piątek, 23 sierpnia 2019

DC Movieverse News #130

Tym razem przez ostatnie dwa tygodnie nie było tak paskudnie mało newsów filmowych jak poprzednim razem i oczywiście większość z nich dotyczyła filmu JOKER. dziś jednak przewrotnie zacznę od krótkiej informacji na temat ekranizacji komiksu DC, która może przejść przez nasze kina szerzej niezauważona.
Parę dni temu wspomniałem na naszym profilu na Facebooku, iż polscy tłumacze tytułów filmów znów dali o sobie znać i w efekcie THE KITCHEN trafi na ekrany naszych kin jako KRÓLOWE ZBRODNI. Zwiastuny nie wyglądają źle, ale warto podkreślić, że na znanym i lubianym Rotten Tomatoes film w chwili obecnej doczekał się aż 158 ocen krytyków i tylko 22% z nich jest pozytywne. Nieco łagodniej ocenili film widzowie - na ponad dwa i pół tysiąca ocen aż 68% jest dobrych. Jak zwykle jednak zachęcamy do wybrania się do kin i wyrobienia sobie własnego zdania. KRÓLOWE ZBRODNI bowiem wyświetlane są w Polsce właśnie od dzisiaj.

Tiffany Haddish - jedna z członkiń głównej obsady filmu - wypowiedziała się przy okazji, że z chęcią zagrałaby w filmie z Wonder Woman. Ma nawet wymarzoną postać, którą jest Nubia - porwana przez Marsa siostra Diany.

Źródła: 1 i 2
-----------------------------------------------------------------------------
Dotychczasowe podejrzenia stały się faktem, aczkolwiek chyba nie możemy mówić o zaskoczeniu. Film JOKER Todda Phillipsa otrzymał w USA rating R, co oznacza iż jest on uznany za skierowany do osób pełnoletnich, ze względu na przemoc, język, nagość i nietypowe zachowania.

Box Office Pro przedstawiło swoje oczekiwania wobec finansowego otwarcia filmu. Jak podano, podczas weekendu otwarcia w USA film powinien zarobić pomiędzy 60 i 90 milionów dolarów oraz około 175 milionów dolarów podczas całego czasu wyświetlania w kinach. Gdyby oczekiwania te się sprawdziły, JOKER zaliczyłby lepsze otwarcie niż LIGA SPRAWIEDLIWOŚCI i podobne co AQUAMAN. To jednak wciąż jedynie spekulacje.

Todd Phillips powiedział w kolejnym wywiadzie, że jeśli film odniesie sukces i Joaquin Phoenix by tego chciał, to on jest gotowy zająć się kontynuacją JOKERA.

Sam Phoenix ujawnił, że śmiech Jokera wzorował na tym jak robią to osoby cierpiące na paragelię - chorobę polegającą na niekontrolowanych i silnych atakach śmiechu właśnie.

Tymczasem Marc Maron, który w JOKER wcieli się w rolę agenta Arthura Flecka, dość mocno niepochlebnie wypowiedział się o filmach na podstawie komiksów. Jak to ujął, "nie jest dzieckiem, a te filmy są przede wszystkim dla dorosłych dzieciaków". Ciekawe zatem dlaczego przyjął rolę w filmie z gatunku, którego zwyczajnie nie lubi?

Źródła: 1, 2, 3, 4 i 5
-----------------------------------------------------------------------------
Niemiecki aktor i komiks Flula Borg dołączył do obsady THE SUICIDE SQUAD Jamesa Gunna. Podobnie jak w wielu poprzednich przypadkach, także i szczegóły jego roli nie zostały podane. Plotki sugerują, że będzie on obiektem westchnień kogoś z głównej obsady.

Sean Gunn, brat Jamesa, powiedział w wywiadzie iż przeczytał scenariusz do filmu i uważa, że widzów czeka bardzo szalony film i nie dziwi się, że jego brat tak cieszy się na myśl o rozpoczęciu prac na planie.

Sam James Gunn został podobno zasypany na mediach społecznościowych prośbami fanów, aby w jego filmie pojawił się choćby na moment Batman. Twórca odpowiedział jednak, że nic takiego nie będzie miało miejsca.

Źródła: 1, 2 i 3
-----------------------------------------------------------------------------
Chad Stahelski, reżyser filmu "John Wick", dołączył do grona twórców filmu BIRDS OF PREY. Zajmie się on reżyserią dokręcanych scen akcji. Początkowo prace na planie filmu trwały od stycznia do kwietnia tego roku, lecz z czasem zdecydowano o konieczności dokrętek, które powinny mieć miejsce mniej więcej teraz.

Źródło: 1
-----------------------------------------------------------------------------
Problemy na planie filmu AQUAMAN 2? Jason Momoa dość emocjonalnie wypowiedział się w mediach społecznościowych na temat planów budowy na jego rodzinnych Hawajach ogromnego teleskopu i stwierdził, że będzie protestować na miejscu tak długo jak tylko jest to możliwe, nawet za cenę nie pojawienia się na planie kontynuacji hitu DC. Protest kolegi poparł także Ezra Miller.

Nieco wcześniej Jasom Momoa ujawnił także, że widział tak zwany "Snyder's Cut" filmu LIGA SPRAWIEDLIWOŚCI. Całość opatrzył wymownym hasztagiem #luckymesuckforu :)

Źródła: 1 i 2
-----------------------------------------------------------------------------
Skoro już wspomniałem Ezrę Millera, to ten podczas pobytu w Korei Południowej potwierdził raz jeszcze, że solowy film THE FLASH lada moment wreszcie <hehe> przyspieszy. Według najnowszych pogłosek, reżyser filmu "To" i "To: Rozdział 2" Andy Muschietti jest mocnym kandydatem na zajęcie się przygodami Szkarłatnego Speedstera.

Źródło: 1
-----------------------------------------------------------------------------
Wyciekło zdjęcie z planu WONDER WOMAN 1984 prezentującewojowniczkę w stroju bojowym. Zasugerowano przy okazji, że należy ona do Bana-Mighdall, które w komiksach było długo zaginionym plemieniem Amazonek.
Źródło: 1
-----------------------------------------------------------------------------
I na koniec: ujawniono dodatki, jakie znajdą się na wydaniu Blu-ray i 4K filmu animowanego WONDER WOMAN: BLOODLINES. I tak będą to:
  • DC Showcase: Death (krótkometrażówka)
  • The Cheetah: Ferocious Archenemy (dokument o przeciwniczce Diany)
  • Zapowiedź filmu SUPERMAN: RED SON
Źródło: 1
---
Zebrał i uporządkował
Krzysztof Tymczyński

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza