sobota, 1 czerwca 2019

CBN: Comic Book News #261


*Krótki przegląd komiksowych newsów z minionego tygodnia znajdziecie poniżej. Tym razem nie obrodziło specjalnie w ciekawe i ważne informacje, stąd też taka a nie inna zawartość dzisiejszego CBN.

*Co z Wallym Westem i co dalej z Sanktuarium? - spoilery z finałowego zeszytu HEROES IN CRISIS *To nie Tom King wybrał głównych bohaterów HEROES IN CRISIS. Scenarzysta przedstawił DC zarys fabuły: jeden bohater popełnia błąd, a dwoje zostaje wrobionych. I to edytorzy DC wybrali, że tymi trzema postaciami będą: Wally, Booster i Harley. King uwielbia Wally'ego, to jego zdaniem najlepszy Flash.

*Czym jest metaverse, dlaczego Superman jest taki ważny i co porabiał Doktor Manhattan w DCU? -spoilery z DOOMSDAY CLOCK #10 znajdziecie tu oraz tutaj.

*Od 2020 roku wszystkie dotychczasowe dwutygodniki przejdą w miesięczny tryb wydawniczy.

*Stjepan Sejic ujawnił grafikę z projektu, nad którym pracuje dla DC Black Label. Wiadomo jedynie, że będzie to 3-częściowa mini seria, 60 stron w każdym numerze.*DOOMSDAY CLOCK #10 wreszcie się ukazał, natomiast opóźnienia dotknęły tym razem inne serie. BATMAN: DAMNED #3 został przesunięty na 26 czerwca, z kolei GODDESS MODE #6 na 19 czerwca. SHAZAM! #7 zamiast 19 czerwca ukaże się 3 lipca, zaś #8 tej samej serii opóźniono z 17 na 31 lipca. Ta ostatnia data wydaje się jednak mało prawdopodobna.

BATMAN: CREATURE OF THE NIGHT (Kurt Busiek/John Paul Leon) w wydaniu zbiorczym pojawiło się ze wstępną datą luty 2020. Wskazywałoby to na to, że długo wyczekiwany #4 ukaże się w drugiej połowie tego roku. przypomnijmy, że #1 wyszedł w listopadzie 2017, #2 w grudniu 2017, a #3 w kwietniu 2018.

*SUPERMAN: YEAR ONE ma być osadzony w tym samym continuum, co bat-komiksy Franka Millera.

*Wariant okładkowy do DCeased #2. Autorem Adam Hughes:*Drużyna Young Justice ma trafić na Ziemię znaną z komiksu KINGDOM COME.

*W przyszłym roku (najprawdopodobniej w lutym), z okazji 85 lat od pojawienia się na rynku, DC wyda przedruk komiksu NEW FUN COMICS #1 w twardej oprawie. Antologia ta, na łamach której zadebiutowało sporo znanych bohaterów, ukazywała się w latach 1935-47. Więcej.

*Scott Snyder opowiada o powrocie do świata Mrocznego Rycerza, aby wspólnie z Gregiem Capullo stworzyć ostatnią historię z Batmanem w roli głównej - klik.

*Plansze z majowych komiksów Egmontu.

* Tajemnicza postać w czerwonej masce, będąca liderem organizacja Leviathan i nosząca taki sam pseudonim, odwiedza wybrane postacie ze świata DC i składa im propozycję współpracy.


Wygląda na to, że Leviathan chce, aby to ci dobrzy zwyciężyli w wojnie, jaka rozpętała się w Metropolis. Chce stanąć po stronie Supermana, stąd też wyrzuca z organizacji Talię Al Ghul, która nie podziela jego zdania na temat Człowieka ze Stali.

Kiedy superbohaterowie zobaczą, że to co buduje Leviathan jest dokładnie tym samym, o co herosi cały czas walczą, to wtedy wszyscy przyłączą się do niego i jego organizacji.

Leviathan najwyraźniej znana sekret Clarka Kenta, a także całą historię Barbary Gordon/Batgirl.

Serwis Newsarama zastanawia się nad tym, kto już dołączył, albo powinien dołączyć wkrótce do Leviathana - klik.

*W listopadzie ukaże się ABSOLUTE NEW FRONTIER 15 ANNIVERSARY EDITION.

*Albert Ching został zatrudniony przez DC do działu marketingu, na stanowisko copy editor - klik.

*29 maja w USA ukazały się:

Batman: Last Knight On Earth #1 (z 3),
Catwoman Annual #1,
DC Superhero Girls Spaced Out TP,
Detective Comics Annual #2,
Dog Days Of Summer #1,
Doomsday Clock #10 (z 12),
The Flash By Mark Waid Volume 6 TP,
Green Lanterns Volume 9 Evil's Might TP,
Heroes In Crisis #9 (z 9),
Legends Of The Dark Knight Michael Golden HC,
Raven Daughter Of Darkness Volume 2 TP,
Shazam The World's Mightiest Mortal Volume 1 HC,
Superman Leviathan Rising Special #1,
Wild Storm #23.


Autorzy: Dawid Scheibe i Damian Maksymowicz

Źródło: Newsarama, BleedingCool, CBR

3 komentarze:

  1. "*Od 2019 roku wszystkie dotychczasowe dwutygodniki przejdą w miesięczny tryb wydawniczy." Od którego miesiąca?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Wkradł się błąd, bo chodzi oczywiście o rok 2020. Planowo od stycznia.

      Usuń