sobota, 18 sierpnia 2018

CBN: Comic Book News #219


Przed Wami tradycyjny, sobotni przegląd komiksowych newsów zza oceanu. Jak zwykle znajdziecie w nim wywiady z twórcami, premierowe grafiki oraz okładki, a także drobne spoilery z wybranych serii. Zapraszamy!

*James Tynion IV, Scott Snyder, Howard Porter, Francis Manapul, Frazer Irving, Dan Abnett i Lan Medina przedstawią crossover JUSTICE LEAGUE/AQUAMAN: DROWNED EARTH.

Black Manta i Cheetah zabiją Posejdona, który trafi na Cmentarzysko Bogów (Graveyard of Gods). To miejsce odegra istotną rolę w nadchodzącym evencie. Namiesza to nie tylko w panteonie, ale również w magii (która i tak jest już w nieciekawym stanie w JUSTICE LEAGUE DARK).


Liga będzie musiała stawić czoła rasie antycznych i zapomnianych morskich bogów (Ocean Lords), którzy chcą zatopić planetę i przemienić ludzi w akwatyczne. Jakby tego było mało, na jaw wyjdą szokujące sekrety dotyczące dziedzictwa Aquamana.

Początek pięcioczęściowego crossover 31 października, na łamach one-shota JL/AQUAMAN: DROWNED EARTH #1.


Szczegóły: 1, 2.

*Od pewnego czasu pierścienie mocy dziwnie się zachowują. Okazuje się, że jest to świadome działanie Supermana-Cyborga. Złoczyńca ten został uwięziony w Fortecy Samotności, gdzie uzyskał dostęp do kryptonijskiej technologii. To dzięki niej nawiązał połączenie z Centralną Baterią Mocy Korpusu Zielonych Latarni. Gdy któryś z Latarników ładuje swój pierścień, Superman-Cyborg przejmuje nad tym pierścieniem kontrolę.


Superman-Cyborg to sprawny manipulator. Nie wierzy też, że Zieloni Latarnicy mogą przezwyciężyć, zapanować nad strachem. W #54 wydarzy się coś, co sprawi, że złoczyńca stanie się jeszcze bardziej potężnym, idealnym przeciwnikiem dla Korpusu.

Scenarzysta zaangażował w intrygę cały Korpsu, aby ukazać relacje, jakie łączą Simona oraz Jessicę z resztą organizacji. Ważnym elementem w tej historii jest kwestia zaufania - do partnera, do Korpusu, do Strażników.

Obecnie trwająca historia jest ostatnią, zamykająca całą serię i przygotowująca częściowo (patrząc na postać Hala Jordana) podwaliny pod to, co będą tworzyć Grant Morrison oraz Liam Sharp w nowym tytule - GREEN LANTERN.

*Scott Snyder o pisanej przez siebie JUSTICE LEAGUE - klik.

*INJUSTICE VS MASTERS OF THE UNIVERSE #4 zanotuje dwutygodniowe opóźnienie. Zamiast 17 ukaże się 31 października.

*Philip Tan udostępnił w sieci kilka grafik pochodzących z projektów, które DC ostatecznie porzuciło. Wśród szkiców między innymi Dr. Mid-Nite, który miał być jednym z bohaterów serii JUSTICE SOCIETY OF AMERICA:


*Dan Jurgens będzie jednym z rysowników jubileuszowego, 50 numeru serii HARLEY QUINN.

*Spoilery z BATMAN #53, gdzie pod koniec bohater powraca do dawnego stroju.

*The Batman Who Laughs doczeka się solowej mini serii stworzonej przez Scotta Snydera oraz Jocka. W tym spin-offie do DK: METAL zadebiutuje nowa postać, określana przez Snydera jako drugi największy koszmar Bruce'a Wayne'a - połączenie Mrocznego Rycerza oraz Franka Castle'a:


*Gary Frank zaprezentował grafikę, jaka zdobić będzie okładkę jednego z najbliższych numerów DOOMSDAY CLOCK. Dojdzie w nim do długo wyczekiwanego spotkania Supermana z Doktorem Manhattanem. Artysta przedstawił ich jako marionetki, którymi steruje ktoś inny - zobacz.

*Kilka nowych wariantów okładkowych do nadchodzących zeszytów - zobacz.*Scott Snyder uważa, że ZERO YEAR i przedstawiony tam przez niego origin Bruce'a Wayne'a, nadal może być uznawany za kanoniczny. Wszystko przez trwające DOOMSDAY CLOCK, za sprawą którego istnieją obok siebie zarówno wydarzenia sprzed, jak i po New 52.

*DC NUCLEAR WINTER SPECIAL to one-shot, który umili tegoroczne Święta. Paul Dini, Mark Russell, Cully Hamner, Phil Hester, Steve Orlando i inni przedstawią, jak bohaterowie spędzają ten wyjątkowy okres w roku na postapokaliptycznych pustkowiach, czy w schronach.


*Rob Williams krótko na temat tego, dlaczego Suicide Squad chce zatopić Atlantydę, oraz w jaki sposób Aquaman i jego sprzymierzeńcy chcą temu zapobiec - klik.

*Koniec sagi odnośnie byłego scenarzysty m.in. serii GREEN LANTERN, GUY GARDNER, czy JUSTICE LEAGUE EUROPE, o którym pisaliśmy kilkukrotnie we wcześniejszych odsłonach CBN. Gerard Jones, który wcześniej przyznał się do winy, został ostatecznie skazany przez sąd na sześć lat pozbawienia wolności za posiadanie oraz rozpowszechnianie dziecięcej pornografii.

*Okładka do pierwszego zeszytu mini serii ELECTRIC WARRIORS, która zadebiutuje w listopadzie. Autorem Travel Foreman:


*DC szykuje kolejny międzywydawniczy crossover, tym razem z udziałem postaci, jakie stworzył brazylijski rysownik Mauricio de Sousa. Bohaterowie MONICA'S GANG (m.in. Monica, Jimmy Five, Smudge) spotkają w grudniu oraz styczniu Batmana, Supermana, Wonder Woman oraz innych herosów DC na łamach swoich własnych serii, jakie ukazują się w Brazylii.


Na razie nie wiadomo, czy komiksy te ukażą się później w USA w wersji anglojęzycznej.

*15 sierpnia w USA ukazały się:

Aquaman #39,
Astro City Broken Melody HC,
Batgirl #25,
Batman #53,
Batman The Caped Crusader Volume 1 TP,
Batwoman #18,
Cave Carson Has An Interstellar Eye #6,
Damage #8,
Green Lanterns #53,
Harley Quinn #48,
Harley Quinn Volume 6 Angry Bird TP,
Injustice 2 #32,
Injustice Vs The Masters Of The Universe #2 (z 6),
JSA By Geoff Johns Volume 2 TP,
Justice League #6,
New Challengers #4 (z 6),
Pearl #1 (z 6),
Scalped Volume 3 TP,
Seven Soldiers By Grant Morrison Omnibus HC,
Teen Titans Go #29,
Wild Storm #16.

Dawid Scheibe i Damian "Damex" Maksymowicz

Źródło: NewsaramaBleedingCool, CBR

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz