sobota, 24 sierpnia 2019

CBN: Comic Book News #274Skoro dziś sobota, to oczywiście czas na najświeższe, komiksowe podsumowanie tygodnia. Kilka wartych uwagi informacji, wyłapanych w sieci na przestrzeni minionych dni, znajdziecie poniżej.

*W najbliższą środę ukaże się JUSTICE LEAGUE #30, który poruszy wątki obecne w serii od #1 runu Snydera i Tyniona.Autorzy byli w kontakcie z Johnsem i Bendisem by skoordynować wydarzenia z tym, co będzie się działo w DOOMSDACY CLOCK i MILLENIUM. Seria JL będzie pomostem i pomoże wyjaśnić zmiany w uniwersum spowodowane działaniem Doktora Manhattana, powortem JSA, przyszłością Kamandiego itd. Snyder przyznał, że ma dalsze plany wobec Justice Society.


*Kolejne opóźnienia: YOUNG JUSTICE #8 ukaże się 11 września. Tego samego dnia ma zostać wydany HIGH LEVEL #6.

*G. Willow Wilson opuszcza jesienią serię WONDER WOMAN. Jest to osobista decyzja scenarzystki, która zajmie się teraz jednym ze swoich wymarzonych komiksowych projektów (co to będzie i w ramach jakiego wydawnictwa dowiemy się jesienią lub zimą).

Wilson, która zaczęła swój run od #58, opuści serię wraz z październikowym #81. Jej miejsce zajmie Steve Orlando, który miał już okazję gościnnie pisać przygody Wonder Woman w ramach Odrodzenia. stworzył zeszyty 51-55 oraz 73.

*Wśród rysowników BATMAN #77 znalazł się nie zapowiedziany wcześniej Mikel Janin. Newsarama spoilerowo o WTF momencie z najnowszego numeru - klik.

*Ósmy tydzień z rzędu mamy wątpliwą przyjemność wspomnieć o przesunięciu premiery SHAZAM! #7. Tym razem, nowy termin to 25 września.


Z kolei #8 ma się ukazać 9 października, a kolejne trzy zeszyty w trybie dwutygodniowym.

*Grayson ma swojego własnego Jokera, czyli spoilery z najnowszego zeszytu serii NIGHTWING.

*W tym tygodniu minęło 10 lat od czasu debiutu Stephanie Brown w roli Batgirl. Newsarama przeprowadziła wywiad z twórcami serii - Bryanem Q. Millerem i Lee Garbettem oraz z twórcą postaci Steph - Chuckiem Dixonem.

Miller powiedział, że halucynacje których doświadczyła Steph w wyniku działania Black Mercy zostałyby użyte w trzecim roku serii, gdyby nie nadejście New 52.


Wywiad możecie przeczytać tutaj.

Cały run Millera został jakiś czas temu wznowiony w dwóch tomach BATGIRL: STEPHANIE BROWN. Polecamy.

*Powieść graficzna TEEN TITANS: RAVEN doczeka się drugiego dodruku. Komiks stworzony przez duet Kami Garcia/Gabriel Picolo miał premierę 2 lipca i zyskał duże uznanie w oczach krytyków, jak i zwykłych czytelników.

*21 sierpnia w USA ukazały się:

Aquaman #51,
Batman #232 (Facsimile Edition),
Batman #77,
Batman Kings Of Fear HC,
Black Mask Year Of The Villain #1,
Curse Of Brimstone Volume 2 Ashes TP,
The Flash By Geoff Johns Volume 6 TP,
Grayson The Superspy Omnibus HC (New Edition),
Lucifer #11,
MAD Magazine #9,
Nightwing #63,
Pearl #12,
Sandman Volume 11 Endless Nights 30th Anniversary Edition TP,
Scooby-Doo Where Are You #100,
Superman Year One #2 (z 3),
Superman's Pal Jimmy Olsen #2 (z 12),
Teen Titans #33,
Watchmen International Edition TP (New Edition),
Wonder Woman Come Back To Me #2 (z 6),
Wonder Woman Year One Deluxe Edition HC.Damian Maksymowicz & Dawid Scheibe

Źródło: Newsarama, BleedingCool, CBR

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza