niedziela, 15 października 2017

DC TV Series News #23

Za nami intensywny tydzień, jeśli chodzi o seriale z bohaterami DC. Na antenę powróciły tytuły od CW, zaś twórcy wszystkich seriali nie spoczywają na laurach i dalej informują nas o ciekawostkach dotyczących kolejnych epizodów. Jedna z najciekawszych dla mnie wieści dotyczy LEGENDS OF TOMORROW i to właśnie od tej produkcji tym razem zacznę.
Phil Klemmer - showrunner trzeciego sezonu LEGENDS OF TOMORROW - potwierdził niedawno w wywiadzie dla serwisu Rotten Tomatoes, że Matt Ryan ponownie wcieli się w rolę Johna Constantine. Nie chodzi tutaj o wspomnianą tydzień temu animację, lecz kolejny aktorski występ. Będzie miał on miejsce w dziewiątym i dziesiątym odcinku trzeciego sezonu LEGENDS. Chronologicznie rzecz będzie się działa zaraz po jego występie w czwartym sezonie ARROW, gdy pomógł przywrócić duszą Sarze Lance. Klemmer twierdzi, że pojawienie się maga na pokładzie Waveridera przyniesie widzom kilka niespodzianek.
Wszystko wskazuje na to, że będzie to tylko jednorazowy występ, a Constantine nie zastąpi któregoś z członków ekipy. Tymczasem pojawiły się pogłoski, że w składzie Legend pojawi się wakat. Victor Garber, który wciela się w postać Martina Steina - jedną z połówek Firestorma - postanowił opuścić produkcję i powrócić na deski teatru, by zagrać w powracającym na Brodway musicalu "Hello Dolly!". Jak dotąd nikt oficjalnie nie potwierdził tych informacji.

Kolejna zapowiedź trzeciego sezonu LEGENDS OF TOMORROW:
A także zbliżającego się odcinka:
Niestety, podobnie jak wszystkie seriale tego sezonu, Legendy powróciły z wynikiem oglądalności gorszym niż w ubiegłym roku. Oglądalność na CW wyniosła około 1 711 000 widzów, co stanowi spadek o 5,94% względem premiery drugiej serii. Jak się jednak przekonacie, spośród seriali Arrowverse LEGENDS OF TOMORROW i tak poradziło sobie najlepiej.

Źródła: 1, 2, 3 i 4
----------------------------------------------------------------------------------------------
O ile Thinker jest już oficjalnie potwierdzony jako główny przeciwnik Flasha w sezonie czwartym, pojawiają się pogłoski mówiące o tym, że nie on jeden będzie spędzał sen z powiek Barry'ego Allena w więcej niż jednym odcinku. Kilg%re, który technicznie rzecz ujmując jest samoświadomym wirusem komputerowym z innej planety, potrafiącym przybrać fizyczną postać. W komiksach zadebiutował w THE FLASH #3 z 1987 roku i często ścierał się z Wallym Westem. Ostatnio widziany w solowej serii CYBORG. Kilg%re na pewno pojawi się w jednym z nadchodzących epizodów serialu, lecz nie wiadomo czy nie odegra nieco większej roli niż pojedynczy villain tygodnia.

Jedna z zapowiedzi opublikowanych przez CW ujawniła wygląd Ralpha Dibny'ego oraz Breachera, ojca Gypsy. W tego drugiego wcieli się Danny Trejo.
Zapowiedź najbliższego odcinka:
Pierwszy odcinek czwartego sezonu THE FLASH zanotował oglądalność na poziomie  2 844 000, Nadal jest to zdecydowanie najwyższy wynik spośród seriali Arrowverse, lecz tutaj spadek jest już dwucyfrowy i wynosi 10,17% względem premiery poprzedniego sezonu.

Źródła: 1, 2 i 3
----------------------------------------------------------------------------------------------
Zapowiedź drugiego epizodu trzeciego sezonu SUPERGIRL 
Tymczasem wyniki oglądalności zaskoczyły. Debiutancki odcinek nowego sezonu przygód Dziewczyny ze Stali zaliczył potężny spadek oglądalności i osiągnął wynik 1 867 000 widzów. Jest to rezultat gorszy o 39,05% od premiery poprzedniej serii oraz o 15,11% wobec finału poprzedniego sezonu.

Źródło: 1
----------------------------------------------------------------------------------------------
Najnowszy zwiastun szóstego sezonu ARROW ujawnia kilka ciekawostek. Widzimy w nim między innymi powrót Vigilante, Bratwy oraz Deathstroke'a, a także zaprezentowanie nowych postaci.
Trailer drugiego epizodu:
Jeśli zaś chodzi o wyniki oglądalności, to premierowy epizod obejrzało 1 522 000 widzów, co stanowi spadek o 18,65% względem premiery poprzedniego sezonu i 13,23% względem finału. Warto jednak odnotować, że nie jest to najgorszy wynik w historii serialu. Cztery epizody piątego sezonu zaliczyły słabsze rezultaty.

Źródło: 1
----------------------------------------------------------------------------------------------
Przejdźmy do produkcji spoza Arrowverse. Oto zapowiedź czwartego sezonu GOTHAM, którą wyemitowano ostatniego New York Comic Conu.
Tutaj zaś preview piątego odcinka:
W czwartym sezonie GOTHAM radzi sobie w kratkę. Trzeci epizod jako jedyny odnotował lekki wzrost oglądalności, lecz czwarty już zaliczył spadek. Widownia na poziomie 2 754 000 widzów nie raczej nie jest dla stacji FOX satysfakcjonująca, chociaż po przeniesieniu emisji serialu na mniej oblegane miejsce w ramówce, spodziewałem się gorszych rezultatów. Niemniej przypuszczam i stwierdzam to ze smutkiem, że piątego sezonu tej produkcji już nie doczekamy.

Źródło: 1
----------------------------------------------------------------------------------------------
W trzecim odcinku najnowszego sezonu serialu LUCIFER powróci Maziken.
Także i LUCIFER nie ustrzegł się spadków oglądalności. Premierowy odcinek trzeciego sezonu odnotował wynik niższy o 10,02% od premiery drugiej serii, ALE za to wzrost o 18,76% względem jego finału.

Źródło: 1
----------------------------------------------------------------------------------------------
Na New York Comic Conie ogłoszono, że w przyszłym roku Warner wznowi, zremasteruje i wyda BATMAN: THE ANIMATED SERIES na dyskach Blu-Ray. W pudle znaleźć ma się komplet 85 odcinków, które podzielone będą na woluminy podobne do wydania DVD z lat 2004-2005. Dokładny termin wydania nie jest jeszcze znany.

Źródło: 1

2 komentarze:

 1. z tym że w wypadku Arrow zmieniono godzinę i dzień emisji po uwzględnieniu tego faktu okazuje się że Arrow nie stracił a nawet zyskał co do flasha odcinek miał gorszy wynik niż finał ale zdaje się lepszy wynik niż premiera sezonu 3 legendy można powiedzieć stabilnie o ile widownia się nie posypie to można powiedzieć że seriale są CW bezpieczne tym bardziej że inne nowości zaliczyły klapy, choć ostatecznie o tym zdecydują wyniki Crossoveru ,odejście Garbera jest pewne z przyczyn technicznych, praca w teatrze wymaga jego nie mal stałej obecności i gdyby legendy kręcono w NY może dało by się to pogodzić, ale Vancouver jest za daleko pytanie więc czy zrobią re casting czy uśmiercą postać czy też jax połączy się z kimś innym np. atomem

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "(...)spadek jest już dwucyfrowy i wynosi 10,17% względem premiery poprzedniego sezonu."
   To o The Flash. Względem finału sezonu trzeciego też jest spadek,ale niewielki. Proszę klikać w linki źródłowe w razie czego :)

   Usuń