sobota, 5 sierpnia 2017

CBN: Comic Book News #159


Kolejny tydzień za nami, a to znaczy, iż pora na tradycyjny zastrzyk informacji komiksowych ze świata DC. W rozwinięciu jak zwykle dajemy Wam możliwość zapoznania się z kilkoma wywiadami, spoilerami z najnowszych zeszytów, czy też alternatywnymi okładkami oraz przykładowymi planszami. Zapraszamy do lektury!

*Dużo dzieje się ostatnio w serii TEEN TITANS. Do grupy dołączył Aqualad, a po crossoverze szeregi drużyny opuścił Kid Flash. W kolejnych numerach przywództwo nad TT przejdzie w ręce Starfire, a gościnnie pojawi się Emiko Queen.


Emiko będzie pierwszym crushem Damiana. Oboje są do siebie podobni, lecz mimo to będzie to jednostronne uczucie.

Damian będzie dalej mentorował Aqualadowi, by ten był dobrze przygotowany i nie popełniał błędów Kid Flasha. Poznamy genezę Aqualada i zobaczymy więcej Black Manty.

Seria będzie częścią crossovera "Gotham Resistance" (tie-in do DK: METAL) podobnie, jak pisane przez tego samego autora GREEN ARROW. Damian Wayne i Oliver Queen nauczą się od siebie wzajemnie nowych rzeczy.

Komiks będzie skupiał się po kolei na kolejnych członkach Nastoletnich Tytanów.


*Możliwe spoilery!!!W tym miejscu możecie zobaczyć w pełnej okazałości specjalne okładki, jakie zdobić będą dwie pierwsze części historii "Oz Effect", a konkretnie ACTION COMICS #988 i #989. Druga z tych okładek prawdopodobnie ujawnia tożsamość tajemniczego Mr. Oza i tłumaczy jego powiązanie z Człowiekiem ze Stali, czy Dr. Manhattanem. Teorię na ten temat opublikowano w serwisie BleedingCool.

*NEW GODS SPECIAL #1 to pierwszy projekt Shane'a Davisa wykonany dla DC, w którym artysta stworzył zarówno scenariusz, jaki i rysunki do głównej historii.


Zaproszony do stworzenia komiksu upamiętniającego Kirby'ego, Davis początkowo chciał skupić się na postaci Foragera, ale ten był zarezerwowany na potrzeby imprintu Young Animal. Później wybrał Oriona na swojego głównego bohatera, a następnie za namową władz DC dodał do pierwotnej historii inne postacie stworzone przez Jacka Kirby'ego.

Davis tworząc warstwę graficzną chciał jak najbardziej zbliżyć się do prac Kirby'ego, ale jednocześnie z zachowaniem własnego, unikalnego stylu. Najpierw powstał scenariusz, a następnie Davis zabrał się za warstwę graficzną, przy okazji niejednokrotnie korygując wcześniejsze założenia.


*Ujawnione zostały okładki Jasona Faboka do dwóch one-shotów, które stanowić będą tie-iny do DARK NIGHTS: METAL. Pozostałe pięć okładek, również autorstwa Faboka, ujrzą światło dzienne w kolejnych tygodniach. Dużo emocji oraz pytań budzi szczególnie okładka do BATMAN: THE MURDER MACHINE #1.

*Bryan Hitch potwierdził oficjalnie to, o czym mówiło się już od dłuższego czasu. Twórca ten kończy swój run w serii JUSTICE LEAGUE wraz z #31 (18 październik). Miał wprawdzie zaplanowany jeszcze jeden arc, ale plany te uległy zmianie. #32 to gościnni twórcy i tie-in do DARK NIGHTS: METAL.

Teraz Hitch skupia się na tworzeniu okładek do trzech różnych serii, a także one-shocie HAWKMAN: FOUND (20 grudzień), gdzie stworzy ilustracje do scenariusza Jeffa Lemire'a. Na razie nie wiadomo, kto przejmie po nim serię JUSTICE LEAGUE.

*Wraz z #26 rozpoczęła się ostatnia historia pisana przez Hitcha na łamach JUSTICE LEAGUE - "Legacy". Uwaga na spoilery!

Akcja rozgrywa się w dystopijnej, oddalonej o 20 lat przyszłości, gdzie brutalne rządy sprawuje tajemnicza Sovereign. Podbiła ona Olimp (teraz znajdujący się w środku nowego Jorku) rozprawiając się z zamieszkującymi go Bogami. Na jej drodze próbują stanąć teraz członkowie nowej Ligi Sprawiedliwości, którzy są potomkami Supermana, Flasha czy Cyborga.Do grupy rebeliantów zaliczają się:

Hunter Prince - lider i zarazem syn Supermana oraz Wonder Woman, Serenity - córka Aquamana, Cube - córka Cyborga, Cruise - córka Flasha i Jessici Cruz oraz bliźniacy Jenny i Jason, prawdopodobnie również dzieci Barry'ego i Jessici.

Grupa zmuszona jest walczyć m.in. z Aquamanem, który najwyraźniej przetrwał po rozpadzie dawnej Justice League, ale nie bez pewnych uszczerbków na zdrowiu. Bohater ten jest teraz połączeniem Aquamana i Cyborga, gdyż uzupełnił braki w swoim ciele resztkami technologii, jaka pozostała po dawnym Cyborgu. Nosi również pierścień Czarnego Korpusu, nazywany w tej historii mrocznym pierścieniem.

Pod koniec numeru grupa młodych herosów przenosi się w przeszłość. Tam spotykają swoich rodziców, których oskarżają o doprowadzenie do upadku znanego im świata.


*Kilka spoilerów z BATMAN #28, w tym pojedynek pomiędzy Deatshotem oraz Deathstroke, czy też Catwoman w swoim klasycznym, fioletowym kostiumie - klik.

*Sean McKeever podzielił się za pośrednictwem Twittera szczegółami na temat serii z Wonder Girl w roli głównej, którą miał stworzyć dla DC około roku 2006. Po ukończeniu liceum Cassie zmaga się ze smutkiem po stracie ukochanego Connera, a także z konsekwencjami wspólnego z Supergirl ataku na Air Force One. Dziewczyna znajdzie nową miłość, a także spróbuje dorosnąć, znaleźć własne miejsce i odciąć się od wpływu Supergirl. Więcej szczegółów - klik.

*Przykładowe plansze do kilku komiksów, które Egmont wyda w sierpniu - zobacz.

Natomiast tutaj plansze z komiksu UNIWERSUM DC - ODRODZENIE.

*Świeża porcja sierpniowych wariantów okładkowych - zobacz.*Spoilery z GREEN LANTERNS #28

W najnowszym numerze zadebiutował pierwszy Zielony Latarnik pochodzący z Kryptonu. Jest to kobieta o imieniu Jan-Al, która była członkiem pierwszej załogi, jaka opuściła rodzinną planetę w celu odkrycia tajemnic kosmosu. Jan-Al dzięki głębokiej wierze w Rao oraz własnemu rozsądkowi ocaliła siebie oraz współtowarzyszy przed pewną śmiercią.Jan-Al oraz pozostała szóstka Zielonych Latarników przybywa na Ziemię. Rami w postaci hologramu informuje ich o zagrożeniu ze strony Volthooma, i że zostali wybrani, aby działając wspólnie zlikwidować Pierwszego Latarnika. Pomimo tych słów, a także zachętom obecnych na miejscu Jessici oraz Simona, siódemka Latarników zamierza wykorzystać nowo nabytą moc w inny sposób i zaczyna ze sobą walczyć.

Jan-Al chce przejąć pierścienie pozostałych Latarników i wykorzystać je do uratowania członków swojej załogi. Przestaje panować nad własnym pierścieniem, który napędzany jej potężną siłą woli,  pozbawiony jakichkolwiek ograniczeń oraz barier bezpieczeństwa ulega przeciążeniu. Pozostali są przerażeni obserwując efektowną śmierć Jan-Al.

Czy pierścień Kryptonijki trafi teraz w ręce Simona Baza?


*Spoilery z ACTION COMICS #984 - klik.

*Począwszy od przyszłego roku ceremonia wręczenia corocznych Harvey Awards odbywać się będzie podczas New York Comic Con.

*Zmiany wśród twórców trzech zeszytów.

*Warianty okładkowe do DARK NIGHTS: METAL #2 w wykonaniu Kuberta, Romity Jr. oraz (bez nałożonych kolorów) Jima Lee - zobacz.

*Tim Seeley na temat najnowszych wydarzeń w serii NIGHTWING, w tym powrotu Huntress:*Z okazji Dnia Batmana ukażą się towarzyszące temu wydarzeniu specjalne, okolicznościowe papierowe maski. Trzy z nich to maski Mrocznego Rycerza nawiązujące odpowiednio do stylu Jima Lee, Andy'ego Kuberta oraz Johna Romity Juniora, zaś czwarta przeznaczona jest dla fanów Harley Quinn.*Spoilery z HAL JORDAN AND THE GLC #25 - klik.

*Wdowa po Dwayne'ie McDuffiem pozwała Milestone Media - szczegóły.

*Przykładowe plansze z komiksów, które swoją premierę miały w minioną środę.

*Neal Adams wyjaśnia, że wszystko co wiedzieliśmy na temat Deadmana mijało się z prawdą:


*28 lipca zmarł Stan Hart, który przez wiele lat tworzył scenariusze do magazynu MAD.

*2 sierpnia w USA ukazały się:

Bane Conquest #4 (z 12),
Batman #28,
Cyborg #15,
DC Comics Bombshells #32,
Deathstroke #22,
Everafter From The Pages Of Fables #12,
Green Arrow #28,
Green Arrow Volume 3 Emerald Outlaw TP,
Green Lanterns #28,
Harley's Little Black Book HC,
Injustice 2 #7,
Justice League #26,
Legion Of Super-Heroes The Silver Age Omnibus Volume 1 HC,
New Gods Special #1,
Newsboy Legion By Joe Simon And Jack Kirby Volume 2 HC,
Nightwing #26,
Savage Things #6 (z 8),
Shade The Changing Girl #11,
Superman #28,
Superman Volume 3 Multiplicity TP,
Unfollow Volume 3 Turn It Off TP.Dawid Scheibe i Damian "Damex" Maksymowicz


Źródło: NewsaramaCBRBleeding Cool

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz