sobota, 17 sierpnia 2019

Cudu nie było - KRYPTON i LOBO anulowane przez stację SyFy. DC UNIVERSE przejmie?

Kilkukrotnie wspominałem na łamach "DC TV Series News", że stacja SyFy przedłuża swoje seriale albo od razu, albo też wcale. Reguła potwierdziła się ubiegłej nocy i po 10 tygodniach ciszy ogłoszono kasację serialu KRYPTON oraz jego planowanego spin-offu o Lobo.
Powodem są oczywiście niskie wyniki oglądalności. Pomimo stosunkowo dobrych ocen krytyków, SyFy nie było usatysfakcjonowane widownią rzędu 400 tysięcy, a więc blisko czterokrotnie niższą, niż w przypadku sezonu pierwszego. Tym samym KRYPTON dołączył do wcześniej skasowanych "Deadly Class" oraz "Happy!", co oznacza, że w ofercie stacji SyFy nie ma obecnie żadnego serialu opartego na postaciach komiksowych.

Oczywiście kasacja KRYPTON oznacza także zgon planowanego spin-offu, który miał opowiadać o Lobo. Projekt ten został automatycznie zarzucony.

Istnieje jednak opcja, że KRYPTON doczeka się przejęcia przez platformę DC UNIVERSE, która dzięki dobrej współpracy z SyFy emitowała na swoich łamach pierwszy sezon produkcji, a także wkrótce zaprezentuje abonentom sezon drugi. Jeśli pojawi się jakaś informacja na ten temat, niezwłocznie ją Wam przekażemy.

Źródła: 1 i 2

1 komentarz: