poniedziałek, 6 sierpnia 2018

DC TV Series News #65

Sezon ogórkowy w pełni, więc i kolejna odsłona "DC TV Series News" zbyt obfita w treść nie jest. Mimo wszystko zapraszamy do rozwinięcia posta, by dowiedzieć się na przykład, jak zaprezentowany zostanie Ampersand w serialu aktorskim Y.
No właśnie - Y. Stacja FX poinformowała oficjalnie, że serial o przygodach Yoricka Browna ma mieć taki właśnie, skrócony tytuł. John Landgraf - głównodowodzący stacją wyjaśnił tę decyzję tym, iż większość tamtejszych seriali ma krótkie i chwytliwe tytuły ("Legion", "Atlanta" czy "Fargo") i uznano, że w przypadku Ygreka taki krok wydaje się być logiczny i wpasowujący się w politykę stacji FX.

Przy okazji ujawniono, że w Y na pewno znajdzie się miejsce dla sympatycznej małpki o imieniu Ampersand, lecz nie zawsze będziemy mieli do czynienia na ekranie z prawdziwym zwierzęciem. W bardziej skomplikowanych scenach, kapucynka będzie wygenerowana przy pomocy efektów specjalnych. Osoby znające komiksowy oryginał wiedzą, że kilka scen z udziałem małpki zdecydowanie nie powinno być kręconych z udziałem żywego zwierzęcia.

Źródła: 1 i 2
----------------------------------------------------------------------------------
Znany przede wszystkim z serialu "Star Trek: The Next Generation" Brent Spiner dołącza do obsady czwartego sezonu SUPERGIRL, gdzie wcieli się w postać wiceprezydenta USA o nazwisku Baker. Potwierdzono także, że do produkcji powróci Lynda Carter jako pani prezydent Marsdin. Nie wiadomo jednak na ile odcinków zaplanowano ich obecność.

Źródło: 1
----------------------------------------------------------------------------------
Takim zdjęciem podzielił się z fanami Robin Lord Taylor, czyli Pingwin z serialu GOTHAM. Tym samym niejako potwierdził, że w piątym i zarazem ostatnim sezonie tej produkcji jego postać ponownie odniesie sukcesy w kwestii przywództwa nad miastem. Przypomnijmy, że Pingwin był już burmistrzem, lecz jako iż finałowy sezon produkcji ma być luźno oparty na komiksowym ROKU ZEROWYM, można przypuszczać iż w końcu Oswald stanie się prawdziwym królem podziemia.

Źródło: 1
----------------------------------------------------------------------------------
Dana Walden - zarządzająca telewizyjnym oddziałem FOXa - ujawniła wreszcie prawdziwy powód kasacji serialu LUCIFER. Okazuje się, że nikt szczególnie mocno nie narzekał na poziom oglądalności, który został określony jako "przyzwoity". Problemem była demografia - a konkretnie nietrafiona grupa docelowa - oraz zmiany właścicielskie.

Jak zapewne wiecie, 20th Century FOX zostało wykupione przez Disney'a i chociaż nie dotknęło to bezpośrednio stacji, która zachowała autonomię, to jednak zmiany właścicielskie na najwyższym szczeblu wymusiły na stacji telewizyjnej usunięcie seriali, które produkowane są przez studia zewnętrzne. Według nowej polityki telewizyjnego FOXa, stacja ma samodzielnie produkować swoje programy lub też uczestniczyć w tym procesie. LUCIFER w całości produkowany jest przez Warner TV i przemawiało to przeciwko temu, by utrzymać serial na antenie. Dlatego też ta produkcja została skasowana, a emitowane tego samego dnia i notujące, pomimo lepszego czasu antenowego, wyraźnie gorsze wyniki "The Gifted" otrzymało zamówienie na kolejny sezon.

Źródło: 1
----------------------------------------------------------------------------------
Z kolei Greg Weisman ujawnił, że trzeci sezon serialu YOUNG JUSTICE: OUTSIDERS będzie mocno inspirowany pierwszą komiksową serią BATMAN AND THE OUTSIDERS z lat 1983-1986 (KLIK) i ma być to odczuwalne już od pierwszych odcinków.

W razie czego, komiks w dwóch tomach jest dostępny w ATOM Comics -> KLIK oraz KLIK
----------------------------------------------------------------------------------
I na koniec wyniki oglądalności kolejnego odcinka serialu PREACHER

3x06 - około 781 000 widzów (spadek o 4,64%)

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza