sobota, 12 sierpnia 2017

CBN: Comic Book News #160


Kolejny tydzień za nami. W minionym tygodniu swoją premierę miał mocno wyczekiwany, pierwszy zeszyt maksi serii MISTER MIRACLE autorstwa Toma Kinga oraz Mitcha Geradsa, od którego to tytułu rozpoczynamy najnowszy przegląd komiksowych wieści zza oceanu. Oprócz tego również między innymi słów kilka na temat NIGHTWING: THE NEW ORDER, HAL JORDAN & GLC, czy drugiego spotkania Batmana i Shadowa. Do tego tradycyjna garść nowych okładek, zapowiedzi nowych komiksów oraz opóźnienia i prawdopodobne kasacje. Miłej lektury!

*MISTER MIRACLE to kolejny mroczny, a zarazem bardzo ambitny projekt autorstwa Toma Kinga. Akcja toczy się w dwóch miejscach - Los Angeles oraz Apokalips, gdzie akurat trwa straszna wojna. Scenarzysta porusza problem, z którym w realnym  życiu mierzy się na co dzień duża część ludzkości.

Budzą się oni każdego ranka w świecie, który kompletnie odbiega od tego, co ich uczono w dzieciństwie. Panujące w nim zasady są inne, niż się spodziewali, niezrozumiałe i pozbawione sensu. Czują się oni, jakby byli w pułapce, z której nie sposób się wydostać. Scott Free - mistrz ucieczek, jest idealną postacią do umieszczenia w tego typu historii. Mister Miracle jest synem Boga, który został wychowany w piekle, gdzie jego psychika została wystawiona na najcięższą z możliwych prób i gdzie nie raz doświadczył załamania. wybrany został przez swojego ojca, aby cierpieć, ale w imię wyższego dobra.Tym, co stanowi dla głównego bohatera odskocznię od dręczących go wspomnień oraz nieprzyjemnych doznań jest między innymi głębokie uczucie łączące go z Bardą. Oboje w zupełnie inny sposób radzą sobie z traumatycznymi doświadczeniami oraz bólem, a przy tym idealnie się uzupełniają. Zarówno w życiu prywatnym, jaki w czasie walki.

Mitch Gerads postawił na oryginalne, kompletnie nieszablonowe i momentami szalone rozwiązania odnośnie szaty graficznej, zwłaszcza zastosowanej kolorystyki. Zastosował również plansze podzielone na dziewięć kadrów, które pojawiły się już chociażby w OMEGA MEN, czy BATMANIE.  Kingowi podoba się bardzo sposób ukazania przez rysownika emocji pomiędzy Bardą a Scottem.

Cały wywiad z Tomem Kingiem znajdziecie tutaj.

*Próba oszukania śmierci, bolesna lekcja od Oriona, wojna na Apokalips, czy zastanawiające przerywniki odnoszące się do Darkseida - to i wiele innych szczegółowych rozważań na temat pierwszego numeru serii MISTER MIRACLE znajdziecie w tym miejscu. Przestrzegamy przed spoilerami!

*Jakiś czas temu pisaliśmy o elseworldowej mini serii NIGHTWING: THE NEW ORDER. Teraz, w miesiącu premiery #1 jej scenarzysta ujawnia więcej informacji.

Kyle Higgins pisał teraźniejsze przygody Nightwinga w New 52, tym razem pokaże nam Dicka Graysona w alternatywnej, nie post-apo wersji przeszłości (2040 rok).


Podczas jednej z walki Grayson zdetonował urządzenie, które zneutralizowało 90% populacji ludzi z mocami. Zrobił to by uratować świat, który był na krawędzi zagłady. Posiadanie mocy stało się prawnie zabronione w USA. 10% superludzi miało wybór - zarejestrować się i brać leki hamujące ich zdolności. Jeśli leki nie działały, delikwenta hibernowano do czasu, gdy lekarze nie wymyślą sposobu na zablokowanie jego mocy.

Narratorem historii jest Jake, syn Dicka. Jego ojciec miał dobre intencje, ale tymi piekło jest wybrukowane. Czyn Dick miał poważne konsekwencje, zmienił go i otaczający go świat, determinuje też jego relacje z synem.

Tożsamość matki Jake'a poznamy w #2.


*Premierowe plansze prosto z drugiego numeru serii DARK NIGHTS: METAL - zobacz.

*BATMAN & THE SIGNAL - taki tytuł będzie nosić seria skupiająca się na postaci Duke'a Thomasa. Premiera w listopadzie.Scenariusz: Scott Snyder i Tony Patrick, rysunki: Cully Hamner.


*Zapowiedź 3 tomu SUPERWOMAN wskazuje na to, że będzie on ostatnim i seria zakończy się wraz z 18 zeszytem.

*HAL JORDAN AND THE GREEN LANTERN CORPS #26 to początek kolejnej przygody z udziałem Nowych Bogów.

"Metalowe golemy" przebudziły się i wzięły na cel Nowych Bogów. Istoty pochodzą z planety zwanej Old Genesis - jaki jest ich związek z New Genesis, tego na razie nie wiemy.Historia będzie w jakimś stopniu związana z DARK NIGHTS: METAL, o czym świadczy ciągłe pojawianie się słowa "metal" w #26.

*THE SHADOW/BATAMN - sequel  trwającej obecnie mini serii, ostatecznie wyjaśni sprawę relacji pomiędzy oboma tytułowymi bohaterami. To będzie zarówno wielka próba, jak i wielkie święto dla heroicznej tradycji Batmana i Shadowa. Komiks ten można potraktować zarówno jako osobną opowieść, jak i kontynuację pierwszej mini serii. Akcja komiksu rozpoczyna się w teraźniejszości i jest to bardziej thriller z elementami konspiracji.Głównym przeciwnikiem będzie organizacja Silent Seven, która jest tak zakorzeniona w historii Ziemi, że życie bez niej jest niemożliwe.

Ważną rolę w tej opowieści odegra również Robin.


*Przykładowe plansze oraz aż 17 różnych okładek do pierwszego numeru mini serii THE SHADOW/BATMAN - klik.

*DETECTIVE COMICS #962 stanowił finał historii łączącej wątki Azraela i magii Zatanny. W tym numerze Batman otrzymuje zaskakującą informację - klik (spoilery). 

*Dwa ostatnie numery BUG!: THE ADVENTURES OF FORAGER nie ukażą się zgodnie z planem. DC nie podało jeszcze nowych dat premiery #5 i #6, ale najszybciej pierwszy z tych zeszytów pojawi się dopiero w listopadzie.

*Twórcy zaangażowani w prace nad komiksami z linii Dark Matter mają dodatkowy powód, aby zadbać o zainteresowanie fanów. Dan Didio poinformował, że każdy artysta podpisał umowę, zgodnie  z którą zachowuje on pełne prawa do stworzonej przez siebie serii oraz postaci, bądź też umowę gwarantującą udział w podziale przyszłych zysków.

*Minie seria THE LEGEND OF WONDER WOMAN z 1986 roku doczeka się wydania zbiorczego zatytułowanego WONDER WOMAN: FORGOTTEN WORLDS.Autorami komiksu są Kurt Busiek i Trina Robbins.

*Tom King krótko i Kite Manie - przeczytaj.

*Premiera WILDSTORM: A CELABRATION OF 25 YEARS ponownie została przesunięta w czasie i aktualnie data wydania to 25 październik. Czego można spodziewać się wewnątrz tego jubileuszowego wydania? - klik.

*Od back-upu do własnej serii. Jesienią ukaże się pierwszy numer regularnego HARLEY LOVES JOKER.Za scenariusz dalej będą odpowiadać Jimmy Palmiotti i Paul Dini. Prawdopodobnie nadal będzie rysować Bret Blevins.

*Kilkanaście okładek do zeszytów, jakie w ramach DC ukażą się we wrześniu - zobacz.*Kilka przyszłorocznych nowości:

W lutym ukażą się THE JOKER: AN ADULT COLORING BOOK (96 stron, 15,99$) oraz FLASHPOINT UNWRAPPED (152 strony, 29,99$).

W kwietniu z kolei ukaże się BATMAN NOIR: THE DARK KNIGHT STRIKES AGAIN, czyli kontrowersyjny komiks Franka Millera w wersji bez nałożonego koloru.

Opis DC SUPER HERO GIRLS: DATE WITH DISASTER, czyli szóstej już powieści graficznej duetu Shea Fontana oraz Yancey Labat.

Opis planowanego na maj albumu GREEN LANTERN: EARTH ONE.

Na Amazonie widnieje już również opis szóstego tomu serii ACTION COMICS, który ukaże się w przyszłym roku, i który zawierać będzie zeszyty od 1000 do 1006. W opisie pojawia się m.in. informacja o nowym status quo, jakie nastąpi w świecie Supermana po zakończeniu "The Oz Effect".

Pojawiła się też teza, iż wraz z #1000 powrócić mogą klasyczne czerwone gatki - klik.

*Nazwiska tegorocznych uczestników DC's Writers Workshop program, a także zapowiedź one-shota z pracami absolwentów z rocznika 2016 - sprawdź.

*Tom King jeszcze raz krótko na temat MISTER MIRACLE #1:*Mający ukazać się pod koniec sierpnia GREEN ARROW ANNUAL #1 został skasowany. Nie podano, czy definitywnie, czy też zeszyt ukaże się w innym terminie.

*Tytuły kolekcji Egmontu "DC Odrodzenie" przewidziane do końca tego roku - klik.

*Dan DiDio i Jim Lee o planach DC Comics:

BATMAN: ARKHAM ASYLUM 2 będzie przedłużeniem bat-runu Granta Morrisona. Komiks bezpośrednio wynika z tego, co mogliśmy przeczytać w BATMAN #666.

Na tę chwilę jest narysowane 40-50 stron WONDER WOMAN: EARTH ONE vol 2.
Planowany jest nowy kierunek dla imprintu Vertigo w 2018 roku - dużo nowego materiału. DC nie planuje kolejnego relaunchu, wydawnictwo chce by Rebirth wypaliło i się rozwijało, a na to potrzeba czasu.

Planowane są kolejne crososvery pomiędzy różnymi markami (jak wcześniej z Hanna-Barbera i Looney Tunes).


*Przykładowe plansze z komiksów, które swoją premierę miały w minioną środę - zobacz.

*9 sierpnia w USA ukazały się:

Action Comics #985,
Batgirl And The Birds Of Prey #13,
Batman Arkham Clayface TP,
Batman By Scott Snyder and Greg Capullo Box Set #2,
Cyborg Volume 2 Danger In Detroit TP,
Detective Comics #962,
Earth 2 Society Volume 4 Life After Death TP,
The Flash #28,
Gotham Academy Second Semester #12,
Hal Jordan And The Green Lantern Corps #26,
Harley Quinn #25,
Justice League Of America #12,
Justice League Of America Volume 1 The Extremists TP,
Justice League Power Rangers #5 (z 6),
The Lost Boys TP,
Mister Miracle #1 (1 z 12),
New Super-Man #14,
Newsboy Legion And The Boy Commandos Special #1,
Red Hood And The Outlaws #13,
Scooby Apocalypse #16,
Suicide Squad #23,
Super Powers Volume 1 TP,
Supergirl #12,
Superwoman #13,
Titans #14.


Dawid Scheibe i Damian "Damex" Maksymowicz


Źródło: NewsaramaCBRBleeding Cool

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz