sobota, 7 października 2017

CBN: Comic Book News #170 - NYCC Special


*Najświeższe informacje z Nowego Jorku, tym razem dotyczące nowych komiksów, jakie ukażą się w ramach imprintów Vertigo oraz Young Animal.

*NYCC 2017: Vertigo/Young Animal Panel

Na początku przyszłego roku wystartują dwie nowe mini serie od Vertigo. Obie będą liczyły po sześć odsłon. Pierwsza z nich to MOTHERLANDS - scenariusz Si Spurrier, rysunki Rachael Stott. #1 ukaże się 31 stycznia 2018. Druga to DEATHBED - scenariusz Joshua Williamson, rysunki Riley Rossmo. #1 ukaże się 21 lutego 2018.

MOTHERLANDS to seria science-fiction, której akcja rozgrywa się w przyszłości. W tym świecie krążący po całym uniwersum łowcy nagród są największymi celebrytami. Łowczyni o imieniu Tab stanie przed szansą zgarnięcia największej nagrody w swoim życiu, ale aby wykonać zadanie będzie zmuszona do współpracy z najsilniejszym rywalem i zarazem najbardziej znanym łowcą - jej własną matką! Historia o tym, jak córka pragnie nawiązać relacje ze swoją apodyktyczną, narcystyczną matką.DEATHBED - dawny poszukiwacz przygód staje się samotnikiem, pustelnikiem i z własnej inicjatywy na wiele lat zaszywa się przed całym światem. Po 20 latach reporterka Valentine Richards dostaje za zadanie nakręcenie reportażu na jego temat, gdyż on sam tego pragnie. Kobieta niespodziewanie wpada w szalony, pełen przemocy oraz nadprzyrodzonych zjawisk świat.

Zarówno Williamson, jak i Rossmo należą do grona świeżo upieczonych ojców, co jak podkreślają ma pewne przełożenie na tworzoną przez nich wspólnie serię.

IMAGINARY FRIENDS Seeley określa jako "Z Archiwum X spotyka To".

John Ridley w ramach THE AMERICAN WAY ma okazję pokazać tę samą historię, co dziesięć lat temu, ale z zupełnie nowej perspektywy.

W lipcu z okazji 25-ciolecia istnienia Vertigo ukaże się specjalny album w twardej oprawie, który zawierać będzie zarówno zupełnie nowy, jak i starsze, znane historie z tego imprintu.

W przyszłym roku ukaże się nowa, sześcioczęściowa mini seria w ramach imprintu Young Animal. ETERNITY GIRL napisze Mags Visaggio, zaś zilustruje Sonny Liew. Będzie to historia nieśmiertelnej dziewczyny, która w pojedynku z największym wrogiem traci nagle kontrolę nad swoimi mocami. Nie jest tak naprawdę człowiekiem, nie posiada już fizycznej powłoki i popada w depresję. Jej największym pragnieniem jest... umrzeć. Aby tego dokonać zamierza zniszczyć całe uniwersum. Eternity Girl zobaczymy po raz pierwszy na kartach MILK WARS. Premiera w marcu 2018.MILK WARS to crossover pomiędzy DC oraz Young Animal, który rozegra się na początku przyszłego roku. Wprowadzeniem do tego wydarzenia będzie DOOM PATROL #12.

MILK WARS tworzyć będą następujące one-shoty:

JUSTICE LEAGUE/DOOM PATROL SPECIAL - Steve Orlando, Gerard Way oraz Aco. Premiera 31 stycznia 2018
SHADE THE CHANGING GIRL/WONDER WOMAN SPECIAL - Cecil Castellucci i Mirka Andolfo
MOTHER PANIC/BATMAN SPECIAL - Jody Houser i Ty Templeton
CAVE CARSON HAS A CYBERNETIC EYE/SWAMP THING SPECIAL - Jon Rivera i Landon Foss
DOOM PATROL/JUSTICE LEAGUE SPECIAL - Steve Orlando, Gerard Way oraz Aco?

Kolejne części ukazywać będą się w odstępie jednego tygodnia.

Poniżej okładka do pierwszego z wymienionych speciali autorstwa Franka Quitely, na której widnieje Milkman Man (albo Milk Man Man), czyli główny antagonista w tym evencie:Steve Orlando obiecuje, że w ramach MILK WARS zobaczymy nieznane aspekty świata Young Animal, Bogów, o których istnieniu nie mieliśmy pojęcia, a także Lobo bez wąsów.

Więcej: 1, 2

Różne grafiki zaprezentowane podczas panelu.

*Na razie tylko w czerni oraz bieli, ale już są dostępne do wglądu dwie przykładowe plansze z BATMAN: THE DEVASTATOR #1. Autorem rysunków Tony Daniel.

*Przykładowe plansze z THE JETSONS #1 autorstwa Piera Brito - zobacz.


Dawid Scheibe

Źródło: CBR, Newsarama.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz