sobota, 23 września 2017

CBN: Comic Book News #166


*Dla przypomnienia - dziś obchodzimy dzień Batmana, który tym razem wyjątkowo świętuje wspólnie z obchodzącą 25-lecie Harley Quinn. Poniżej znajdziecie informacje dotyczące Mrocznego Rycerza, ale również i innych postaci oraz wydarzeń, jakie były warte uwagi w minionym tygodniu. Jest trochę spoilerów z najnowszych zeszytów od DC (w tym dotyczących tożsamości Mr. Oza, jakby ktoś jeszcze przypadkiem nie czytał ostatniego zeszytu AC), świeżutkie warianty okładkowe, czy też wywiady z twórcami. Zapraszamy :)

*W grudniu ukaże się czteroczęściowy crossover obejmujący serie SUPERMAN, SUPER SONS oraz TEEN TITANS. Okładka do SUPERMAN #37, gdzie nastąpi początek historii:


"Super Sons of Tomorrow" opowiada o Batmanie Przyszłości, który pojawia się w teraźniejszym DCU, aby powstrzymać Superboya przed zabiciem milionów niewinnych ludzi. Nastoletni Tytani muszą odpowiedzieć sobie na pytanie: "czy życie jednego dziecka jest rzeczywiście ważniejsze, niż życie milionów innych istnień?".

Scenariusz Peter Tomasi, Rysunki Doug Mahnke, Jorge Jimenez oraz Francis Manapul. zakończenie nastąpi w styczniowym SUPERMAN #38.

*Dan Jurgens zapewnił, że Mr. Oz od początku był... SPOILERY!


...Jor-Elem, TYM Jor-Elem. Ozymandiasz nigdy nie był brany w tym przypadku pod uwagę. Jor-El przyznał, że wysłał syna nie do tego miejsca, do którego chciał. Dowiemy się wkrótce, jakie było to pierwotne miejsce. Okaże się ono bardzo złudne, ale przypadnie do gustu Jonowi. #988 pokaże całą drogę, jaką ojciec Supermana przebył od czasu eksplozji Kryptonu, aż po dotarcie na Ziemię.

*Pomiędzy 6 oraz 7 zeszytem serii MISTER MIRACLE nastąpi dwumiesięczna przerwa. Twórcy obiecują jednak, że w tym okresie pojawi się coś specjalnego związanego z tą serią.

*Zmianie uległa okładka 3D do ACTION COMICS #988 - klik.

*Spoilery z BATMAN: THE RED DEATH #1!

Batman z tego zakątka Mrocznego Multiwersum jest trochę starszy, przypomina bardziej Mrocznego Rycerza z DKR Franka Millera. Oprócz rodziców stracił również każdego z dotychczasowych Robinów, przez co nie ma już żadnych zahamowań, jeśli chodzi o jego działania.


Udało mu się pokonać (i prawdopodobnie zabić) zarówno złoczyńców z Gotham, jak i członków The Rogues, którym odebrał ich superbronie. Tak wyposażony zamierza jednak zdobyć jeszcze jedną rzecz - superszybkość Flasha. W ten sposób będzie miał wszystko, co pozwoli mu obronić każdego mieszkańca i w każdym miejscu na ziemi.

Po pokonaniu Barry'ego umieszcza go na przedzie batmobilu, który przemienia na kształt kosmicznej bieżni. Gdy dostają się do Speed Force następuje fuzja obu bohaterów. Flash chcąc nie chcąc staje się częścią nowego Batmana (coś jak Firestorm) i może jedynie obserwować, jak Bruce morduje kolejnych złoczyńców. Mroczny Rycerz nie jest jednak w stanie powstrzymać kryzysu, który niszczy jego świat. Wtedy zjawia się Batman Who Laughs i obaj przenoszą się do innego Multiwersum.

*Przykładowa grafika w wykonaniu Douga Mahnke, która pochodzi z BATMAN: LOST #1, i która nasuwa pewne ważne pytania odnośnie losów Bruce'a Wayne'a po zakończeniu DK: METAL #2 - klik.

*Jason Fabok przedstawia kolejne etapy tworzenia widocznej poniżej okładki do one-shota BATMAN: THE BATMAN WHO LAUGHS - klik.*Z okazji premiery DARK KNIGHT III: THE MASTER RACE HC, DC przygotowało specjalny "ruszający się" komiks. Szczegóły.

*13 nowych wariantów okładkowych do październikowych zeszytów od DC - zobacz.

*Spoilery z GREEN LANTERNS #31!

Po śmierci czterech z siedmiu wybranych przez Raniego Zielonych Latarników, ich pierścienie wybierają na swojego następcę Simona Baza. wyposażony w tak potężną broń staje on do walki z Volthomem.


To jednak Jessice udaje się dotrzeć do wnętrza Volthoma i uciszyć w nim agresję, pokazując mu tzw. Emerald Sun, czyli istotę ich mocy. Cruz nie traktuje już Pierwszego Latarnika jako wroga, ale inaczej patrzą na to Strażnicy, którzy postanawiają uwięzić Volthoma, a przez to czynią sobie z niego odwiecznego wroga. Zanim trafia do więzienia, Volthom łączy się z Travel Lantern, której częścią jest pierścień noszony przez Jessicę i odsyła dwójkę gości z przyszłości do ich domu.

Dwójka bohaterów trafia do Vault of Shadows, gdzie Tyran'r od milionów lat stoi na straży zwłok swoich sześciu kolegów oraz koleżanek - poległych w starciu z Volthomem Zielonych Latarników. ponieważ nie ma już czego pilnować, Tyran'r rezygnuje z pierścienia mocy, a ten wybiera Simona Baza na swojego gospodarza.


*Trzy nowe, zawierające spoilery odnośnie dalszych wydarzeń okładki do ACTION COMICS #989 oraz #990 znajdziecie tutaj.

*Boston Brand powraca i nawiązuje współpracę z Batmanem, Zatanną, Spectre, Dr. Fate oraz Phantomem Strangerem, aby rozwiązać zagadkę swojej śmierci. Do tej pory Deadman uważał, że za jego śmierć odpowiedzialna jest organizacja o nazwie Scavengers, ale teraz to Ra's Al Ghul staje się głównym podejrzanym. Mini seria Neala Adamsa, która wystartuje na początku listopada jest kontynuacją historii, jaką ten sam twórca przedstawił w STRANGE ADVENTURES #207  z roku 1967. Szczegóły na temat nowej mini serii znajdziecie w wywiadzie udzielonym przez Adamsa.

*Zegar tyka - Geoff Johns wprowadza do DOOMSDAY CLOCK:*Zmianie uległy daty wydania trzech kolejnych zeszytów z serii DOOM PATROL. I tak #9 ukaże się 18 października, #10 - 8 listopada, zaś #11 - 6 grudnia. Nie wiadomo, jakie są powody tych przesunięć, i czy są to daty ostateczne. Przypomnijmy, że pozostałe trzy serie z imprintu Young Animal od października do stycznia znajdą się na planowanym wcześniej urlopie.

*Greg Capullo daje do zrozumienia, jakoby po zakończeniu DN: METAL jego kolejnym projektem będzie seria ze Swamp Thingiem w roli głównej.

*Dave Gibbons krótko na temat serii o znaczniej lżejszym tonie, jaką wspólnie z Moore'em chcieli stworzyć po ukończeniu STRAŻNIKÓW, a także o aktualnej historii, jaka z udziałem m.in. Dr. Manhattana rozgrywa się w ramach Rebirth - sprawdź.

*Steve Orlando wspólnie z Gerardem Wayem oraz Aco stworzą na początku przyszłego roku (prawdopodobnie w styczniu) pierwszy z serii annuali, gdzie bohaterowie z głównego świata DC spotkają sie z bohaterami Young Animal. Spotkanie Justice League z Doom Patrol zasygnalizowane zostało już podczas tegorocznego SDCC. Tym razem Orlando chwali się zdjęciami, które pomogą mu przy tworzeniu tej historii - zobacz.

*Finalne wersje wszystkich trzech okładek do DN: METAL #3 - klik.


*Lee oraz Mike Allred opowiadają o mini serii BUG! THE ADVENTURES OF FORAGER,  w tym na temat dużego zainteresowania fanów, przyszłych wydarzeń w serii, czy przyczyn opóźnień kolejnych numerów - klik.

*Paul Dini z okazji 25-lecia Harley Quinn:W tym miejscu natomiast wywiad ze scenarzystą, który opowiada m.in. na temat projektów dotyczących HQ, w których bierze udział.

*Gail Simone na temat rozpoczętej właśnie mini serii WONDER WOMAN/CONAN - klik, klik.

*Zapowiedzi Egmontu na pierwszą połowę 2018 roku - klik.

*Adam Hughes wykonał alternatywną okładkę do pierwszego numeru HARLEY & IVY MEET BETTY & VERONICA:*Kite-Man rozdaje karty, czyli kilka spoilerów z przedostatniej części "The War of Jokes and Riddles" - klik.

*Przykładowe plansze z zeszytów, które ukazały się w tym tygodniu - klik.

*20 września w USA ukazały się:

Aquaman #28,
Batman #31,
Batman Day 2017 Special Edition #1,
Batman The Court Of Owls Coloring Book TP,
Batman The Dark Knight The Master Race HC,
Batman The Red Death #1,
Batwoman #7,
Bug The Adventures Of Forager #4 (z 6),
Catwoman By Jim Balent Volume 1 TP,
Cave Carson Has A Cybernetic Eye #12,
DC Meets Hanna-Barbera TP,
DC Super Hero Girls Batman Day 2017 Special Edition #1,
Future Quest Presents #2,
Green Arrow #31,
Green Lanterns #31,
Harley Quinn #28,
Harley Quinn A Celebration Of 25 Years HC
Harley Quinn Batman Day 2017 Special Edition #1,
Injustice 2 #10,
Justice League #29,
Legion By Dan Abnett And Andy Lanning Volume 1 TP,
Mister Miracle By Jack Kirby TP,
Nightwing #29,
Nightwing Volume 3 Nightwing Must Die TP,
Scooby Apocalypse Volume 2 TP,
Super Sons #8,
Superman #31,
Trinity #13,
Wild Storm #7,
Wonder Woman Conan #1 (z 6).

Dawid Scheibe i Damian Maksymowicz


Źródło: NewsaramaCBRBleedingCool

7 komentarzy:

 1. NO KURDE!!! Gratuluję wam, że właśnie zdradziliście jedną z największych zagadek Rebirth! Bez żadnych ostrzeżeń, bez "Uwaga spoiler", nic. Czytam sobie czytam, a tu: Jor El był Mr. Ozem. Po co, no po co! Chciałem sobie przeczytać tą historię, ale dzięki wam znam już zakończenie! Gratuluję, naprawdę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Jest trochę spoilerów z najnowszych zeszytów od DC"

   Usuń
  2. We wstępie zawsze jest napisane, że poniżej są spoilery. Poza tym tożsamość Oza jest już od ponad tygodnia, jak nie znacznie wcześniej (dzięki plotkom krążącym w internecie) powszechnie znana. Trzeba by nie zaglądać w ogóle do internetu, żeby na taką informację nie trafić.

   Usuń
 2. Poprawka: Red Death nie pochodzi z Mrocznego Uniwersum, tylko z Ziemi-52. Jak pamiętamy, w opisach Multiwersum Morrisona brakowało charakterystyki czterech światów, a to jeden z nich.

  OdpowiedzUsuń
 3. Właśnie, bo to jest chyba tak że jak w naszym multiwersum jest np. Ziemia 34, to w mrocznym multiversum to jest Ziemia -34. Tak mi się przynajmniej wydaje i brzmi to sensownie

  OdpowiedzUsuń