sobota, 25 sierpnia 2018

CBN: Comic Book News #220


Miniony tydzień nie był bogaty w ciekawe doniesienia zza oceanu, stąd też ostatni wakacyjny przegląd komiksowych newsów nie jest zbyt pokaźny objętościowo. Poniżej znajdziecie kilka słów na temat nowej serii z udziałem Batmana, zamieszanie wokół najnowszego numeru ACTION COMICS, wyjaśnienia Toma Kinga oraz całkiem spory rzut alternatywnych okładek do wybranych zeszytów. Zapraszamy.

*BATMAN AND THE OUTSIDERS to nowa seria, która będzie spin-offem DETECTIVE COMICS. Scenariusz napisze Bryan Edward Hill, zaś rysunkami zajmie się Dexter Soy (RED HOOD & THE OUTLAWS).


W składzie nowej drużyny znajdą się Batman, Black Lightning, Signal, Orphan oraz Katana. Zespół ten został stworzony przez Mrocznego Rycerza pod koniec DETECTIVE COMICS #987, który to zeszyt zakończył run Bryana Edwarda Hilla w ramach tej serii. Na razie nie ujawniono szczegółów dotyczących zawartości oraz daty wydania inauguracyjnego numeru nowej serii.

*Spoilery z DETECTIVE COMICS #987 znajdziecie w tym miejscu.

*Tom King zabrał głos w sprawie BATMANA #53, w którym według dużej części fanów okazało się, iż Mroczny Rycerz jest ateistą. Scenarzysta napisał, że on sam inaczej odczytał wyznania Bruce'a Wayne'a z tego numeru. Nie upiera się jednak przy swoim zdaniu i zachęca każdego, aby przeczytał ten komiks i wyrobił sobie własną opinię.

*Pierwsza strona ACTION COMICS #1002 nawiązuje do tablicy z dawnej serii z udziałem Boostera Golda. Szczątkowe hasła sygnalizują przyszłe wydarzenia w DCU:


*J.G. Jones poinformował, że ze względu na problemy zdrowotne bierze dłuższy rozbrat z komiksami. Artysta choruje na rzadką odmianę raka krwi i w najbliższym czasie rozpocznie terapię z wykorzystaniem komórek macierzystych.

*Brian Michael Bendis o stracie imprintu Jinxworld w ramach DC, a także o nowej serii zatytułowanej PEARL - przeczytaj.

*28 nowych wariantów okładkowych możecie obejrzeć tutaj.


*Aaron Lopresti oraz Matt Ryan szybciej niż zapowiadano zajmą się tworzeniem warstwy graficznej w serii DAMAGE. Pierwotnie mieli zacząć swoją pracę od #10, ale ostatecznie pojawią się już we wrześniowym #9.

*Na Briana Bendisa spadła fala krytyki po tym, jak scenarzysta ten użył w niefortunny sposób na łamach ACTION COMICS #1002 słowa "autyzm". Padło ono, gdy wściekły złoczyńca Moxie Mannheim wyzywał przez telefon jednego ze swoich ludzi, nazywając go "autystycznym @#!@#*?!". Bendis przeprasza wszystkich urażonych i oznajmia, że nie miał żadnych złych intencji. Poprosił jednocześnie swoich edytorów, aby zwrot ten nie pojawił się w żadnym wydaniu zbiorczym.

*Freddie Williams II daje próbkę swoich możliwości, malując Batmana oraz jednego z Żółwi:


*Alternatywne okładki do HEROES IN CRISIS.

*Tom King zapytany, w którym momencie jego runu rozgrywają się ostatnie komiksy Scotta Snydera (DARK NIGHTS: METAL, JUSTICE LEAGUE: NO JUSTICE i obecny run w JUSTICE LEAGUE) odpowiedział, że umiejscowiłby je - nieoficjalnie - pomiędzy BATMAN #49 a #50. Samo METAL ma też odegrać znaczenie w drugiej części runu Kinga.

*23 sierpnia w wieku 91 lat zmarł Russel Heath. Artysta ten pracował dla DC nad komiksami o tematyce wojennej. Był współtwórcą The Haunted Tank, a także zilustrował pierwszy występ grupy The Losers.

*22 sierpnia w USA ukazały się:

Action Comics #1002,
Batman And The Signal TP,
Batman Beyond #23,
Batman Kings Of Fear #1 (z 6),
Damage Annual #1,
Detective Comics #987,
Exit Stage Left The Snagglepuss Chronicles TP,
The Flash #53,
The  Flash Rogues Captain Cold TP,
Justice League Dark #2,
Legion Of Super-Heroes The Silver Age Volume 1 TP,
Mother Panic Gotham A.D. #6,
Raven Daughter Of Darkness #7 (z 12),
Silencer #8,
Suicide Squad Annual #1,
Superman Action Comics Volume 5 Booster Shot TP,
Tales Of The Batman Gerry Conway Volume 2 HC,
Teen Titans #21,
The Terrifics #7,
Wonder Woman #53.

Dawid Scheibe i Damian "Damex" Maksymowicz

Źródło: NewsaramaBleedingCool, CBR

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz