sobota, 27 lipca 2019

CBN: Comic Book News #270


W ostatnich dniach w komiksowym zakątku DC najzwyczajniej wiało nudą, stąd wyjątkowo ciężko było zebrać materiał na dzisiejszą odsłonę CBN. Poniżej znajdziecie "resztki" z San Diego Comic Con, kolejne opóźnienia serii SHAZAM!, spoiler z najnowszego ACTION COMICS, czy też trailer oraz plansze z ciekawie zapowiadającego się DEAR JUSTICE LEAGUE.

*Kilka informacji z panelu ze Scottem Sndyerem, który odbył się podczas tegorocznego SDCC:

W BATMAN: LAST KNIGHT ON EARTH #2 zobaczymy Speed Force Storms - klik.AMERYKAŃSKI WAMPIR powróci w 2020 roku. Akcja nowego rozdziału dzieje się w 1976 roku. Nie będzie to finał serii.

Pisanie powrotu JSA w JUSTICE LEAGUE to duże przeżycie dla Snydera.

Scenarzysta ma kilka pomysłów na historie z Supermanem.


*Dwie informacje wyłuskane z panelu poświęconego komiksom skierowanym do młodszych odbiorców :

Art i Franco pracują nad komiksem, w którym bat-złoczyńcy zmuszeni są żyć razem, coś w klimacie TINY TITANS.

Będzie kontynuacja DEAR JUSTICE LEAGUE w postaci DEAR SUPER VILLAINS.

*Dzień Batmana już 21 września, a z tej okazji DC przekaże retailerom darmowe egzemplarze dwóch zeszytów. Pierwszy z nich to BATMAN: NIGHTWALKER SPECIAL EDITION, zawierający fragment powieści graficznej autorstwa Stuarta Moore i Chrisa Wildgoose'a. Drugi zeszyt to THE BATMAN WHO LAUGHS SPECIAL EDITION, czyli przedruk one-shota, który ukazał się w 2017 roku w ramach DARK NIGHTS: METAL. Ten ostatni zeszyt posiadać będzie dodatkową, tekturową okładkę, z której będzie można wyciąć sobie kawałek maski noszonej przez tytułowego złoczyńcę:


*Mitch Gerards pokazał pierwsze grafiki z ogłoszonego przed kilkoma dniami komiksu ADAM STRANGE. Wskazują one na to, że akcja serii będzie osadzona w kontinuum DCU, po wydarzeniach z HEROES IN CRISIS.

*Kilka opóźnień, wśród których po raz kolejny bryluje seria SHAZAM!:

SHAZAM! #7 przesunięto o kolejny tydzień, tym razem na 28 sierpnia. #8 ma się ukazać 11 września, #9 - 25 września, zaś #10 - 9 października. Jak widać przynajmniej trzy z tych terminów wydają się na tyle nierealne, że należy wypatrywać ich szybkich korekt.


HIGH LEVEL #6 znowu się opóźni, a nowa data wydania to 28 dzień sierpnia.

BLACK MASK: YEAR OF THE VILLAIN SPECIAL #1 przesunięto z 14 na 21 sierpnia.

BATMAN VS RA'S AL GHUL #1 zamiast 21 sierpnia pojawi się 4 września.

*Są już znane pierwsze zapowiedzi zeszytów na listopad. Pełna listę DC opublikuje za miesiąc. Ujawniona część zapowiedzi zdradza tożsamości dwóch postaci zainfekowanych przez Batmana, który się śmieje. Szczegóły.

*Podczas wizyty w programie TV Setha Meyersa, Brian Michael Bendis zaprezentował grafikę, na której widać kompletny skład nowego Legionu Superbohaterów - klik.

*Spoiler z ACTION COMICS #1013:

Po tym, jak Thorn odmawia przyłączenia się do Leviathana, kobieta zostaje zaatakowana w swoim domu przez agentów tej organizacji. Superman przybywa na pomoc. Gdy próbuje zdjąć maskę jednego z napastników, całe pomieszczenie zostaje zalane niebieskim światłem, które towarzyszyło poprzednim atakom Leviathana. W jednej chwili zaskoczony eS zostaje teleportowany do Indii. Szybko wraca do Metropolis, ale po Leviathanie i Thorn nie ma śladu.


Clark Kent podejrzewa, że Leviathan nie jest zabójcą, tylko mógł wcześniej przenieść pozostałe organizacje (A.R.G.U.S., Spyral, D.E.O.) do innego miejsca. Dziennikarz chce, aby czytelnicy Daily Planet dowiedzieli się o tym odkryciu, ale Perry White się waha.

Tymczasem mająca problemy z utrzymaniem kontroli nad swoimi mocami Robinson Goode, dostaje propozycję od Lexa Luthora.

*Tom Taylor zaprzeczył plotkom, jakoby miał od przyszłego roku pisać nową serię z Green Arrowem oraz Black Canary w rolach głównych. Na razie nie wiadomo, jakie plany DC ma wobec Olivera Queena.

*Oficjalny trailer DEAR JUSTICE LEAGUE, który to komiks ukaże się 6 sierpnia:


Aż 29 stron z tej powieści graficznej znajdziecie natomiast w tym miejscu.

*DC anulowało wszystkie zamówienia na komiks STARGIRL BY GEOFF JOHNS TPB, który miał się ukazać we wrześniu. Być może ma to związek z tym, że w przyszłym roku nastąpi premiera serialu TV z tą bohaterką (nad którym pracuje Johns) i komiks zostanie wydany dopiero w okolicach emisji serialu.

*Liam Sharp rysuje jednego z nowych Green Lanternów w ramach DC Art Academy:


*SDCC: DC's Sunday Conversation panel z Danem DiDio - klik.

*24 sierpnia w USA ukazały się:

Action Comics #1013,
Batgirl #37,
Batman Beyond #34,
Batman Beyond Volume 5 The Final Joke TP,
Batman Curse Of The White Knight #1 (z 8),
Books Of Magic #10,
DC Universe The Bronze Age Omnibus By Jack Kirby HC,
Detective Comics #1008,
Dial H For Hero #5 (z 12),
The Flash #75,
Freedom Fighters #7 (Of 12),
Hellblazer Volume 21 The Laughing Magician TP,
House Of Whispers Volume 1 The Power Divided TP,
Justice League Dark #13,
Looney Tunes #250,
Martian Manhunter #7 (z 12),
Scooby-Doo Team-Up #49,
Terrifics #18,
Wonder Woman #75.

Dawid Scheibe & Damian 'Damex' Maksymowicz

Źródło: Newsarama, BleedingCool, CBR

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz