JUSTICE: OUTSIDERS
-----------------------------------------------------------------------------
Natomiast TUTAJ zajawka animowanych przygód HARLEY QUINN.
-----------------------------------------------------------------------------
W obecnym tygodniu wyemitowane zostaną: 
   
- PENNYWORTH 1x06
- PREACHER 4x05
- YOUNG JUSTICE 3x24
- YOUNG JUSTICE 3x25
- YOUNG JUSTICE 3x26 (finał sezonu)
-----------------------------------------------------------------------------
Na koniec jak zwykle wyniki oglądalności:
    
PENNYWORTH 1x05 - no cóż, Epix nie dzieli się wynikami oglądalności. Te i tak byłyby trudne do obliczenia, ponieważ serial ten i tak najpierw debiutuje na serwisie VOD owej stacji.
   
PREACHER 4x04 - około 544 000 widzów (spadek o 1,63%)
    
TEEN TITANS: GO! 5x46 - około 420 000 widzów (spadek o 24,79%)
     
YOUNG JUSTICE 3x23 - podobnie jak w przypadku innych serwisów streamingowych, także i DC UNIVERSE nie ujawnia wyników oglądalności.
---
Zebrał i uporządkował
Krzysztof Tymczyński

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz