sobota, 11 sierpnia 2018

CBN: Comic Book News #218

Świeża porcja komiksowych newsów jest już do przeczytania poniżej. Dzisiaj znajdziecie w CBN między innymi informacje dotyczące komiksów pisanych przez Dana Abnetta, Toma Kinga, czy Briana Bendisa, a także tradycyjnie kilka opóźnień, zmian oraz nowych wariantów okładkowych. Miłej lektury :)

*Zmieniony skład, nowa misja, ale ten sam scenarzysta. Dan Abnett nie zamierza opuszczać serii TITANS. Autor planuje kontynuować wątek Tytanów, radzących sobie z jednym z efektów zniszczenia Source Wall - spontanicznego powstawania metaludzi. Drużyna będzie musiała radzić sobie z dzielącymi ich różnicami i sekretami Miss Martian.


Abnett przyznaje, że nie jest łatwym (dla niego, edytorów i innych twórców) koordynowanie tego, co się rozgrywa na kartach TITANS, z dużymi wydarzeniami rozgrywającymi się w reszcie DCU.

Obecny skład podlega kontroli Ligi, ciągle uczą się ze sobą współpracować. Nie są przede wszystkim najlepszymi przyjaciółmi - jak dawniej - a drużyną, w której poszczególni członkowie muszą sobie z niektórymi problemami radzić sami.


W kolejnej historii poznamy dużego złoczyńcę.


*BATMAN #53 może być jednym z najważniejszym zeszytów w runie Toma Kinga. Scenarzysta powiedział, że jego run będzie liczył 103 numery.


King chce mieć na koncie 100 numerów, napisanych wyłącznie przez siebie - przy #7, #8 i #22 był współscenarzystą. W runie pojawią się historie zamykające się w ramach pojedynczych zeszytów (najbliższe w #54 i #61).

*Brian Michael Bendis nie prędko opuści ACTIONC COMICS, za to wkrótce zrobi to rysownik Patrick Gleason. Ostatnim zilustrowanym przez niego zeszytem ma być #1002. Według scenarzysty obaj będą ze sobą jeszcze współpracować w przyszłości i to przy większym projekcie.

*Kolejne opóźnienia MISTER MIRACLE. #11 ukaże się 12 września, a #12 24 października.

Z kolei CATWOMAN #3 i #4 ukażą się z tygodniowymi obsuwami w stosunku do pierwotnie zaplanowanych dat premier.

*W minioną środę ukazał się 50 i zarazem finałowy zeszyt serii HAL JORDAN AND THE GREEN LANTERN CORPS. Scenarzysta serii, Robert Venditti wspomina pracę nad postaciami Latarników - klik.

*Atlantyda na powierzchni! Dan Abnett zamierza zakończyć swój run w AQUAMANIE (licząc mini serią z Merą w sumie przeszło 50 zeszytów) na wysokim C. Właśnie rozpoczął się crossover "Sink Atlantis" z SUICIDE SQUAD Roba Williamsa. Potem Abnett sfinalizuje przygody Arthura pisząc podwaliny pod event "Drowned Earth" - ten rozegra się już na kartach JUSTICE LEAGUE Scotta Snydera.


Ciekawym będzie zobaczenie zderzenia ze sobą Squadu (zwłaszcza Harley) z postaciami ze świata Aquamana. Abnett szczególnie cieszy się na spotkanie King Sharka z Killer Crockiem.

Mera jest mimowolną królową Atlantydy, a Arthur stoi na czele istot z 9 kręgu. Obecna sytuacja będzie miała znaczący wpływ na ich związek.

Scenarzysta dalej pozostanie przy pisaniu serii SILENCER i TITANS.


*Kto z szóstki:  Arsenal, Booster Gold, Harley Quinn, Kyle Rayner, Cyborg, Red Robin, zginie we wrześniu na łamach HEROES IN CRISIS? Sprawdźcie "za" i "przeciw", jakie pojawiły się na Newsaramie - klik.

*Matt Wagner poinformował, że w BATMAN #54 jednak nie zostaną użyte kolory, które na jego prace nałożył syn, Brendan. DC zaprosiło obu Wagnerów do pracy nad jednozeszytowej historii, która traktuje o niezwykłej relacji ojca z synem, a konkretnie Batmana z jego pierwszym Robinem - Dickiem Graysonem.


Niestety okazało się, że kolorystyka Brendana (miał już praktycznie ukończone swoją część pracy) nie przypadła do gustu komuś z tzw. "góry", pomimo, że zyskała aprobatę zarówno Toma Kinga, jak i edytora Jamie S. Richa. Matt jest zniesmaczony taką sytuacją i żałuje, że wziął udział w tym projekcie.

Nowe kolory nałoży jeden ze znanych artystów pracujących dla DC, ale nazwisko nie zostało jeszcze podane.

*W DC ESSENTIALS GRAPHIC NOVEL CATALOG, który dostępny będzie od 1 października, pojawi się w ramach wstępu krótka historia autorstwa Roberta Venditti oraz Scotta Kolinsa.

*Stephan Sejic udostępnił kilka grafik pochodzących z pierwszych zeszytów serii JUSTICE LEAGUE ODYSSEY, które zostały później odrzucone, a artysta poproszony o narysowanie od nowa tychże zeszytów. Seria pierwotnie miała wystartować 11 lipca. #1 będzie miał premierę 26 września.

*O procesie powstawania 9 strony z THE SANDMAN UNIVERSE #1.

*Twórcy zachęcają do odwiedzenia świata Sandmana, który zyskał rozbudowany o kilka nowych, interesujących zakątków:


*W PEARL #1, który ukaże się 15 sierpnia, umieszczony zostanie przedruk pierwszej historii z Batmanem napisanej przez Brian Michaela Bendisa. "Citizen Wayne" składa się ona z sześciu stron, a rysunki wykonał Michael Gaydos.

*Spoilery z INJUSTICE 2 #69, w tym Killer Croc oświadczający się Orce.

*Spoilery z HAWKMAN #3.

*Całkiem spora porcja alternatywnych okładek do najnowszych zeszytów od DC - zobacz.


*Pod koniec  SUPERMAN #2, w scenie wewnątrz Fortecy Samotności, Barry Allen zaczyna tracić przytomność, a Kal-El ściąga mu maskę. Okazuje się, że Flash ma rude włosy oraz brwi, charakterystyczne dla Wally'ego Westa.  Brian Michael Bendis nie chce jednoznacznie powiedzieć, czy to błąd kolorysty, czy też zamierzony zabieg.

*Spoilery z RED HOOD AND THE OUTLAWS #25.

*Joshua Williamson w wywiadzie o "Flash War" i JL ODYSSEY:


*SHADE THE CHANGING GIRL oraz THE FLINTSTONES wśród nominowanych do tegorocznych nagród Harvey Awards.

Pełna lista nominowanych - klik.

*Pierwszy rzut sierpniowych nowości od Egmontu jest w sprzedaży. Opisy i przykładowe plansze - klik.

*Na koniec ciekawostka. Pewien nieznany rysownik wystawił na aukcji szkice przedstawiające Batmana (a raczej kogoś trochę go przypominającego), które rzekomo wykonał jego ojciec - Frank Foster II, w roku 1932. Siedem lat przed tym, jak postać Mrocznego Rycerza zadebiutowała na łamach DETECTIVE COMICS #27. Więcej.

*8 sierpnia w USA ukazały się:

Aquaman By Peter David Volume 2 TP,
Batman Beyond Volume 3 The Long Payback TP,
Batman Teenage Mutant Ninja Turtles II HC,
Catwoman #2,
Deadman TP,
Detective Comics #986,
Eternity Girl #6 (z 6),
The Flash #52,
Hal Jordan And The Green Lantern Corps #50,
Hawkman #3,
Immortal Men #5 (z 6),
Plastic Man #3 (z 6),
Red Hood And The Outlaws #25,
The Sandman Universe #1,
Scooby Apocalypse #28,
Sideways #7,
Suicide Squad #45,
Supergirl #21,
Superman #2,
Titans #24,
Wildstorm Michael Cray #10,
Wonder Woman #52.

Dawid Scheibe i Damian "Damex" Maksymowicz

Źródło: NewsaramaBleedingCool, CBR

4 komentarze:

 1. "(Tytani) Nie są przede wszystkim najlepszymi przyjaciółmi - jak dawniej - a drużyną, w której poszczególni członkowie muszą sobie z niektórymi problemami radzić sami." Właśnie ze względu na zaniechanie wątku przyjaźni, przestałem czytać ten tytuł... :-(

  OdpowiedzUsuń
 2. To mi przypomniało jak Wally też kiedyś się "przefarbował" na blond w JLE, w odpowiedzi na listy przyznano, że to błąd, ale nigdy nie poprawili i w omnibusie JLI nadal taki został. Pamiętam też jak kolorysta Thora #700 się walnął i zrobił Heimdalla czarnoskórym (jest taki tylko w filmach), co wywołało niemałe oburzenie.
  Też mi się nie podobają kolory młodego Wagnera na tamtej okładce, ale ja generalnie nie lubię koloru w komiksach :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mnie rozwala że od 30 lat nikt nie umie wytłumaczyć eSowi dlaczego zatykanie wulkanu to nie jest dobry pomysł. I generalnie widzę że cała koncepcja eSa to są wklejki ze starych filmów - albo krystaliczna wyspa na oceanie z "S returns", albo zatykanie wulkanu i Nuclearman z "S IV", jak tak dalej pójdzie to czeka nas walka eSa samego z sobą, i oczywiście gaszenie pożaru taflą zamarzniętego jeziora ("S III").

  OdpowiedzUsuń