poniedziałek, 19 sierpnia 2019

DC TV Series News #116

Kolejny tydzień za nami i pojawiło się kilkanaście wartych wspomnienia, serialowych newsów. Nie są to jakieś niesamowicie istotne newsy, za wyjątkiem wspomnianej już kasacji serialu KRYPTON, o której to pisaliśmy TUTAJ. Dziś tradycyjnie rozpocznę od serialowego Kryzysu.
Eric Wallace, który jest showrunnerem szóstego sezonu serialu THE FLASH ujawnił w jednym z wywiadów, że serialowy crossover obejmie przygody Barry'ego Allena znacznie mocniej, niż dotychczas było to teasowane. Cały szósty sezon ma być znacznie odmienny od tego, do czego przyzwyczaili się widzowie. "Głównych" wrogów ma być co najmniej dwóch, ale wątki nawiązujące do Kryzysu mają być istotne zarówno przed jak i po emisji serialowego wydarzenia. Epizody 3-5 nowej serii mają wyjaśnić widzom na przykład dlaczego Bloodwork został wybrany na złoczyńcę pierwszej połowy akurat tego sezonu.

Oprócz tego wspomniano, że w nowych odcinkach pojawi się między innymi przyszła Sue Dibney.

Tymczasem pojawiła się plotka, jakoby w crossoverze seriali CW mieli się pojawić Tytani z produkcji DC UNIVERSE. O ile większość tego typu doniesień szybko zostaje spuszczona w kiblu, tak tym razem wydano oficjalne oświadczenie, że nic takiego nie będzie miało miejsca.

Natomiast co do innych plotek, to atmosferę ostatnio podgrzali odrobinę Tom Welling i Kevin Conroy. Jeden z nich zasugerował w komentarzu na swoim koncie na Instagramie że nie jest wykluczony jego udział w Kryzysie, zaś Conroy podlinkował Marka Hamilla w komentarzu na Twitterze pod postem o tym, że byłoby fajnie gdyby pojawił się on na ekranie jako Joker.

Źródła: 1, 2, 3 i 4
-----------------------------------------------------------------------------
Z kolei na planie finałowego sezonu ARROW dzieje się sporo i niektóre rzeczy brzmią co najmniej dziwacznie. Charlie Barnett, który w linii czasowej z 2040 roku wciela się w Johna Diggle'a Juniora przypadkiem powiedział w wywiadzie coś co sugeruje, że wydarzenia z futurospekcji tak naprawdę... nie należą do kontinuum Arrowverse. Gdy jednak połapał się co chlapnął, zaczął odmawiać odpowiadania na pytania dotyczące dalszych szczegółów.

John Barrowman powróci w finałowym sezonie jako Malcolm Merlyn. Nie jest to zaskakująca wiadomość, ponieważ wcześniej ogłoszono już kilku martwych złoczyńców, którzy epizodycznie wrócą w finałowych odcinkach serialu.

Colton Haynes, czyli serialowy Roy Harper, napisał na Twitterze, że decyzja o ograniczeniu jego roli w finałowej odsłonie serialu nie należała do niego. Zapewnił jednak, że jego postać pojawi się w nowym sezonie.

Sam Stephen Amell z kolei wrzucił na Twittera zdjęcie, które na szybko ocenzurował. Prawdopodobnie widzimy na nim Olivera Queena w kostiumie z pierwszego sezonu serialu.
I wreszcie głos zabrał Marc Guggenheim, który powiedział iż ma pewien pomysł na scenę zamykającą cały serial, ale jest ona tak trudna do nakręcenia, kosztowna i logistycznie trudna, że nie jest wykluczone iż nie da się jej zrealizować. Jeśli CW ostatecznie odrzuci jego projekt w tej sprawie, po zakończeniu emisji serialu Guggenheim wrzuci jej scenariusz do sieci.

Źródła: 1, 2, 3, 4 i 5
-----------------------------------------------------------------------------
Pojawił się kolejny teaser serialu BATWOMAN. Tym razem skupia się on na postaci Alice.
-----------------------------------------------------------------------------
Ciekawostka. W jednym z odcinków kultowego serialu "Przyjaciele" Ross zaprzyjaźnił się z małpką kapucynką. Jak się okazuje, dokładnie ten sam zwierzak zagrał Ampersanda w pilotowym odcinku serialu Y: THE LAST MAN stacji FX. Niestety dalej nie ujawniono, czy małpka pojawi się w dalszych epizodach. Rozważane jest bowiem zastąpienie jej efektami specjalnymi.

Źródło: 1
-----------------------------------------------------------------------------
Ian Ziering, który w serialu SWAMP THING wcielił się w Blue Devila, zaczął nawoływać fanów skasowanego serialu do zorganizowania akcji podobnej do tej, która swego czasu przetoczyła się przez media społecznościowe po tym, jak FOX skasował serial LUCIFER. Aktor wierzy, że jest jeszcze szansa dla tej produkcji i nie rozumie, dlaczego jak dotąd stosunkowo niewiele osób przejęło się ową kasacją.

Źródło: 1
-----------------------------------------------------------------------------
Nieopublikowane dotąd zdjęcie Camerona Monaghana jako Jokera z GOTHAM.
Źródło: 1
-----------------------------------------------------------------------------
W obecnym tygodniu wyemitowane zostaną: 
   
- PENNYWORTH 1x04
- PREACHER 4x04
- TEEN TITANS: GO! 6x04
- YOUNG JUSTICE 3x23
-----------------------------------------------------------------------------
Na koniec jak zwykle wyniki oglądalności:
   
PREACHER 4x03 - około 553 000 widzów (spadek o 11,09%)
    
TEEN TITANS: GO! 6x03 - około 560 000 widzów (wzrost o 28,39%)
     
YOUNG JUSTICE 3x22 - podobnie jak w przypadku innych serwisów streamingowych, także i DC UNIVERSE nie ujawnia wyników oglądalności.
    
KRYPTON 2x10 - około 350 000 widzów (wzrost o 22,81%)
Na przestrzeni całego sezonu KRYPTON notował średnią oglądalność na poziomie wynoszącym około 408 tysięcy widzów, co stanowi spadek o 48,20% względem sezonu pierwszego. Nie powinna zatem nikogo dziwić decyzja o kasacji.
---
Zebrał i uporządkował
Krzysztof Tymczyński

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz